сегодня: 27 сентября, среда
карта сайта обратная связь расширенный поиск
 искать

Выпуск № 96 от 01 июня 2011 г.

 
Регистрация Вход
ПЕРВАЯ ПОЛОСА ВЛАСТЬ ПОЛИТИКА РЕГИОНЫ ЖИЗНЬ РЕКЛАМА ПАРТНЁРЫ КОНТАКТЫ ПОДПИСКА
Подписаться на наше издание через Интернет можно на сайте ГП "Пресса" www.presa.ua с помощью сервиса "Подписаться On-line"
Акценты дня



Архив

  « Сентябрь 2017 »  
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ ВС
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

  Главная / КОМЕНТАРИИ / Надбавки депутатам. Але не всім

01.06.2011 , № 96 от 01 июня 2011 г.

“Я обирався шість разів депутатом Балаклійської міської ради. Чи маю право на надбавку до пенсії за особливі заслуги перед Україною?”

Володимир СИНЯЄВ.

Балаклія, Харківська область.

ШАНОВНИЙ Володимире Івановичу! Відповідно до пункту 7 статті 1 Закону України “Про пенсії за особливі заслуги перед Україною”, пенсії за особливі заслуги перед Україною встановлюються громадянам України — депутатам чотирьох і більше скликань Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських рад, районних у містах, міських рад міст обласного значення в Україні та в колишній Українській РСР.

Виходячи з вищевикладеного, на жаль, ви не маєте права на надбавку до пенсії за особливі заслуги перед Україною.

“Прошу роз’яснити, чи маю право на призначення пенсії на пільгових умовах за Списком № 2 з дня, що настає за днем досягнення пенсійного віку, оскільки маю не менше половини стажу роботи зі шкідливими й тяжкими умовами праці (п’ять років), а саме в 52 роки з 19.02.2011 року.

Галина СИМОНОВА.

Київ.

ШАНОВНА Галино Андріївно! Відповідно до статей 44 та 45 цього закону, заява про призначення (перерахунок) пенсії або про її відстрочення та необхідні документи подаються до територіального органу Пенсійного фонду або до уповноваженого ним органу чи уповноваженій особі в порядку, визначеному правлінням Пенсійного фонду за погодженням із спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, особисто або через представника, який діє на підставі виданого йому доручення, засвідченого нотаріально.

Пенсія за віком призначається з дня, що настає за днем досягнення пенсійного віку, якщо звертання за пенсією відбулося не пізніше трьох місяців з дня досягнення особою пенсійного віку.

У разі якщо звертання (з усіма необхідними документами) за пенсією відбулося не пізніше трьох місяців з дня досягнення пенсійного віку до управління Пенсійного фонду України (за місцем роботи чи проживання), то пенсію буде призначено за віком на пільгових умовах за Списком № 2 з дня, що настає за днем досягнення пенсійного віку, а саме з 19.02.2011 року.



“Прошу роз’яснити, чи маю право на призначення пенсії на пільгових умовах, якщо з 1978 по 2004 рік я працював маляром.

Михайло АВДЄЄВ.

Одеса.

ШАНОВНИЙ Михайле Олександровичу! Відповідно до Прикінцевих положень Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими й особливо тяжкими умовами праці за Списком № 1 та на інших роботах із шкідливими й тяжкими умовами праці за Списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом міністрів України, і за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди.

До запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди особам, зазначеним в абзаці першому цього пункту, пенсії призначаються за нормами даного закону в разі досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу, передбаченого Законом України “Про пенсійне забезпечення”.

Відповідно до статті 13 Закону України “Про пенсійне забезпечення”, право на пенсію за віком на пільгових умовах мають, незалежно від місця останньої роботи, працівники, зайняті повний робочий день на інших роботах із шкідливими й тяжкими умовами праці, — за Списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом міністрів України, і за результатами атестації робочих місць: чоловіки — після досягнення 55 років і при стажі роботи не менше 25 років, з них не менше 12 років 6 місяців на зазначених роботах; жінки — після досягнення 50 років і при стажі роботи не менше 20 років, з них не менше 10 років на зазначених роботах.

При визначенні права на пенсію за віком на пільгових умовах застосовуються Списки, чинні на період роботи особи. При цьому до пільгового стажу зараховується весь період роботи на відповідних посадах або за спеціальністю, незалежно від дати внесення цієї посади чи професії до Списків.

Згідно з позначкою 33 Списку № 2, розділ “Загальні професії”, затвердженого постановою Кабінету міністрів України від 16.01.2003 року № 36, передбачено професію маляра, який зайнятий на роботах із застосуванням шкідливих речовин не нижче 3-го класу небезпеки.

Додатково повідомляємо, що атестація робочих місць за умовами праці проводиться на підприємствах та організаціях, незалежно від форм власності й господарювання, де технологічний процес, використовуване обладнання, сировина та матеріали є потенційними джерелами шкідливих і небезпечних виробничих факторів, що можуть несприятливо впливати на стан здоров’я працюючих, а також на їхніх нащадків як тепер, так і в майбутньому.

Основна мета атестації полягає в регулюванні відносин між власником або уповноваженим ним органом і працівниками у сфері реалізації прав на здорові й безпечні умови праці, пільгове пенсійне забезпечення, пільги та компенсації за роботу в несприятливих умовах.

Згідно з пунктом 4 Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженого постановою Кабінету міністрів України від 01.08.1992 р. № 442, атестація робочих місць за умовами праці проводиться в терміни, передбачені колективним договором, але не рідше одного разу на п’ять років.

Зазначена постанова набула чинності з 21.08.1992 року. Це означає, що при призначенні пенсії за віком на пільгових умовах для зарахування до стажу, який дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, певного 5-річного періоду роботи зі шкідливими й тяжкими умовами праці після 21.08.1992 р. відповідне право впродовж цього періоду має бути підтверджене за результатами атестації.

Враховуючи вищезазначене, питання призначення пенсії буде вирішено за умови надання уточнюючої довідки, виданої відповідно до вимог чинного законодавства, яка підтверджує пільговий характер роботи за спеціальністю “маляра” на роботах із застосуванням шкідливих речовин не нижче 3-го класу небезпеки та за результатами атестації робочих місць після 21.08.1992 року.

начальник Головного управління

Пенсійного фонду України в місті Києві.

 

Автор: Надежда ВЕРНИГОРА.
КОММЕНТИРОВАТЬ комментариев: 0
 
 
 
   
© Рабочая Газета, 2008-2010.
Интернет магазин стройматериалов
Где дешевле Стройматериалы? Я нашел здесь
setstroika.ru
Наливная ванна цена
Все цены на ванны. Предложения поставщиков Санкт-Петербурга
nalivvann78.ru
Предметы интерьера
Зарегистрируйтесь и попросите совет дизайна интерьера
domaworkshop.ru