сегодня: 21 мая, понедельник
карта сайта обратная связь расширенный поиск
 искать

Выпуск № 104 от 14 сентября 2017 г.

 
Регистрация Вход
ПЕРВАЯ ПОЛОСА ВЛАСТЬ ПОЛИТИКА РЕГИОНЫ ЖИЗНЬ РЕКЛАМА ПАРТНЁРЫ КОНТАКТЫ ПОДПИСКА
Подписаться на наше издание через Интернет можно на сайте ГП "Пресса" www.presa.ua с помощью сервиса "Подписаться On-line"
Акценты дняАрхив

  « Май 2018 »  
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ ВС
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

  Главная / ВЕСТИ ИЗ РЕГИОНОВ / На Сумщині зупинилися нафтопромисли

14.09.2017 , № 104 от 14 сентября 2017 г.

Ситуація


Видобувники чорного золота залишилися без роботи, а населення сіл двох районів Сумської області – без блакитного палива. І все це наслідки того, що компанія «Укрнафта» не знаходить спільної мови з Державною службою геології та надр України.

Пани  б’ються  –  в  мужиків  чуби  тріщать

ДНЯМИ тисячі працівників нафтовидобувних підприємств країни пікетували будівлю Кабінету міністрів, вимагаючи продовження дозволів на користування надрами компанії «Укрнафта». Цей суб’єкт господарювання через закінчення терміну дії права на розробку нафтогазоносних покладів у червні припинив свою діяльність на шести родовищах Сумської та Львівської областей. А вони давали п’яту частину вітчизняного видобутку нафти й шосту частину видобутку газу. На початку серпня комісія з питань надрокористування при Державній службі геології та надр рекомендувала відомству продовжити термін дії дозвільних документів компанії на 20 років. Та воно не зробило цього, посилаючись на мільярдні борги «Укрнафти» перед державним бюджетом.
Керівництво видобувної компанії запропонувало погасити їх за рахунок передачі свого газу державі або ж надати розстрочку на виплату боргу грошима упродовж трьох років. Ці пропозиції вивчають Державна фіскальна служба України та Мінфін.
Поки у столичних кабінетах обговорюють вихід із ситуації, «Укрнафта» законсервувала багато свердловин, почала скорочувати штати. Це викликало невдоволення серед працівників нафтогазовидобувних підприємств. В Охтирці на акцію протесту проти закриття газовидобувних родовищ вийшли майже півтисячі робітників трьох місцевих підрозділів ПАТ «Укрнафта».
– У разі видачі нам дозволів роботу на родовищах відновимо швидко, запевняв заступник голови правління ПАТ «Укрнафта» Геннадій Радченко. – Якщо вчасно їх не ввести в дію, продовжити видобування буде проблематично.
Від діяльності «Укрнафти», котра є найбільшим у державі видобувником нафти й газу, великою мірою залежить енергетична безпека України. Зважаючи на це, а також на переважну частку державних акцій у статутному фонді «Укрнафти», прем’єр Володимир Гройсман доручив профільним відомствам сісти за стіл переговорів із компанією й розглянути можливість продовження терміну дії дозволів. Та, незважаючи на втручання глави уряду в ситуацію, що склалася між бізнесом і державою, справа не зрушила з місця.

На  селі  –  «безгаз»

НЕПОРОЗУМІННЯ суб’єкта господарювання з державою призвело не лише до зменшення обсягів видобутку вуглеводнів та скорочення робочих місць, а й до припинення газопостачання майже десятка населених пунктів Роменського і Липоводолинського районів. Справа в тім, що села й селища, розташовані неподалік нафтопромислів, отримують відсепароване блакитне паливо. Ним користуються побутові, промислові споживачі, комунальні, бюджетні організації. Оскільки нафтогазові промисли припинили роботу, то й вуглеводні не надходять до осель селян, шкіл, лікарень, інших об’єктів.
Жителі «безгазових» сіл викручуються, як можуть. Одні купують скраплений газ, інші почали користуватись електроплитами. А деякі готують їжу на зведених у садибах літніх плитах. Це аж ніяк не влаштовує селян. Вони вимагають від видобувників вуглеводнів і влади поновити газопостачання населених пунктів. Люди влаштовували акції протесту під стінами держадміністрацій своїх ра­йонів, писали листи губернатору, народному депутату від свого виборчого округу, до Кабміну та президента. Навіть вдавалися до протестів, перекриваючи шосе, що сполучає Суми з Києвом.
Посадовці у своїх відповідях висловлюють «стурбованість» існуючим станом речей на промислах «Укрнафти» й постачанням із них газу. Однак зрушень поки ще не видно.
– Нас годують обіцянками, – зазначила Зарудянський сільський голова Любов Ярошенко. – Якби сказали, що газу в наших селах уже не буде, то люди купували б твердопаливні котли.
Та днями зажевріла надія, що блакитне паливо може повернутися до «безгазових» сіл. Очільники облдержадміністрації пообіцяли розглянути можливість реверсної подачі вуглеводнів. Для цього потрібно побудувати новий газопровід, На реалізацію проекту треба чимало грошей. Де їх узяти – невідомо.
А тим часом швидко збігають погожі осінні дні. Згодом задощить, похолодає, і закружляють білі мухи.

Сумська область.

 

Автор: Николай ГУК.
КОММЕНТИРОВАТЬ комментариев: 0
 
 
 
   
© Рабочая Газета, 2008-2010.