сегодня: 24 марта, суббота
карта сайта обратная связь расширенный поиск
 искать

Выпуск № 103 от 12 сентября 2017 г.

 
Регистрация Вход
ПЕРВАЯ ПОЛОСА ВЛАСТЬ ПОЛИТИКА РЕГИОНЫ ЖИЗНЬ РЕКЛАМА ПАРТНЁРЫ КОНТАКТЫ ПОДПИСКА
Подписаться на наше издание через Интернет можно на сайте ГП "Пресса" www.presa.ua с помощью сервиса "Подписаться On-line"
Акценты дняАрхив

  « Март 2018 »  
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ ВС
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

  Главная / КОНСУЛЬТАЦИИ / Якщо документи втрачено

12.09.2017 , № 103 от 12 сентября 2017 г.

Це вас цікавить


«Я народився 1957 року, одержую пенсію за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».  Для збільшення розміру пенсії мені необхідно надати довідку про заробітну плату за 60 календарних місяців до 01.07.2000 р. Підприємство, на якому я отримував гідну заробітну плату, знайти не можу. Прошу роз’яснити, як можна віднайти документи про заробітну плату?»
Андрій КУЧЕР.
Житомир.


ШАНОВНИЙ Андрію Олександровичу! Згідно із Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», розмір пенсії кожного пенсіонера визначається індивідуально залежно від набутого ним страхового стажу та отриманого заробітку, з якого сплачувалися страхові внески.
На підставі статті 40 закону для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу, починаючи з 1 липня 2000 року. За бажанням пенсіонера й за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами або якщо страховий стаж, починаючи з 1 липня 2000 року, становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-яких 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року, незалежно від перерв.
Заробітна плата (дохід) за період страхового стажу до 1 липня 2000 року враховується для обчислення пенсії на підставі документів про нараховану заробітну плату (дохід), виданих у порядку, визначеному законодавством, а за період страхового стажу, починаючи з 1 липня 2000 року, за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку.
Механізм визначення заробітної плати (доходу) для призначення пенсії застрахованої особи, страховий стаж якої, починаючи з 01.07.2000 р., становить менше 60 місяців, за основним місцем роботи за період страхового стажу до 01.07.2000 р. за умови відсутності заробітної плати (доходу) за будь-яких інших 60 календарних місяців страхового стажу під­ряд, незалежно від перерв до 01.07.2000 р., у разі втрати первинних документів про нарахування та виплату підприємствами, установами, організаціями заробітної плати (доходу) у зв’язку із стихійним лихом, аваріями, катастрофами або з інших незалежних від застрахованої особи обставин встановлює Порядок визначення заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії в разі втрати документів про її нарахування та виплату, затверджений постановою Кабінету міністрів України від 5 липня 2006 року № 919.
Пунктом 2 Порядку передбачено, що заробітна плата (дохід) для призначення пенсії за період страхового стажу застрахованої особи за кожний місяць страхового стажу, починаючи з 01.01.1998 р., визначається за даними Державного реєстру фізичних осіб-платників податків і Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.
Згідно з пунктом 3 Порядку, за період до 01.01.1998 р. та в разі відсутності даних у Державному реєстрі фізичних осіб-платників податків і Державному реєстрі загальнообов’язкового державного соціального страхування заробітна плата (дохід) застрахованої особи за кожний місяць страхового стажу, який враховується під час призначення пенсії, визначають:
– за наявності підприємства, установи, організації, де працювала особа, або їхнього правонаступника – керуючись розміром середньої заробітної плати за відповідною професією (посадою) на зазначеному підприємстві, в установі, організації, що склалася в кожному місяці роботи, за який втрачено документи про нарахування та виплату заробітної плати (доходу).
За відсутності на підприємстві, в установі, організації або в їхнього правонаступника відповідної професії (посади) заробітна плата визначають, керуючись розміром середньої заробітної плати за аналогічною професією (посадою) на зазначеному підприємстві, в установі, організації або в їхнього правонаступника, що склалася в кожному місяці роботи, за який втрачено документи.
У разі повної втрати первинних документів про нарахування та виплату підприємствами, установами, організаціями заробітної плати (доходу) за відповідний період заробітна плата визначається за відповідною професією (посадою) на зазначеному підприємстві, в установі, організації за календарний рік, що передує року, з якого призначається пенсія. При цьому коефіцієнт заробітної плати (доходу) застрахованої особи визначають, керуючись розміром середньої заробітної плати працівників, зайнятих у галузях економіки України, за місяць, за який визначається заробітна плата, календарного року, що передує року, з якого призначено пенсію. Довідка про заробітну плату у випадках, передбачених цим підпунктом, надається підприємством, установою, організацією, де працює (працювала) особа, або їхнім правонаступником;
– якщо підприємство, установу, організацію ліквідовано, а документи до органу вищого рівня або архівних установ не передано, – розрахунок здійснюється з мінімальної тарифної ставки (посадового окладу) за відповідною або аналогічною професією (посадою), передбаченою відповідною галузевою угодою, за календарний рік, що передує року, з якого призначено пенсію. При цьому коефіцієнт заробітної плати (доходу) застрахованої особи визначають, керуючись розміром середньої заробітної плати працівників, зайнятих у галузях економіки України, за місяць, за який розраховується заробітна плата, календарного року, що передує року, з якого призначено (перераховано) пенсію.
Довідка про заробітну плату з огляду на мінімальну тарифну ставки (посадовий оклад) за відповідною або аналогічною професією (посадою), передбаченою відповідною галузевою угодою, видається управліннями праці та соціального захисту населення районних, районних у містах Києві та Севастополі держ­адміністрацій, структурними підрозділами з питань праці та соціального захисту населення виконавчих органів міських, районних у містах рад.

Світлана ГЛУЩЕНКО, заступник начальника Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві.

 


КОММЕНТИРОВАТЬ комментариев: 0
 
 
 
   
© Рабочая Газета, 2008-2010.