сегодня: 24 июня, воскресенье
карта сайта обратная связь расширенный поиск
 искать

Выпуск № 79 от 06 мая 2011 г.

 
Регистрация Вход
ПЕРВАЯ ПОЛОСА ВЛАСТЬ ПОЛИТИКА РЕГИОНЫ ЖИЗНЬ РЕКЛАМА ПАРТНЁРЫ КОНТАКТЫ ПОДПИСКА
Подписаться на наше издание через Интернет можно на сайте ГП "Пресса" www.presa.ua с помощью сервиса "Подписаться On-line"
Акценты дняАрхив

  « Июнь 2018 »  
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ ВС
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

  Главная / НОВОСТИ ОБЩЕСТВА / Наш обов’язок перед нащадками

06.05.2011 , № 79 от 06 мая 2011 г.

СВЯТО над святами — саме таким є для мене День Перемоги. На жаль, не всі усвідомлюють величезну значущість цього дня, коли стають, так би мовити, по різні сторони барикад і на біле кажуть чорне. Мене, наприклад, обурює те, що в нас у Вижниці вулицю Миру перейменовують на вулицю Шухевича. Або коли визволення від фашизму називають окупацією, коли обласні й міські ради західних областей виносять постанови про не святкування Дня Перемоги.

Ідучи назустріч 66-й річниці Перемоги, згадаймо недалеку історію. Розподіл держав Європи стосовно так званої Другої світової, як називають її європейці, або Великої Вітчизняної війни, якою вона є для нас. Європа... З великою повагою і навіть заздрістю ми дивимося в її бік. З позиції нашої Перемоги Європу можна умовно поділити на дві групи держав. Перша група — це ті, що разом із гітлерівцями пішли на нас війною: фіни, мадяри, чехи, словаки, румуни, італійці. Хоч воювали й неохоче, але ж стріляли в наш бік.

Друга група держав — це ті, що зазнали агресії від фашизму, але не чинили великого опору. Як-от Польща чи Франція. Інші країни здалися без бою. Але одні та iншi зберегли свій народ. Ми у війні втратили більше людей, ніж усі країни Європи разом узяті, включаючи Німеччину. Червона Армія взяла Берлін і потім дві його третини віддала союзникам. То хто для кого має бути взірцем? Європа для нас, чи ми для Європи? Наша біда лише в тому, що недолугі керівники дозволили розвалити Радянський Союз, а так звані патріоти України перетворити її на руїну. Хто б міг собі уявити, що так станеться?..

Фронтовиків стає дедалі менше, але пам’ять і правда про події тих часів, про подвиг нашого народу мають зберегтися навіки. Досі ніхто не може розгадати загадку, як СРСР, втративши половину економіки, третину армії, практично самотужки здобув перемогу над фашизмом. На мою думку, окрім інших факторів, величезну роль відіграв державний устрій. Коли б не Союз, бути фашизму на всій землі.

На жаль, сьогодні є ще чимало “людців”, які хочуть принизити велич Перемоги. Фальш треба викривати. Це наш обов’язок перед загиблими, перед ветеранами та перед прийдешніми поколіннями.

Володимир ГЕЛИК.
Вижниця, Чернівецька область.

 


КОММЕНТИРОВАТЬ комментариев: 0
 
 
 
   
© Рабочая Газета, 2008-2010.