сегодня: 18 июля, среда
карта сайта обратная связь расширенный поиск
 искать

Выпуск № 76 от 23 апреля 2008 г.

 
Регистрация Вход
ПЕРВАЯ ПОЛОСА ВЛАСТЬ ПОЛИТИКА РЕГИОНЫ ЖИЗНЬ РЕКЛАМА ПАРТНЁРЫ КОНТАКТЫ ПОДПИСКА
Подписаться на наше издание через Интернет можно на сайте ГП "Пресса" www.presa.ua с помощью сервиса "Подписаться On-line"
Архив

  « Июль 2018 »  
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ ВС
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

  Главная / ПЕНСИИ / Закон не переступиш

23.04.2008 , № 76 от 23 апреля 2008 г.
“Я нагороджений медаллю “За трудову доблесть”. Чи дає вона право на отримання надбавки до пенсiї?”

Микола Драпиковський.

Вiльча, Харкiвська область.

“У мене 69 вiдомчих нагород та подяк за перiод трудової дiяльностi на залiзничному транспортi. До них належать: знак “Отличный вагонник”, грамота Мiнiстерства транспорту. Чи маю право на отримання надбавки за цi нагороди?”

Олександр Жуков.

Лозова, Харкiвська область.

Шановнi Миколо Миколайовичу та Олек­сандре Федоровичу! Подiбних запитань у читацькiй поштi “Робiтничої газети” й у звертаннях до нашого управлiння дуже багато. Тому адресована вам вiдповiдь стосується i їх.

Отже, вiдповiдно до пункту 6 статтi 1 Закону України “Про пенсiї за особливi заслуги перед Україною”, пенсiї встановлюються громадянам України, вiдзначеним почесним званням України, колишнiх Союзу РСР та Української РСР “заслужений”, державними премiями України, колишнiх Союзу РСР та Української РСР, нагородженим одним iз орденiв України або колишнього Союзу РСР, Почесною грамотою Президiї Верховної Ради Української РСР або Грамотою Президiї Верховної Ради Української РСР, а також громадянам України, яким до 1 сiчня 1992 року встановлено персональнi пенсiї союзного чи республiканського значення.

Щодо знака “Отличный вагонник”, грамоти Мiнiстерства транспорту, медалi “За трудову доблесть” та iнших вiдомчих i галузевих нагород, то вищеназваним законом надбавки до пенсiї за особливi заслуги перед Україною не передбаченi. Зрозумiле ваше невдоволення тим, що “медалiсти працювали не гiрше орденоносцiв”, але закон є закон. Його не переступиш.

“Прошу роз’яснити, чи є порядок пiдтвердження пiльгового стажу за перiод роботи в районах Крайньої Пiвночi та мiсцевостях, прирiвняних до Крайньої Пiвночi”.

Леонiд Крисько.

Котовськ, Одеська область.

Звичайно, шановний Леонiде Ми­хайловичу, є такий порядок. Вiн полягає в тому, що, вiдповiдно до частини 5 Прикiнцевих положень Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсiйне страхування”, перiод роботи до 1 сiчня 1991 року в районах Крайньої Пiвночi та мiсцевостях, прирiвняних до районiв Крайньої Пiвночi колишнього Союзу РСР, а також на островi Шпiцберген зараховується до страхового стажу в порядку i на умовах, передбачених законодавством, що дiяло до 1 сiчня 1991 року.

Пiльгове обчислення страхового стажу застосовується для осiб, якi працювали в районах Крайньої Пiвночi та мiсцевостях, прирiвняних до районiв Крайньої Пiвночi, та на яких поширювалися пiльги, передбаченi для працюючих у районах Крайньої Пiвночi та мiсцевостях, прирiвняних до районiв Крайньої Пiвночi, вiдповiдно до Указу Президiї Верховної Ради Союзу РСР вiд 10 лютого 1960 року “Про впорядкування пiльг для осiб, якi працюють у районах Крайньої Пiвночi i в мiсцевостях, прирiвняних до районiв Крайньої Пiвночi”, постанови Ради Мiнiстрiв Союзу РСР вiд 10 лютого 1960 року № 148 “Про порядок застосування Указу Президiї Верховної Ради Союзу РСР вiд 10 лютого 1960 року “Про впорядкування пiльг для осiб, якi працюють у районах Крайньої Пiвночi i в мiсцевостях, прирiвняних до районiв Крайньої Пiвночi”, Указу Президiї Верховної Ради Союзу РСР вiд 26 вересня 1967 року “Про розширення пiльг для осiб, якi працюють у районах Крайньої Пiвночi i в мiсцевостях, прирiвняних до районiв Крайньої Пiвночi”.

Пiльгове обчислення страхового стажу провадиться на пiдставi трудової книжки або письмового трудового договору, або довiдки, в яких зазначено перiод роботи в районах Крайньої Пiвночi та мiсцевостях, прирiвняних до районiв Крайньої Пiвночi, й користування пiльгами, передбаченими вищезазначеними нормативно-правовими актами.

“Ходять чутки про зниження пенсiйного вiку за роботу в районах Крайньої Пiвночi. Це так?”

Василь Ляшенко.

Комань, Чернiгiвська область.

Шановний Василю Михайловичу, це не так. Вiдповiдно до статтi 1 Тимчасової Угоди мiж урядами України та Росiйської Федерацiї про гарантiї прав громадян, якi працювали в районах Крайньої Пiвночi й у мiсцевостях, прирiвняних до районiв Крайньої Пiвночi, у галузi пенсiйного забезпечення громадяни, якi пропрацювали не менше 15 календарних рокiв у районах Крайньої Пiвночi або не менше 20 календарних рокiв у мiсцевостях, якi прирiвнянi до районiв Крайньої Пiвночi, незалежно вiд мiсця їхнього постiйного проживання на територiї обох держав, мають право на пенсiю за вiком: чоловiки по досягненнi 55 рокiв i при загальному стажi роботи не менше 25 рокiв, жiнки по досягненнi 50 рокiв i при загальному стажi роботи не менше 20 рокiв.

“Наша мама народила та виховала семеро дiтей. Її нагородили орденом i медаллю материнства. Чи має вона право на встановлення надбавки за особливi заслуги?”

Марiя Борщева.

Терни, Донецька область.

Так, шановна Марiє Наумiвно, ваша мама таке право має. Вiдповiдно до пункту 8 статтi 1 Закону України “Про пенсiї за особливi заслуги перед Україною”, матерям, якi народили п’ятеро i бiльше дiтей та виховали їх до шестирiчного вiку, встановлюється пенсiя за особливi заслуги перед Україною. При цьому враховуються дiти, усиновленi в установленому законом порядку. Отже, повторюю, вашiй мамi повиннi нараховувати надбавку за особливi заслуги перед Україною.

Звертаю вашу увагу на те, що на пiдставi пункту 93 Закону України “Про Державний бюджет України на 2008 рiк та про внесення змiн до деяких законодавчих актiв України” з 1 сiчня 2008 року матерям, якi народили п’ятеро i бiльше дiтей та виховали їх до шестирiчного вiку, пенсiї за особливi заслуги встановлюються у розмiрi 35-40 вiдсоткiв прожиткового мiнiмуму для осiб, якi втратили працездатнiсть.

Надiя ВЕРНИГОРА,

начальник Головного управлiння Пенсiйного фонду України у мiстi Києвi.

 


КОММЕНТИРОВАТЬ комментариев: 0
 
 
 
   
© Рабочая Газета, 2008-2010.