сегодня: 20 июня, среда
карта сайта обратная связь расширенный поиск
 искать

Выпуск № 79 от 14 июля 2017 г.

 
Регистрация Вход
ПЕРВАЯ ПОЛОСА ВЛАСТЬ ПОЛИТИКА РЕГИОНЫ ЖИЗНЬ РЕКЛАМА ПАРТНЁРЫ КОНТАКТЫ ПОДПИСКА
Подписаться на наше издание через Интернет можно на сайте ГП "Пресса" www.presa.ua с помощью сервиса "Подписаться On-line"
Акценты дняАрхив

  « Июнь 2018 »  
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ ВС
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

  Главная / НОВОСТИ ЖИЗНИ / Увічнимо пам’ять про Бориса Олійника

Увічнимо  пам’ять  про  Бориса  Олійника
14.07.2017 , № 79 от 14 июля 2017 г.

Світоч


Таке рішення ухвалили члени правління Українського фонду культури.
КОЛИ  у твоєму життєвому просторі перебуває чоловік великий духом, iз безмежним талантом, глибиною гуманізму, яскравою доброзичливістю, ідейною вірністю й послідовністю, геніальністю політичного і громадського діяча, незрівнянною рішучістю і сміливістю в обстоюванні миру й простого земного щастя для всіх, ти настільки до цього звикаєш, що вважаєш нормальним станом душі, подібним до дихання повітрям, якого не помічаєш, до ніжних сонячних променів, які осявають твій шлях, завдяки чому ти почуваєш себе собою.
Та коли такого чоловіка раптом не стає, ще не відразу віриш у це. Тебе, мов громовою блискавкою, проймає душевна задуха. Як? Він же вічний і непорушний! Як вічна й непорушна його совість і честь нації. Смерть ладна забрати кого завгодно, тільки не його! Ні!
Однак у твоїй свідомості настирливо відкладається те різке, свавільно непоправиме, висловлене ним самим:
А чоловіка нема…
Страшно не те, що нема,
А що й не буде ніколи!

Тебе починає терзати кричуща несправедливість, з якою не погоджуєшся, бо вона не  вписується в розмірений крок твоїх буднів. Твоїх надій і бажань. Ти – в розпачі:
Був чоловік… І – нема.
Як же це, вічний світе?
Вертається осінь… зима.
Прийдуть весна і літо.
А чоловіка – нема…
Як же це, клятий світе?

Ці проникливі рядки належать студентові Борису Олійнику. І сьогодні вони звучать як заклинання поета – академіка Бориса Ілліча Олійника, чия земна орбіта так несподівано й зрадливо обірвалась.
Стиснулися серця мільйонів шанувальників його життєствердної творчості. Не хочуть вони прощатися з таким велетом духу й думки. Він має бути й буде завжди поруч з ними, у їхніх помислах і надіях.
Такі міркування висловлювали однодумці поета перший заступник голови правління Українського фонду культури Олександр Данилович Бакуменко, Олександр Степанович Логвиненко, Володимир Васильович Біленко та інші. Сказане ними зводиться до щедрого вінка пропозицій стосовно увічнення пам’яті воістину всенародного улюбленця Бориса Ілліча Олійника.
Передусім вважається логічним і справедливим присвоєння його імені Українському фонду культури, засновником й очільником якого він був протягом 30 років. Це, безумовно, дістане підтримку всієї громадськості країни. Водночас доцільно створити комісію з громадської і творчої діяльності поета.
З жовтня 2017 року заснувати вищу Міжнародну літературно-мистецьку премію УФК імені Бориса Олійника за вагомі досягнення в культурі в 7 номінаціях: літературній творчості, образотворчому мистецтві, жанрах музичного мистецтва, культурології та мистецтвознавстві, журналістиці й публіцистиці, благодійній і громадській діяльності в розвитку національної культури, а також за миротворчу місію в боротьбі за мир і дружбу між народами.
Слушною є пропозиція щодо відкриття в Українському фонді культури меморіального кабінету-музею Бориса Олійника. Встановити меморіальні дошки поетові на будинку, де він мешкав упродовж останніх 30 років, на будiвлi Україн­ського фонду культури, а також у школах Нових Санжарів і Зачепилівки Полтавської області, де навчався майбутній поет-письменник.
Будуть споруджені пам’ятники  на могилі Бориса Олійника на Байковому кладовищі й окремі пам’ятники в Києві та Полтаві. Його ім’ям назвуть вулиці в Києві, Полтаві, Каневі, Нових Санжарах, Зачепилівці Полтавської області. Учасники зібрання висловилися також за присвоєння імені Бориса Олійника бібліотекам цих населених пунктів.
 До 85-річчя Бориса Олійника пропонується підготувати й видати повне зібрання його творів.
Все це, безперечно, слугуватиме людям в їхньому повсякденні та боротьбі за краще життя.
І ці нотатки у відповідь на процитовані вище рядки Бориса Олійника хочу закінчити так:
Чоловік потрібен долі,
Океанам і річкам,
Всеосяжному роздоллю –
Сонцю, небу і вікам!
Світе ясний, світе мрійний,
Усміхнися і борись
Так, як бореться Олійник –
Щиросердний наш Борис.

 

Автор: Михаил БАЛТЯНСКИЙ.
КОММЕНТИРОВАТЬ комментариев: 0
 
 
 
   
© Рабочая Газета, 2008-2010.