сегодня: 23 июня, суббота
карта сайта обратная связь расширенный поиск
 искать

Выпуск № 66 от 14 июня 2018 г.

 
Регистрация Вход
ПЕРВАЯ ПОЛОСА ВЛАСТЬ ПОЛИТИКА РЕГИОНЫ ЖИЗНЬ РЕКЛАМА ПАРТНЁРЫ КОНТАКТЫ ПОДПИСКА
Подписаться на наше издание через Интернет можно на сайте ГП "Пресса" www.presa.ua с помощью сервиса "Подписаться On-line"
Акценты дняАрхив

  « Июнь 2018 »  
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ ВС
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

  Главная / НОВОСТИ ЖИЗНИ / На Сумщині вшанували Івана Кожедуба

На  Сумщині  вшанували  Івана  Кожедуба
14.06.2018 , № 66 от 14 июня 2018 г.

Пам’ять


У містi Шостка в Сумській області урочисто відзначили чергову річницю від дня народження земляка, одного із трьох тричі Героїв Радянського Союзу Івана Кожедуба.

Славний  шлях

ІВАН з’явився на світ 1920 року в селянській родині у селі Ображіївка тоді Глухівського повіту Чернігівської губернії (зараз це населений пункт Шосткинськоого району Сумської області). Після семирічки вступив до школи робітничої молоді у Шостці, а згодом розпочав навчання в місцевому хіміко-технологічному технікумі. Одночасно займався в аероклубі.
Напередодні Великої Вітчизняної війни був призваний до лав Червоної армії. 1941 року Кожедуб закінчив Чугуївську військову авіаційну школу льотчиків. Служив у ній інструктором.
На фронті молодший лейтенант Кожедуб з березня 1943 року. Він був учасником Курської битви, битви за Дніпро, Нижньодніпровської, Корсунь-Шевченківської та Умансько-Ботошанської наступальних операцій, повітряного бою на ближніх підступах до Румунії в травні-червні 1944 року, Білоруської, Прибалтійської, Вісло-Одерської, Східно-Померанської, Берлінської наступальних операцій. До кінця війни гвардії майор Кожедуб знищив у повітряних боях 64 літаки противника. При цьому жодного разу не був збитий сам.
Після війни Іван Микитович працював на відповідальних посадах у Військо-повітряних силах Радянської армії, обирався до Верховної Ради СРСР. Маршал авіації Кожедуб помер 1991 року в Москві, похований там же.

Шанують  льотчика-аса

НА батьківщині льотчика йому встановлено бронзовий бюст. Ім’ям Івана Кожедуба названо Харківський університет повітряних сил та Шосткинський хіміко-технологічний коледж, а ще парк у Сумах, біля входу споруджено пам’ятник льотчику.
На честь Івана Кожедуба Нацбанк України викарбував та ввів до обігу пам’ятну монету. Про нього знято біографічний фільм з ігровими реконструкціями «Таємниці століття. Дві війни Івана Кожедуба».
Переглядом цієї стрічки й почалися урочистості у Шостці з нагоди 98-ї річниці від дня народження легендарного льотчика-винищувача біля музею імені Кожедуба. Потім відбувся мітинг, в якому взяли участь представники міської влади, депутатського корпусу, ветерани, школярі, студенти, громадськість. Вони вшанували пам’ять героя, згадували про його подвиги, «пройшлись» основними стежками його життєвого шляху.
На цей захід приїздили також курсанти Харківського національного університету повітряних сил України.
– Іван Кожедуб є прикладом для багатьох поколінь авіаторів, – сказав заступник начальника льотного факультету слобожанського вузу ВПС підполковник Микола Старушик. – Наслідуємо його й ми, готуючи високопрофесійні кадри для вітчизняної авіації.
Курсанти харківського вузу пройшли парадом перед погруддям Героя та поклали квіти до нього. Присутні вшанували пам’ять Івана Кожедуба хвилиною мовчання.

Сумська область.

 

Автор: Николай ГУК.
КОММЕНТИРОВАТЬ комментариев: 0
 
 
 
   
© Рабочая Газета, 2008-2010.