сегодня: 22 марта, четверг
карта сайта обратная связь расширенный поиск
 искать

Выпуск № 99 от 01 сентября 2017 г.

 
Регистрация Вход
ПЕРВАЯ ПОЛОСА ВЛАСТЬ ПОЛИТИКА РЕГИОНЫ ЖИЗНЬ РЕКЛАМА ПАРТНЁРЫ КОНТАКТЫ ПОДПИСКА
Подписаться на наше издание через Интернет можно на сайте ГП "Пресса" www.presa.ua с помощью сервиса "Подписаться On-line"
Акценты дняАрхив

  « Март 2018 »  
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ ВС
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

  Главная / ВЕСТИ ИЗ РЕГИОНОВ / Сорочинський ярмарок-2017

Сорочинський  ярмарок-2017
01.09.2017 , № 99 от 01 сентября 2017 г.

Слідом за подією


Минулого тижня у Великих Сорочинцях на Полтавщині вдев’ятнадцяте відвирував щорічний національний ярмарок.

Від  базару  –  до  бренду  України

ЯРМАРКУВАННЯ – давня традиція України. На торжища ремісники везли свій крам, чумаки – сіль та рибу. Кожний купував там все, що не міг зробити власноруч.
Базар у селі Великі Сорочинці Миргородського району, напевне, й залишався б маловідомим, якби його колоритно не описав у повісті «Сорочин­ський ярмарок» Микола Гоголь, уродженець тих місць. Згодом торжище стає одним з найпопулярніших у Полтавській губернії, яка наприкінці XIX століття за кількістю ярмарків на рік посідала перше місце на Лівобережній Україні.
Торги у селах й містечках існували до першої третини минулого століття, доки на зміну їм не прийшла торгівля в крамницях кооперації. У період перебудови в Радян­ському Союзі, коли населення потерпало від товарного голоду, почали відроджуватися ярмарки. Торжище повернулося й на вигін за Великими Сорочинцями. З часом він був упорядкований. Тут створили торгівельну інфраструктуру, облаштували майданчики для розваг й відпочинку. 1999 року Сорочинський ярмарок набув статус національного.
Загальноукраїнський захід спочатку проводився в останні вихідні серпня. Згодом його тривалість збільшили до п’яти днів в останній тиждень літа. Тут можна купити вироби народного промислу, промислові товари, продукти харчування. У шинках пропонують страви традиційної української кухні. Особливий колорит ярмарку надають одягнені в національний одяг продавці, ремісники, актори. На ярмарку можна зустріти улюблених гоголів­ських персонажів і навіть самого письменника, роль якого виконують полтавські актори.

Ярмаркувалось  дорого

НА Сорочинський ярмарок-2017, що тривав шість днів поспіль, люди їхали з усіх куточків України. На ньому побувало майже 300 тисяч гостей.
Торжище на миргород­ській землі, яке є маркою Полтавщини, завжди відвідували місцеві губернатори. Нинішнього року очільник області знехтував ним. Ярмарок відкривав заступник голови обл­держадміністрації.
Не було у Великих Сорочинцях й нікого з керівників країни. А раніше на ярмарок приїздили президенти, прем’єри, спікери парламенту. Цьогоріч все звелося лише до вітання голови Верховної Ради.
Та Сорочинський ярмарок-2017 обійшовся й без чиновників високого рангу. Його головним гостем був пересічний українець. Але побазарювати, розважитись на торжищі виявилося не всім по кишені.
У Великих Сорочинцях продавалося все: від самоскида «КрАЗ» й сільськогосподарських комбайнів до дрібного краму. Великим попитом користувалися одяг, взуття, керамічний посуд, вишиванки та рушники, прикраси.
А ось товару полів й ферм на торжищі було негусто. Справа в тому, що цьогоріч багато фермерів відмовилися від участі в Сорочинському ярмарку через високу вартість торгівельних місць. Нечисленний загін сільських трударів позначився й на торгівлі сільськогосподарською технікою. Вона йшла мляво. Покупців біля машинерії ходило мало. Їх відлякувала ціна техніки.
Прейскуранти неприємно дивували й охочих відвідати наїдки, що готувалися у печах та казанах, розставлених на ярмарку повсюди. Ціни на деяку вуличну їжу перевищували вартість страв у ресторанах. То ж скуштувати її було не по кишені багатьом гостям ярмарку.
Широко розкривати гаманці доводилося й тим, хто хотів послухати зірок вітчизняної естради, котрі щовечора виходили на головну сцену ярмарку. В залежності від популярності виконавця квитки коштували від ста до півтори сотні гривен. Минулоріч їх вартість становила 50 гривень. Хоча раніше концерти були безкоштовні для глядачів, бо організатор свята сам запрошував зірок естради. Тепер же цю справу він віддав в руки шоу-бізнесу, який й править бал на всеукраїн­ському заході.
Естрада розважала гостей Сорочинського ярмарку-2017 лише вечорами. Удень улаштовувалися різні забави й покази давніх народних обрядів, проходили свята сала й галушки, а також етнофестивалі. Самодіяльні музики, співаки й танцюристи показували свої номери як на сценічних майданчиках, так й біля стилізованих історичних садиб, у містечку майстрів народних промислів.

Полтавська область.

 

Автор: Николай ГУК.
КОММЕНТИРОВАТЬ комментариев: 0
 
 
 
   
© Рабочая Газета, 2008-2010.