сегодня: 23 июня, суббота
карта сайта обратная связь расширенный поиск
 искать

Выпуск № 86 от 18 мая 2011 г.

 
Регистрация Вход
ПЕРВАЯ ПОЛОСА ВЛАСТЬ ПОЛИТИКА РЕГИОНЫ ЖИЗНЬ РЕКЛАМА ПАРТНЁРЫ КОНТАКТЫ ПОДПИСКА
Подписаться на наше издание через Интернет можно на сайте ГП "Пресса" www.presa.ua с помощью сервиса "Подписаться On-line"
Акценты дняАрхив

  « Июнь 2018 »  
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ ВС
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

  Главная / НОВОСТИ ЖИЗНИ / Зашумлять гаї

18.05.2011 , № 86 от 18 мая 2011 г.

По три дерева з розрахунку на кожного жителя Слобожанщини посаджено цієї весни в лісах Харківської області. Незабаром там зашумлять нові гаї.

Посівна для діброви
ЯК ВІДОМО, нинішній рік Генеральна Асамблея ООН проголосила Міжнародним роком лісів. Цей крок покликаний активізувати у всіх країнах зусилля щодо раціонального використання, збереження та сталого розвитку лісів iз залученням до справи й широкої громадськості.

Останній аспект сприяв народженню в нашій країні за підтримки Державного агентства лісових ресурсів акції “Майбутнє лісу в твоїх руках”. Широкого розмаху вона набула на Слобожанщині. Головною подією цього заходу стали пам’ятні посадки. Їх на вільних площах дібров під керівництвом лісівників здійснили учні та вчителі, а також працівники органів місцевого самоврядування, представники засобів масової інформації.

Усього весняної пори лісові культури в регіоні висаджено на площі понад тисячу гектарів. І на такій же площі поновлено посадки минулих років. Найбільше нових саджанців з’явилося в лісах півдня, заходу й півночі області.

— Підмога громадськості дала нам змогу висадити деревця у стислі терміни, — розповідає начальник Харківського обласного управління лісового та мисливського господарства Сергій Мусієнко. — Природна волога, що накопичилась у грунті, сприятиме доброму приживлянню саджанців.

Земельне нерухоме майно


ЗДАВАЛОСЯ Б, результати непогані, й лісівники Слобожанщини можуть радіти зробленому. Однак для регіону, де ліси займають трішки більше десятої частини території, нинішні обсяги занадто малі. Нові посадки здійснюються в межах річної лісосіки. Це не дає можливості довести залісення до нормативу — збільшити у півтора разу, як передбачається новою регіональною програмою “Ліси Харківської області”.

Головною перешкодою у збільшенні “зелених легенів” регіону є великий дефіцит земель лісового фонду, на яких можна висаджувати нові діброви й гаї. У той же час на Харківщині чимало земель, непридатних для сільськогосподарського використання, а то й просто покинутих полів, на яких ростуть бур’яни. Є i ділянки, де сталося природне залісення. Але всі ці землі лісівникам не передають. За півтора десятиріччя лісгоспам виділено всього 30 гектарів нових площ. Хоча за планом щорічно місцеві ради мали б передавати їм по гектару землі. Лісівники сподіваються, що з прийняттям нової галузевої програми справи підуть на краще.

— У регіоні понад 12 тисяч гектарів деградованих і малопродуктивних земель, — стверджує співрозмовник. — Їх доцільно залісити, а не використовувати для сільськогосподарських потреб, адже врожаї там невеликі.

За словами Сергія Мусієнка, лісгоспи здатні швидко збільшити площі зелених масивів. У регіоні багато заготовляють насіння лісових культур, є потужні розсадники. Так, цього року вирощено майже 15 мільйонів саджанців лісових порід. Але через дефіцит на Слобожанщині земель для садіння лісу левову частку сіянців довелося передати сусіднім областям для створення там нових лісів та озеленення міст і сіл.

Харків.

 

Автор: Николай ГУК.
КОММЕНТИРОВАТЬ комментариев: 0
 
 
 
   
© Рабочая Газета, 2008-2010.