сегодня: 23 июня, суббота
карта сайта обратная связь расширенный поиск
 искать

Выпуск № 86 от 18 мая 2011 г.

 
Регистрация Вход
ПЕРВАЯ ПОЛОСА ВЛАСТЬ ПОЛИТИКА РЕГИОНЫ ЖИЗНЬ РЕКЛАМА ПАРТНЁРЫ КОНТАКТЫ ПОДПИСКА
Подписаться на наше издание через Интернет можно на сайте ГП "Пресса" www.presa.ua с помощью сервиса "Подписаться On-line"
Акценты дняАрхив

  « Июнь 2018 »  
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ ВС
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

  Главная / КОМЕНТАРИИ / За відсутності трудової книжки

18.05.2011 , № 86 от 18 мая 2011 г.

Це вас цікавить
“Одержую пенсію у зв’язку з інваліднiстю відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”. Чи маю право на одержання надбавки на утримання як інвалід III групи? Якщо так, то в яких розмірах? В якому розмірі я маю одержувати грошову виплату на догляд за інвалідом?”

Ірина ДАНИЛЮК. Вінниця.

ШАНОВНА Ірино Петрівно! Відповідно до постанови Кабінету міністрів України від 16.07.2008 р. № 654, непрацюючим пенсіонерам, які мають на своєму утриманні дітей до 18 років, надбавка до пенсії за віком, у зв’язку з інваліднiстю та за вислугу років, передбачена законами України “Про пенсійне забезпечення” і “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, виплачується в розмірі 50 гривень на кожну дитину.

За документ, який підтверджує, що особа не працює, приймаються: трудова книжка та довідка органів державної податкової служби довільної форми про те, що особа не перебуває на обліку в даному органі державної податкової служби як фізична особа — підприємець. За відсутності трудової книжки — довідка органів державної податкової служби довільної форми про те, що особа не перебуває на обліку в даному органі державної податкової служби як фізична особа — підприємець, та заява особи із зазначенням причини відсутності трудової книжки. До перелічених документів додається інформація відділу персоніфікованого обліку.

Щодо розміру допомоги на догляд за інвалідами рекомендуємо звернутися до управління праці та соціального захисту населення за місцем проживання.

“Я учасник війни, нагороджений медаллю “За трудову відзнаку”. Чи маю право на встановлення підвищення до пенсії як учаснику війни, в якого є медаль?”

Борис КОВАЛЬ. Обжиле, Одеська область.

ШАНОВНИЙ Борисе Кириловичу! Відповідно до Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, учасникам війни, нагородженим орденами і медалями колишнього Союзу РСР за самовіддану працю й бездоганну військову службу в тилу в роки Великої Вітчизняної війни, пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищуються на 15 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, іншим учасникам війни — на 10 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Наводимо перелік державних нагород колишнього Союзу РСР, нагородження якими в роки Великої Вітчизняної війни і війни з імперіалістичною Японією дає право на встановлення підвищення до пенсії як учаснику війни, нагородженому медаллю.

Отже, під номером 6 вказано медаль “За трудову відзнаку”, якою вас нагороджено і яка дає право на встановлення підвищеної пенсії.

“Чи зараховується до страхового стажу період роботи в колгоспі у 1959-1960 роки, коли я не був членом колгоспу?”

Микола КОВАЛЬ. Диканька, Полтавська область.

ШАНОВНИЙ Миколо Васильовичу! Відповідно до статті 24 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, періоди трудової діяльності та інші періоди, що враховувалися в стаж роботи для призначення пенсії до набуття чинності цим законом, зараховуються до страхового стажу в порядку і на умовах, передбачених законодавством, що діяло раніше, крім випадків, передбачених цим законом.

Статтею 56 Закону України “Про пенсійне забезпечення” передбачено, що до стажу роботи зараховується робота, виконувана на підставі трудового договору на підприємствах, в установах, організаціях, кооперативах, незалежно від використовуваних форм власності та господарювання, а також на підставі членства в колгоспах та інших кооперативах, незалежно від характеру й тривалості роботи і перерв. При цьому обчислення стажу роботи в колгоспі за період після 1965 року, якщо член колгоспу не виконував без поважних причин встановленого мінімуму трудової участі в громадському господарстві, враховується час роботи за фактичною тривалістю.

До стажу роботи зараховується також будь-яка інша робота, на якій працівник підлягав державному соціальному страхуванню (стаття 56 Закону України “Про пенсійне забезпечення”).

У разі наявності документів (трудової книжки, довідки господарства (підприємства) чи архівної установи тощо), які підтверджують членство в колгоспі, стаж роботи в цьому господарстві до 01.01.1966 року зараховується як повний рік, незалежно від кількості нарахованих трудоднів за рік або відпрацьованих людино-днів на рік. Починаючи з 01.01.1966 року, кожний рік зараховується як повний, якщо член колгоспу виконував встановлений мінімум трудової участі в колективному господарстві, в іншому випадку — за фактичною тривалістю.

У разі відсутності документів, які б підтверджували членство в колгоспі, обчислення стажу роботи в господарстві здійснюється за фактичною тривалістю на підставі довідок про час роботи.

Статтею 188 Кодексу законів про працю України визначено вік, з якого допускається прийняття на роботу. Зокрема, допускається прийняття на роботу учнів загальноосвітніх шкіл, професійно-технічних і середніх спеціальних навчальних закладів для виконання легкої роботи, що це не завдає шкоди здоров’ю і не порушує процесу навчання, у вільний від навчання час після досягнення ними 14-річного віку за згодою одного з батьків або особи, що його замінює.

Таким чином період роботи в колгоспі в 1959-1960 роках може бути зарахований до страхового стажу за умови надання довідки відповідно до вищезазначених умов.

начальник Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві.

 

Автор: Надежда ВЕРНИГОРА.
КОММЕНТИРОВАТЬ комментариев: 0
 
 
 
   
© Рабочая Газета, 2008-2010.
Туры в Сербию из Москвы
Система поиска и бронирования Туров. Программы Туров
evropa-tours.ru
Эвакуатор
Пусть владельцы эвакуаторов сами вас найдут
эвакуатормк.рф
Just2trade
just2trade
vk.com