сегодня: 23 марта, пятница
карта сайта обратная связь расширенный поиск
 искать

Выпуск № 102 от 08 сентября 2017 г.

 
Регистрация Вход
ПЕРВАЯ ПОЛОСА ВЛАСТЬ ПОЛИТИКА РЕГИОНЫ ЖИЗНЬ РЕКЛАМА ПАРТНЁРЫ КОНТАКТЫ ПОДПИСКА
Подписаться на наше издание через Интернет можно на сайте ГП "Пресса" www.presa.ua с помощью сервиса "Подписаться On-line"
Акценты дняАрхив

  « Март 2018 »  
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ ВС
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

  Главная / НОВОСТИ ВЛАСТИ / Політичні інтереси понад усе

08.09.2017 , № 102 от 08 сентября 2017 г.

Скандал


Колектив комунального закладу «Запорізький обласний інститут  післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради (КЗ ЗІППО ЗОР) звернувся до «РГ» з проханням розповісти про складну ситуацію навколо навчального закладу, створену депутатами обласної ради, яка триває вже декілька років.

Протистояння

ОСНОВНА діяльність інституту, який через два роки відзначатиме своє 80-річчя, зазначає виконуюча обов’язки ректора, доктор психологічних наук, професор Тетяна Гура, – це підвищення кваліфікації педагогічних працівників Запорізької області, яких на сьогодні нараховується понад
28 тисяч. Кожен із них, а це – вихователі, вчителі, методисти, директори всіх закладів освіти, педагоги позашкільних та професійно-технічних закладів, а також керівники районних і міських управлінь освіти, раз на п’ять  років підвищує свою кваліфікацію на відповідних курсах. Інститут здійснює науково-методичний супровід професійної діяльності та професійного розвитку педагогів, організаційне й науково-методичне забезпечення учнівських олімпіад. Саме науково-педагогічні працівники інституту здійснюють підготовку вчителів до впровадження концепції «Нової україн­ської школи», реформування дошкільної, початкової, загальної середньої та професійно-технічної освіти.
Щодо кваліфікації самих працівників інституту слід зазначити, що серед них п’ять  професорів, докторів наук та 43 доценти, кандидати наук. Інститут одним із перших в Україні отримав ліцензію на надання освітніх послуг з другої вищої освіти за спеціальністю «вчитель інформатики».
2014 року Верховна Рада ухвалила новий Закон України «Про вищу освіту», згідно з  яким керівник вищого навчального закладу має обиратися за конкурсом, що оголошує засновник (у нашому випадку ЗОР), і проходити за процедурою виборів у колективі інституту. Це звичайна практика в усіх вишах. Але саме через цю норму й виникло серйозне протистояння у Запоріжжі між колективом інституту й депутатами обласної ради. Адже за старим статутом ректора інституту як керівника звичайного комунального підприємства обирав власник, тобто депутати облради. А вони, як і депутати попередньої каденції, не хочуть втрачати свій вплив на призначення ректора інституту. Тому будь-якими методами затягують ухвалення нового статуту.

