сегодня: 21 мая, понедельник
карта сайта обратная связь расширенный поиск
 искать

Выпуск № 11 от 26 января 2018 г.

 
Регистрация Вход
ПЕРВАЯ ПОЛОСА ВЛАСТЬ ПОЛИТИКА РЕГИОНЫ ЖИЗНЬ РЕКЛАМА ПАРТНЁРЫ КОНТАКТЫ ПОДПИСКА
Подписаться на наше издание через Интернет можно на сайте ГП "Пресса" www.presa.ua с помощью сервиса "Подписаться On-line"
Акценты дняАрхив

  « Май 2018 »  
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ ВС
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

  Главная / НОВОСТИ ОБЩЕСТВА / Полтавщина в пазурах чуми

26.01.2018 , № 11 от 26 января 2018 г.

Ситуація


Несприятливою залишається епізоотична ситуація з африканською чумою свиней (АЧС) у Полтавській області. Смертельний вірус вирує упродовж кількох останніх років.


ЩОЙНО у Чутівському районі Полтавщини виявлено тушу дикого кабана, який, як показало лабораторне дослідження, загинув від АЧС. У зоні виявлення збудника хвороби, а це мисливське господарство «Вільхуватське», провадяться заходи щодо недопущення його поширення. Вірус чуми свиней циркулює у природі. Від диких тварин він потрапляє до свійських. Аби звести до мінімуму таку загрозу поширення інфекції, мисливці відстрілюють вепрів у навколишніх лісових угіддях. А в цей час ветеринарні лікарі оглядають свиней в особистих господарствах селян та на фермах агропідприємств. Там вогнищ АЧС поки що не виявлено.
Африканська чума свиней, або, як її ще називають, хвороба Монтгомері, передається не лише під час прямого контакту хворих тварин і здорових, а й кліщами і механічно (транспортними засобами через переміщення людей і тварин), через продукти зі свинини. З метою перекриття шляхів поширення вірусу заразної хвороби у районах, прилеглих до Чутівського, взято під контроль стихійні ринки, де можуть продавати м’ясні вироби, що не пройшли ветеринарного огляду.
Новий прояв зарази дався взнаки на Полтавщині через три тижні після того, як у грудні минулого року було знято карантин з останнього населеного пункту краю, де виявили хворобу Монтгомері. Загалом торік в області зафіксували
21 випадок зараження АЧС, у тому числі й у Чутівському районі.
У Полтавській області вірус, смертельний для свиней, уперше проявив себе три роки тому. Тоді було зареєстровано п’ять випадків цієї хвороби. А вже
2016 року – удвоє більше. Тоді сплеск АЧС на Полтавщині стурбував уряд. Та керівництво регіону запевняло, що ситуація з африканською чумою свиней контрольована. Однак життя засвідчило інше.
Торік область стала «лідером» у країні за кількістю випадків АЧС. Така першість дорого обійшлася регіону. Внаслідок захворювання свиней та під час карантинних заходів було знищено понад шість тисяч тварин.
Ситуація з АЧС загалом не втішна й у державі. Якщо 2012 року в Україні стався лише один випадок АЧС, то минулоріч їх зареєстрували вже 163. За п’ять років на території країни зафіксовано майже триста спалахів вірусу небезпечної хвороби в 24 областях.
З початку нового року виявлено півтора десятки випадків АЧС у шести областях. Причому половина з них – у дикій фауні. Такого співвідношення раніше не спостерігалося.
Полтавська область.

 

Автор: Николай ГУК.
КОММЕНТИРОВАТЬ комментариев: 0
 
 
 
   
© Рабочая Газета, 2008-2010.