сегодня: 18 июля, среда
карта сайта обратная связь расширенный поиск
 искать

Выпуск № 28 от 13 февраля 2008 г.

 
Регистрация Вход
ПЕРВАЯ ПОЛОСА ВЛАСТЬ ПОЛИТИКА РЕГИОНЫ ЖИЗНЬ РЕКЛАМА ПАРТНЁРЫ КОНТАКТЫ ПОДПИСКА
Подписаться на наше издание через Интернет можно на сайте ГП "Пресса" www.presa.ua с помощью сервиса "Подписаться On-line"
Архив

  « Июль 2018 »  
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ ВС
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

  Главная / НОВОСТИ ВЛАСТИ / Вiдкритий лист-звернення

13.02.2008 , № 28 от 13 февраля 2008 г.

до Генерального секретаря НАТО Яапа де Хооп Схеффера та членiв Пiвнiчноатлантичної ради

Компартiя України звернулася до полiтичних партiй та обєднань України з пропозицiєю розглянути проект Вiдкритого листа-звернення до Генерального секретаря НАТО Яапа де Хооп Схеффера i членiв Пiвнiчноатлантичної ради. У разi принципової згоди зi змiстом вiдкритого листа КПУ просить висловити свої пропозицiї щодо тексту даного документа, завiзувати його й направити на адресу Центрального Комiтету Компартiї України.

Остаточно доопрацювати i спiльно пiдписати вiдкритого листа Компартiя пропонує на круглому столi патрiотичних партiй та рухiв, попередньо узгодивши дату i час його проведення.

Шановний пане Генеральний секретар!

18 сiчня 2008 року Мiнiстр закордонних справ України В.Огризко передав Вам листа, пiдписаного керiвниками Української держави, з проханням розглянути на Бухарестському самiтi Україна — НАТО у квiтнi 2008 року питання про приєднання України до програми Плану дiй щодо членства в НАТО (ПДЧ).

При розглядi цього звернення просимо взяти до уваги, що пiдписання цього документа вищими посадовими особами Української держави вiдбулося без згоди на це українського суспiльства й парламенту — найвищого органу представницької влади. Цей акт здiйснено у спосiб, який суперечить чиннiй Конституцiї та законам України й не вiдповiдає демократичним принципам i нормам.

Народнi депутати України, представники засобiв масової iнформацiї, українська громадськiсть не були поiнформованi про намiри Президента України, Прем’єр-мiнiстра України та Голови Верховної Ради пiдписати зазначене Звернення. Факт появи такого документа став вiдомий тiльки з iнтерв’ю спiвголови сенатського комiтету Конгресу з питань нацiональної безпеки США Р.Лугара.

До цього часу переважна бiльшiсть громадян України не знає, що являє собою План здобуття членства, якi зобов’язання бере на себе українська сторона в разi приєднання до ПДЧ. Не можемо не зазначити й того, що нi Президент України В.Ющенко, виборюючи президентський пост, нi полiтичнi партiї, якi сьогоднi становлять парламентську коалiцiю, не заявляли у своїх передвиборчих програмах про намiри щодо вступу України до НАТО. Українське суспiльство навiть погано поiнформоване про офiцiйний текст Звернення, яке пiдписали керiвники держави.

Особливо привертаємо Вашу увагу до юридичної суперечливостi процедури пiдписання Звернення. Згiдно зi статтею 5 Конституцiї України, носiєм суверенiтету i єдиним джерелом влади в Українi є народ. Отже, рiшення про вступ до вiйськово-полiтичного блоку, що передбачає делегування частини державного суверенiтету, або про початок процедури, результатом якої стане вступ до такого блоку (а саме це має на метi приєднання до ПДЧ), в обов’язковому порядку потребує попередньої згоди народу й має бути прийняте на загальнонацiональному референдумi.

На сьогоднiшнiй день є всi необхiднi правовi пiдстави для проведення такого референдуму. Ще 29 грудня 2006 року Центральна виборча комiсiя визнала дiйсними 4 млн. 431 тис. 674 пiдписи iз зiбраних 4 млн. 656 тис. 182 пiдписiв громадян за проведення референдуму про членство України в НАТО. Попри цей факт, брутально порушуючи вимоги Конституцiї, Президент України В.Ющенко ухиляється вiд пiдписання указу про призначення дати загальнонацiонального референдуму й початок процедури його пiдготовки. Натомiсть бере на себе перед мiжнародними партнерами зобов’язання, якi перевищують його визначену Конституцiєю України компетенцiю як глави держави.

З огляду на вищенаведене та враховуючи ту обставину що, як свiдчать численнi соцiологiчнi дослiдження, бiльшiсть громадян нашої держави не пiдтримує iдею вступу до НАТО, ми, представники полiтичних партiй, якi представляють бiльшiсть виборцiв, якi взяли участь у минулих парламентських виборах, закликаємо Пiвнiчноатлантичну раду не розпочинати офiцiйної процедури розгляду Звернення про приєднання України до програми Плану дiй щодо отримання членства в НАТО на самiтi в Бухарестi у квiтнi 2008 року. Ухвалене за таких обставин позитивне рiшення не буде вiдповiдати дiйсним iнтересам i прагненням українського народу й може спровокувати загострення суспiльно-полiтичної ситуацiї в Українi. Це ще бiльше погiршить ставлення до Пiвнiчноатлантичного альянсу, пiдiрве довiру українського суспiльства до цiнностей демократiї та ускладнить вiдносини мiж Україною i НАТО в майбутньому.

Вважаємо, що розвиток конструктивної спiвпрацi мiж Україною та Пiвнiчноатлантичним альянсом може плiдно розвиватися на iснуючiй мiжнародно-правовiй базi у форматi стратегiчного партнерства.

Просимо з розумiнням поставитись до цього нашого звернення.

 


КОММЕНТИРОВАТЬ комментариев: 0
 
 
 
   
© Рабочая Газета, 2008-2010.