сегодня: 18 июля, среда
карта сайта обратная связь расширенный поиск
 искать

Выпуск № 100 от 07 июня 2011 г.

 
Регистрация Вход
ПЕРВАЯ ПОЛОСА ВЛАСТЬ ПОЛИТИКА РЕГИОНЫ ЖИЗНЬ РЕКЛАМА ПАРТНЁРЫ КОНТАКТЫ ПОДПИСКА
Подписаться на наше издание через Интернет можно на сайте ГП "Пресса" www.presa.ua с помощью сервиса "Подписаться On-line"
Акценты дняАрхив

  « Июль 2018 »  
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ ВС
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

  Главная / НОВОСТИ ВЛАСТИ / За відновлення соціалістичних відносин

07.06.2011 , № 100 от 07 июня 2011 г.

ЗАКАРПАТСЬКА обласна партійна організація за минулих три роки показала потужну динаміку зростання своїх лав, збільшившись удвоє. Лише за п’ять місяців поточного року до лав партії прийнято понад 100 осіб. З’явилися також 43 нових первинних організацій. Зростання відбувається переважно за рахунок молоді до 40 років.

Найбільшу активність обласна партійна організація проявила під час місцевих виборів у жовтні 2010-го. Комуністи були представлені в більшості виборчих комісій. За результатами виборів до місцевих органів самоврядування було обрано 30 комуністів та осіб, які йшли від Компартії України.

Постійні контакти з братніми Компартіями Чехії та Моравії, Словаччини й Угорщини — своєрідна візитівка Закарпатського обкому КПУ. Відбулася ціла низка спільних міжнародних конференцій і семінарів, робочих зустрічей. 14 травня поточного року мені довелося взяти участь в урочистостях у Празі з нагоди 90-річчя утворення Компартії Чехословаччини.

СЕРЕД проблем, над розв’язанням яких працює обласна парторганізація, найважливішими є створення первинних партійних організацій при сільських радах, поліпщення якості політичної освіти комуністів та пропагандистської роботи серед населення з актуальних питань сьогодення, створення комсомольських організацій в області, активізація діяльності окремих громадських організацій, зокрема “Жінки трудівниці за майбутнє дітей України”.

ОБГОВОРЮЮЧИ проект нової редакції Програми КПУ, комуністи обласної партійної організації ви­словили цілу низку пропозицій та зауважень.

Наші комуністи вважають: з урахуванням того, що Комуністична партія була створена і всі роки діяла як партія робітничого класу й трудового селянства, доцільно в преамбулі залишити положення про партію як у чинній програмі. В новій редакції Програми замінити положення про “диктатуру пролетаріату”, яке в суспільстві сприймається неоднозначно, на “владу трудящих”.

У розділі “Партія в боротьбі за соціалізм” бажано більш коректно сформулювати положення про приватну власність на засоби виробництва. У проекті наголошується, що неодмінна умова цілковитої перемоги соціалізму — “знищення” цієї власності, що входить у певне протиріччя з подальшим текстом, де зазначається: “Компартія відмежовується від поспішних, у тому числі репресивних методів розв’язання проблем суспільного розвитку, підтримує розвиток підприємництва...” Необхідно зважати й на те, що на даному історичному етапі розвитку України приватна власність посідає пріоритетне місце в суспільстві, а серед членів партії є представники середнього та малого бізнесу. Тому в новій редакції Програми доцільно замінити дане формулювання на інше, а саме — “поступове відмирання приватної власності як малоефективної у порівнянні із суспільною власністю є неодмінною умовою перемоги соціалізму”.

Враховуючи досвід економічного розвитку Китаю, доцільно також доповнити проект окремим положенням про підтримку КПУ процесу створення підприємств, на яких буде широко запроваджено умови соціалістичних відносин, а також забезпечено гідну заробітну плату, умови відпочинку, будівництва житла для працівників підприємства, дошкільних закладів тощо. На прикладі діяльності таких підприємств КПУ будуть показані практичні переваги суспільної власності.

У РОЗДІЛІ “Партія в боротьбі за соціалізм” слід більш чітко визначити ставлення партії до церкви та релігійних конфесій, виходячи із запропонованої Компартією нової гуманітарної політики в духовній сфері, де церква відіграє не останню роль. Треба наголосити, що втручання партії у минулому в релігійні справи було помилковим. Після слів “...комуністи з повагою ставляться до переконань і почуттів віруючих” доцільно додати, що “ставлення комуністів до відзначення релігійних свят, дотримання церковних обрядів та звичаїв є суто індивідуальним і не суперечить атеїстичній спрямованості ідеології партії”.

ПОТРЕБУЄ зміни й положення у розділі “Україна в сучасному світі”, а саме: “Партія... виступає за посилення громадського контролю за Збройними Силами та іншими силовими структурами” слід продовжити: “Партія також виступає за заборону створення в Україні напіввійськових формувань неофашистського та націонал-екстремістського спрямування, наполягатиме на ухваленні Верховною Радою України нормативного акта щодо притягнення до кримінальної відповідальності організаторів створення таких формувань та осіб, які надають їм фінансову підтримку”.

У ХОДІ обговорення проекту комуністи також зауважили, що текст нової редакції Програми мав би більш компактний вигляд у разі об’єднання двох розділів проекту (“Українське суспільство після антисоціалістичного перевороту” й “Україна в сучасному світі”) з відповідним скороченням окремих загальних положень. В остаточному варіанті нова редакція Програми КПУ має стати більш стислою, без зайвого академізму та пафосу, оскільки вона розрахована не лише на комуністів, а має сприйматися широкими трудовими верствами населення, в тому числі молоддю.

Володимир АЛЕКСІЙ, перший секретар Закарпатського обкому КПУ.

 


КОММЕНТИРОВАТЬ комментариев: 0
 
 
 
   
© Рабочая Газета, 2008-2010.