Зазіхають  на  приміщення

– НЕ МЕНШИЙ інтерес у певних політичних сил є і до будівель інституту, що розташовані в центрі міста, – називає іншу проблему Тетяна Гура. – Ще два роки тому депутати хотіли відібрати в нас 5-поверховий корпус на проспекті. На його базі хочуть створити готель чи хостел, або здати в оренду з подальшим виведенням із комунальної власності.
Ясна річ, своя людина на посаді ректора вирішить це питання позитивно. Але інститут й освітяни області втратять можливість безкоштовно жити в гуртожитку під час навчання на курсах підвищення кваліфікації і будуть змушені оплачувати проживання зі своєї кишені. Бо, як показує практика, райони області не фінансують ці витрати.
– Серед депутатів обласної ради лунає навіть заклик узагалі ліквідувати наш інститут, – говорить проректор з науково-методичної роботи, кандидат педагогічних наук, доцент Людмила Чернікова. – На першому плані в них – використання у своїх інтересах будівель інституту. І депутати створюють для цього негативний імідж закладу. А 1 чер­вня цього року на сесії обласної ради не включили наше питання в порядок денний, навіть не дали слова представникові інституту. Отаке ставлення депутатів до нашого закладу, до своїх виборців, до освітян. І нам доводиться боротися самим за себе. Навіть Міністерство освіти й науки України, яке офіційно підтвердило статус інституту як вищого навчального закладу, нічого зробити не може, бо ми підпорядковані органам місцевого самоврядування.
Колектив інституту  впродовж останніх двох років неодноразово звертався до депутатів облради з вимогою затвердити новий статут. На одних із зборів губернатор Бриль запевнив, що він гарантує нам дотримання нашого права обирати ректора згідно з чинним законодавством, тобто колективом інституту. Таку ж обіцянку дав і керівник обласної ради Самардак. Прикладаючи руку до серця, чиновники обіцяли, що в лютому 2017 року на сесії буде розглянуто нову редакцію статуту і вони зроблять усе для того, щоб депутати його затвердили. Але ні в лютому, ні в квітні, ані в червні статут інституту не було затверджено. Колектив інститут розцінює таке ставлення до його права обирати ректора та визначати стратегію подальшого розвитку закладу як відверте порушення закону і спробу принизити почуття власної гідності.

Департамент  підтримує  колектив

– МИ ПОВНІСТЮ поділяємо й підтримуємо вимоги колективу, – заявила під час зустрічі директор департаменту освіти й науки Запорізької ОДА Тетяна Озерова. – Призначення ректора вузу має здійснюватися на основі Закону України «Про вищу освіту». Тобто власник, яким є обласна рада, мав оголосити конкурс, але відповідно до закону. Та його провели на власний розсуд в облраді. Дуже багато претензій у нас до складу комісії, добору конкурсантів і самої процедури конкурсу. Одне слово, нині відбувається політичний тиск на інститут, який є флагманом інноваційної діяльності в Запорізькій області й Україні загалом. Без нього ми не зможемо реалізувати такі проекти, як інклюзивна освіта, нова початкова школа, інформатизація освіти та багато інших.
Якщо ми знищимо інститут або перетворимо в якийсь центр, про який ми сьогодні чуємо в стінах облради, тоді ми втратимо науковців. Професори та кандидати наук не лише працюють у науці, а й супроводжують освітні процеси своїми науковими й методологічними дослідженнями. Вони є сьогодні лідерами і методичної роботи в області. Адже зараз створюються об’єднані територіальні громади, які вже не мають у своєму складі методичної служби. Тому кожна громада укладає з інститутом договір про науково-методичний супровід і підвищення кваліфікації педагогічних працівників.
Сьогодні для нашого департаменту інститут – це технологічний інструментарій для впровадження дуже багатьох проектів. Ми відстоюватимемо його збереження. За дорученням прем’єр-міністра України  Гройсмана підготували роз’яснення щодо ситуації, яка склалася навколо комунального закладу. Я особисто вбачаю в цій ситуації чітке політичне замовлення. Поміняти, поставити дуже зручного керівника, який матиме вплив на педагогічну спільноту. Для нас же важливо, щоб це була людина інституту. Незаангажована, неполітична, професійна людина, яка займатиметься реалізацією освітніх реформ. Оце найголовніше. А депутати цього не хочуть. Вихід один – треба негайно скасувати рішення конкурсної комісії, яке вийшло брутальним. Облраді ж ухвалити новий статут й оголосити конкурс за законом.
А якої думки про цю ситуацію керівники обласної ради? Кілька днів додзвонювався до заступника голови облради й керівника конкурсної комісії Владислава Марченка. Секретарка обіцяла домовитися про зустріч. Та запрошення так і не надійшло…
Запоріжжя.

 

Автор: Григорий ПЕТРАКОВ.
КОММЕНТИРОВАТЬ комментариев: 0
 
 
 
   
© Рабочая Газета, 2008-2010.