сегодня: 28 мая, понедельник
карта сайта обратная связь расширенный поиск
 искать

Выпуск № 96 от 01 июня 2011 г.

 
Регистрация Вход
ПЕРВАЯ ПОЛОСА ВЛАСТЬ ПОЛИТИКА РЕГИОНЫ ЖИЗНЬ РЕКЛАМА ПАРТНЁРЫ КОНТАКТЫ ПОДПИСКА
Подписаться на наше издание через Интернет можно на сайте ГП "Пресса" www.presa.ua с помощью сервиса "Подписаться On-line"
Акценты дняАрхив

  « Май 2018 »  
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ ВС
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

  Главная / МНЕНИЯ / Дбати про авторитет і чистоту рядів

01.06.2011 , № 96 от 01 июня 2011 г.

Думки вголос

ГОЛОВА Рівненської обласної організації Всеукраїнського громадського об’єднання “Інтелігенція за соціалізм”, кандидат історичних наук доцент Ольга Петрівна Костянко в основному позитивно оцінює проект нової редакції Програми Комуністичної партії України. Однак має до неї ряд важливих зауважень:

– ПIД ЧАС ОБГОВОРЕННЯ проекту нової редакції Програми часто наголошують на тому, що треба вивчати Маркса. Я не заперечую, марксизм був і залишається нашою теоретичною базою. Але взірцем його творчого розвитку, нової стратегії i тактики в епоху імперіалізму є розробки засновника держави нового типу Володимира Леніна. Якраз він уперше в історії реалізував основні марксистські принципи й розвинув їх у нових історичних умовах.

Саме ленінську теорію і практику нам потрібно вивчати, аналізувати, глибше збагнути і в нинішніх умовах продовжувати боротьбу проти ідейних ворогів ленінізму.

– ОДНІЄЮ з причин розвалу соціалістичної системи була недооцінка ролі ЗМІ й серйозні помилки в ідеологічній, пропагандистській та агітаційній роботі.

Пам’ятаю, як на початку роботи Верховної Ради першого скликання всі її комітети — культури, освіти, масових комунікацій, книговидання та преси — були сконцентровані в руках рухівських депутатів.

Тепер ми i пожинаємо те, що тоді посіяли: економіка — капіталістична, а ідеологія — буржуазно-націоналістична.

– ПОТРІБНО чітко заявити, що й Комуністична партія України як правонаступниця КПУ радянських часів також несе відповідальність за розвал СРСР і знищення соціалістичних здобутків радянської влади. Адже відомо, що на початку 90-х років ХХ сторіччя разом з агентами впливу, що засіли в центральних органах КПРС та органах безпеки держави, тисячі пристосуванців, кар’єристів заполонили керівні посади в обкомах та райкомах партії, відомчих установах Росії, України, інших колишніх радянських республік і стали “будівничими” капіталізму, сівачами буржуазної ідеології. Це цілий загін руйнівників-підпільників, добровільних помічників західних спецслужб із середовища партійних, комсомольських та радянських працівників, починаючи з Кравчука і закінчуючи Матвієнком.

– ПОЛОЖЕННЯ проекту нової Програми про федеративний устрій, вважаю, потрібно підкріпити такими історичними фактами:

а) елементи федералізму існували на нашій землі ще в період Київської Русі;

б) Україна увійшла до складу Росії 1654 року згідно з рішенням Переяславської ради та березневих статей Богдана Хмельницького, які передбачали федеративні принципи;

в) ініціатором утворення СРСР 1922 року на федеративній основі був український радянський уряд, керований КП(б)У.

– КРИТИКА і самокритика мають бути своєчасними, виваженими, принциповими, базуватися на повазі й товариськості. Саме цих принципів додержувався Ленін. Тому і зміг створити на той час найбільш інтелектуальний і творчий уряд — Раднарком. А більшовицьку партію тоді вважали розумом, честю і совістю. Ми ж допустили в цьому плані багато прорахунків, унаслідок чого від нас відійшло чимало відомих талановитих людей.

Пам’ятаю, як наприкінці 90-х років минулого століття деякі члени ЦК на звітно-виборчій партійній конференції Рівненської області “розпікали” наших партійних активістів. Вони й нині з болем і сумом згадують той пленум.

У Програмі має зазначатися, що в партії недопустима тактика, яка перетворює соратників і друзів на ворогів.

– АВТОРИТЕТ партії значною мірою залежить від авторитету її керівників. Як відомо, авторитет Леніна, Кірова, Скрипника був беззаперечним. Нині ж ситуація не з кращих. Деякі нинішні партійні керівники забувають, що за ними стоїть партія, яка має бути авангардом суспільства. У фракції Верховної Ради — більша частина нинішнього партійного керівництва. Громадяни України пильно придивляються до їхніх манер, публічної поведінки, автомашин, дач, участі в банкетах та віденських балах. І обговорюючи побачене, часто не шкодують різких негативних оцінок.

— Вважаю, що потрібно ввести в практику партійної роботи проведення власних регулярних соціологічних досліджень в областях, містах і селах. Результати аналізувати й давати їм об’єктивну оцінку та вчасно робити належні висновки.

ВСЕ ЦЕ, ПЕРЕКОНАНА, сприятиме посиленню авторитету Комуністичної партії, згуртуванню навколо неї трудящих і збільшить шанси на нашу перемогу й торжество соціальної справедливості, гуманістичних принципів суспільного життя на нашій українській землі. Україну ж виведе на шлях цивілізаційного розвитку і забезпечить їй статус високорозвиненого, демократичного члена світового співтовариства.

 

Автор: Виктор ТОЛОКИН.
КОММЕНТИРОВАТЬ комментариев: 0
 
 
 
   
© Рабочая Газета, 2008-2010.