сегодня: 20 июня, среда
карта сайта обратная связь расширенный поиск
 искать

Выпуск № 68 от 15 апреля 2011 г.

 
Регистрация Вход
ПЕРВАЯ ПОЛОСА ВЛАСТЬ ПОЛИТИКА РЕГИОНЫ ЖИЗНЬ РЕКЛАМА ПАРТНЁРЫ КОНТАКТЫ ПОДПИСКА
Подписаться на наше издание через Интернет можно на сайте ГП "Пресса" www.presa.ua с помощью сервиса "Подписаться On-line"
Акценты дняАрхив

  « Июнь 2018 »  
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ ВС
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

  Главная / МНЕНИЯ / Пенсію вибираєте самі

15.04.2011 , № 68 от 15 апреля 2011 г.

“Хто належить до категорії дітей війни?”

Андрій ПОРНЯК.

Ямпільський район, Вінницька область.

ШАНОВНИЙ Андрію Миколайовичу! Відповідно до Закону України “Про соціальний захист дітей війни”, дитина війни — особа, яка є громадянином України та якій на час закінчення Другої світової війни (2 вересня 1945 року) не виповнилося 18 років.

Оскільки ви 1930 року народження, то ви є дитиною війни. Але ветеранам війни, які мають право на отримання підвищення до пенсії або щомісячного довічного грошового утримання чи державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, відповідно до цього закону та Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, дане підвищення провадиться за їхнім вибором згідно з одним із цих законів.

“Хочу знати, чи необхідно для призначення пенсії подавати до Пенсійного фонду трудову книжку в оригіналі”.

Валентина БУЧАНСЬКА.

Київ.

ШАНОВНА Валентино Іванівно! Згідно з Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України “Про загально­обов’язкове державне пенсійне страхування”, затвердженим постановою Правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 р. № 22-1, до заяви про призначення пенсії додаються документи про стаж, що визначені Порядком підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженим постановою Кабінету міністрів України від 12.08.1993 р.
№ 637. За період роботи, починаючи з 01.01.2004 р., відділ персоніфікованого обліку органу, що призначає пенсію, додає довідку з бази даних системи персоніфікованого обліку за формою згідно з додатком 2, а у разі необхідності за формою згідно з додатком 3.

Відповідно до постанови Кабінету міністрів України від 12 серпня 1993 р. № 637, основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. За відсутності трудової книжки, а також у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні необхідні записи або містяться неправильні чи неточні записи про періоди роботи, для підтвердження трудового стажу приймаються довідки, виписки з наказів, особові рахунки й відомості на видачу заробітної плати, посвідчення, характеристики, письмові трудові договори й угоди з відмітками про їхнє виконання та інші документи, які містять відомості про періоди роботи. Якщо документи щодо трудового стажу не збереглися, підтвердження трудового стажу здійснюється органами Пенсійного фонду на підставі показань свідків.

При цьому документи, необхідні для призначення пенсії, можуть бути подані як в оригіналах, так і копіях, засвідчених нотаріально або адміністрацією підприємства, установи, організації, що подає документи заявника для призначення пенсії, чи органом, що призначає пенсію. Документи про стаж, вік та заробітну плату подаються тільки в оригіналах.

Таким чином, для призначення пенсії подається копія та оригінал трудової книжки, яка після перевірки спеціалістом повертається заявникові або представникові організації.

“Чи зараховується час роботи в недержавній медичній установі до стажу для визначення права на призначення пенсії за вислугу років?”

Микола ПЕТРЕНКО.

Ізмаїл, Одеська область.

ШАНОВНИЙ Миколо Петровичу! Відповідно до п. “е” ст.55 Закону України “Про пенсійне забезпечення”, право на пенсію за вислугу років мають працівники освіти, охорони здоров’я та соціального забезпечення за наявності спеціального стажу роботи від 25 до 30 років.

Згідно з п.2 Переліку закладів й установ освіти, охорони здоров’я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років, затвердженого постановою Кабінету міністрів України № 909, передбачені посади провізорів, фармацевтів (незалежно від найменування посад), лаборантів закладів охорони здоров’я.

Державна акредитація закладу охорони здоров’я — це офіційне визнання статусу закладу охорони здоров’я, наявності в нього умов для надання певного рівня медико-санітарної допомоги, підтвердження його відповідності встановленим критеріям та гарантії високої якості професійної діяльності.

Відповідно до п.2 Порядку державної акредитації закладу охорони здоров’я, затвердженого постановою Кабінету міністрів України № 765 від 15.07.1997 р., акредитації підлягають незалежно від форми власності всі заклади охорони здоров’я. Акредитація провадиться один раз на три роки. Перша акредитація закладу провадиться не пізніше як через два роки від початку діяльності.

Якщо у підприємства недержавна форма власності й воно не має акредитаційного сертифікату, який підтверджує, що підприємство є закладом охорони здоров’я, то зарахувати період роботи до стажу, який дає право на призначення пенсії за вислугу років, немає законних підстав.

“Яким чином обчислюється заробітна плата у випадку незбереження архівних документів?”

Микола КОЗИН.

Запоріжжя.

ШАНОВНИЙ Миколо Дмитровичу! Відповідно до постанови Кабінету міністрів України від 5 липня 2006 р. № 919, за період до
1 січня 1998 року заробітна плата (дохід) застрахованої особи за кожний місяць страхового стажу, який враховується при обчисленні пенсії, визначається: якщо підприємство, установу, організацію ліквідовано, а документи до органу вищого рівня або архівних установ не передано, — виходячи з тарифної ставки (посадового окладу) за відповідною або аналогічною професією (посадою) у відповідній галузі (системі), за календарний рік, що передує року, з якого призначено (перераховано) пенсію, або виходячи з мінімально гарантованої зазначеної тарифної ставки (посадового окладу), передбаченої галузевою угодою. При цьому коефіцієнт заробітної плати (доходу) застрахованої особи визначається виходячи з розміру середньої заробітної плати працівників, зайнятих у галузях економіки України, за місяць, за який розраховується заробітна плата, календарного року, що передує року, з якого призначено (перераховано) пенсію.

Довідка про заробітну плату виходячи з місячної тарифної ставки (посадового окладу) за відповідною або аналогічною професією (посадою) видається місцевим органом з питань праці та соціального захисту населення, а в разі відсутності в такому органі зазначених відомостей — Мінпраці.

За бажанням особи у випадках, передбачених у цьому пункті, коефіцієнт заробітної плати (доходу) за кожен місяць періоду роботи визначається виходячи з мінімальної заробітної плати за відповідний період.

За повідомленням державного архіву Карагандинської області, відомості про нарахування заробітної плати працівникам будівельного управління за січень 1961 року, жовтень-листопад 1961 року в державний архів на зберігання не надходили, оскільки не збереглися на стадії відомчого зберігання.

Тому ви можете звернутися до райуправління Пенсійного фонду за місцем проживання із заявою про обчислення заробітної плати за ці місяці виходячи з мінімальної заробітної плати за ці періоди.

начальник Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві.

 

Автор: Надежда ВЕРНИГОРА.
КОММЕНТИРОВАТЬ комментариев: 0
 
 
 
   
© Рабочая Газета, 2008-2010.