сегодня: 22 июня, пятница
карта сайта обратная связь расширенный поиск
 искать

Выпуск № 88 от 20 мая 2011 г.

 
Регистрация Вход
ПЕРВАЯ ПОЛОСА ВЛАСТЬ ПОЛИТИКА РЕГИОНЫ ЖИЗНЬ РЕКЛАМА ПАРТНЁРЫ КОНТАКТЫ ПОДПИСКА
Подписаться на наше издание через Интернет можно на сайте ГП "Пресса" www.presa.ua с помощью сервиса "Подписаться On-line"
Акценты дняАрхив

  « Июнь 2018 »  
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ ВС
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

  Главная / НОВОСТИ ЖИЗНИ / Грошенята видасть... суд

Грошенята видасть... суд
20.05.2011 , № 88 от 20 мая 2011 г.

Робота. Зарплата. Захист

Право на гідну працю нерідко порушують на підприємствах та в організаціях Полтавщини. Захистити свої інтереси найманим працівникам допомагають місцеві комуністи, реалізуючи загальнопартійну Всеукраїнську акцію «Робота. Зарплата. Захист».

Не дати скривдити

ПОВНІСТЮ розрахуватися з найманим працівником, компенсувавши йому й моральну шкоду, а також видати трудову книжку, записавши до неї витяг із наказу про звільнення. Таке рішення ухвалив суд Октябрського району Полтави, розглянувши цивільну справу в позові працівника хлібозаводу № 3 ВАТ “Полтавський хлібокомбінат” Юрія Громова проти адміністрації цього підприємства.

— Цивільна справа, в якій ми позивачеві надавали юридичну допомогу, мала б бути вирішена упродовж місяця, — говорить керівник Октябрського райкому КПУ Олена Федорченко. — Та через тяганину відповідача розглядалася майже рік.

Можна тільки уявити відчай тих людей, котрі місяцями не отримують зарплату. У ветерана праці Громова тяжка життєва ситуація виникла не тільки внаслідок безгрошів’я. Адміністрація підприємства його не розраховувала, хоча через затримку зарплати він подавав заяву на звільнення. А без трудової на роботу в іншому місці не брали.

— Сім’я жила впроголодь, — пригадує Юрій Вікторович. — Грошей, зароблених іншими членами родини, вистачало лише на хліб та воду. Утворилася велика заборгованість за житлово-комунальні послуги. Субсидію на них не давали, адже я офіційно вважався працюючим...

Директорське свавілля


У ЦІЙ складній ситуації ветеран праці звернувся до регіонального штабу акції “Робота. Зарплата. Захист”. Він знав, що там можна знайти партійного активіста, колишнього працівника хлібокомбінату Олексія Ткаченка. Цей чоловік судився з адміністрацією рідного підприємства через затримки зарплати, виграв справу й сповна отримав не тільки свої кревні, а й компенсацію за моральну шкоду. Потім Олексій Миколайович допоміг вибити борги із зарплати іншим працівникам хлібокомбінату, зокрема 23 водіям. Він став представником у суді й у справі Юрія Громова.

— Адміністрація хлібокомбінату грубо порушує трудове законодавство, — стверджує Олексій Ткаченко. — Систематично затримує заробіток. Неправильно нараховує його, щоб менше платити податків і робити внесків до соціальних фондів. Від цього потерпають і бюджет, і працівники, бо потім отримують невеликі пенсії, мізерні допомоги, перебуваючи на лікарняному.

Щоб довести в суді порушення роботодавцем трудового законодавства, позивачеві потрібні різні довідки, зокрема наявність документально підтверджених даних про заборгованість роботодавця перед співробітником. А він не надає потрібної інформації. Витребувати всі необхідні документи, що стосуються трудових відносин найманого працівника та роботодавця, може тільки держава. Зокрема, територіальна інспекція праці. Та ця структура не стоїть горою за трудівників — у разі невиплати заробітної плати радить їм звертатися до суду. А коли представників інспекції викликають на засідання суду в цивільній справі знедоленого робітника, вони часто не з’являються туди.

Широким фронтом  проти чорного бізнесу

ВПЛИНУТИ на державних службовців і несумлінних роботодавців полтавським комуністам допомагають товариші по партії. Так, за сприяння земляка народного депутата Сергія Гордієнка погашено майже два мільйони гривень заборгованості із зарплати працівникам заводу газорозрядних ламп.

А у відповідь на звертання робітників виробничого об’єднання “Знамя”, які вступили в трудовий спір з адміністрацією, комуніст-парламентарiй направив депутатський запит до керівництва держави про погашення чотирьох-мільйонного боргу із зарплати звільненим і працюючим трудівникам цього підприємства оборонно-промислового комплексу.

— У захисті інтересів найманих працівників використовуємо різні підходи, — розповідає один із керівників регіонального штабу акції “Робота. Зарплата. Захист” Андрій Георгієвський. — Допомагаємо їм оформляти необхідні документи при трудових спорах, звертанні до правоохоронних органів, поданні позовів до суду. Депутати-комуністи в місцевих радах стають посередниками у переговорах трудових колективів з власниками підприємств, домагаються складання графіків виплати заборгованості, контролюють процес її погашення.

Чекають своїх кревних

КІЛЬКІСТЬ полтавців, яким потрібна допомога у захисті прав на гідну працю, чимала. Вчасно не мають платні або остаточного розрахунку при звільненні з роботи майже чотири з половиною тисячі жителів краю.

Затримують зарплату своїм трудівникам
80 підприємств області. Вони заборгували їм
25 мільйонів гривень. Основний борг припадає на Полтавський облавтодор та його районні філії, тепловозоремонтний завод, кременчуцьку промислово-торговельну компанію “Природа”, комунальне підприємство “Лубниводоканал”.

Менеджерів, винних у порушенні трудового законодавства, на Полтавщині суворо не карають. Перевіряючі органи, як правило, обмежуються приписами. Хоча за безпідставну невиплату зарплати до керівника підприємства може бути застосована як адміністративна, так і кримінальна відповідальність. Та ще ніхто з роботодавців, які тримають людей на голодному пайку, не поплатився навіть своїм кріслом.

Полтава.

 

Автор: Николай ГУК.
КОММЕНТИРОВАТЬ комментариев: 0
 
 
 
   
© Рабочая Газета, 2008-2010.