сегодня: 28 мая, понедельник
карта сайта обратная связь расширенный поиск
 искать

Выпуск № 18 от 13 февраля 2018 г.

 
Регистрация Вход
ПЕРВАЯ ПОЛОСА ВЛАСТЬ ПОЛИТИКА РЕГИОНЫ ЖИЗНЬ РЕКЛАМА ПАРТНЁРЫ КОНТАКТЫ ПОДПИСКА
Подписаться на наше издание через Интернет можно на сайте ГП "Пресса" www.presa.ua с помощью сервиса "Подписаться On-line"
Акценты дня



Архив

  « Май 2018 »  
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ ВС
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

  Главная / КОНСУЛЬТАЦИИ / Догляд за дитиною і страховий стаж

13.02.2018 , № 18 от 13 февраля 2018 г.

Це вас цікавить



«У мене 1998 року народилася донька. Я підготувала документи для призначення пенсії за віком. Чи буде враховано до стажу період догляду за дитиною та які документи потрібні для цього?
Світлана ТЕРНОПІЛЬСЬКА. Одеса.

ШАНОВНА Світлано Миколаївно! Відповідно до статті 24 Закону України «Про загально­обов’язкове державне пенсійне страхування», страховий стаж – період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачено страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.
Страховий стаж обчислюється територіальними органами Пенсійного фонду за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, а за періоди до впровадження системи персоніфікованого обліку – на підставі документів та в порядку, визначеному законодавством, що діяло до набуття чинності цього закону (до 01.01.2004 р.).
Частиною 4 статті 24 закону передбачено, що періоди трудової діяльності та інші періоди, що враховувалися до стажу роботи для призначення пенсії до набуття чинності цього закону, зараховуються до страхового стажу в порядку й на умовах, передбачених раніше чинним законодавством, крім випадків, передбачених цим законом.
Відповідно до пункту «ж» статті 56 Закону України «Про пенсійне забезпечення»,  час догляду непрацюючої матері за малолітніми дітьми, але не довше, ніж до досягнення кожною дитиною 3-річного віку, зараховується до стажу роботи.
Пунктом 11 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету міністрів України від 12.08.1993 р. № 637, передбачено, що час догляду непрацюючої матері за малолітніми дітьми визначається на підставі:
l свідоцтва про народження дитини або паспорта (у разі смерті дитини – свідоцтва про смерть);
l документів про те, що до досягнення дитиною 3-річного віку мати не працювала.
Документами, які підтверджують те, що до досягнення дитиною 3-річного віку мати не працювала, є:
l виписка з трудової книжки;
l відомості про відсутність в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців інформації про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця, отримані в порядку взаємного обміну інформацією;
l інформація із системи персоніфікованого обліку Пенсійного фонду України.
Отже, час Вашого догляду за  дитиною можливо зарахувати до страхового стажу на підставі свідоцтва про народження дитини, але не довше, ніж до досягнення дитиною 3-річного віку та за умови, що Ви в даний період не працювали.
Людмила ГРЄБЄННІКОВА, начальник управління пенсійного забезпечення Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві.

 


КОММЕНТИРОВАТЬ комментариев: 0
 
 
 
   
© Рабочая Газета, 2008-2010.