сегодня: 22 июня, пятница
карта сайта обратная связь расширенный поиск
 искать

Выпуск № 60 от 05 апреля 2011 г.

 
Регистрация Вход
ПЕРВАЯ ПОЛОСА ВЛАСТЬ ПОЛИТИКА РЕГИОНЫ ЖИЗНЬ РЕКЛАМА ПАРТНЁРЫ КОНТАКТЫ ПОДПИСКА
Подписаться на наше издание через Интернет можно на сайте ГП "Пресса" www.presa.ua с помощью сервиса "Подписаться On-line"
Акценты дняАрхив

  « Июнь 2018 »  
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ ВС
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

  Главная / ПОТРЕБИТЕЛЬ / Вірус подорожчання

Вірус подорожчання
05.04.2011 , № 60 от 05 апреля 2011 г.

Гаманець і життя

З настанням весни не тільки природа ожила. Зрушили й ціни, що трішки було заморозилися холодної пори року. Дуже вони повзуть угору на Полтавщині.

Ярлики пишуть від руки

УЖЕ ЗВИЧНОЮ стала картина, коли з відкриттям магазину або торговельного намету продавець від руки похапцем пише нові ярлики. Й проставляє, певна річ, більші цифри.

Саме таку ситуацію спостерігав я в універсамі в мікрорайоні Алмазний, що на околиці Полтави. Поки шикувалася черга до відділу “Гастрономія”, його працівниця виставляла нові цінники на м’ясні, молочні продукти, рибу. Одразу стало дорожче щось на гривеник, а щось і на гривню.

— Овва! — вихопилось у мене після вивчення нових цінників.

— Тільки на їжу й пливуть гроші, — зітхнула молода жінка з двома дітьми, яка стояла позаду.

Коли відійшли від прилавка, розговорилися на наболілу тему. Марина Риндяк, так звали молодичку, бідкалася:

— Пшоно вже не по кишені, не те що гречка по 30 гривень! А борщ у що обходиться? Буряк майже по чотири гривні, картопля далеко за п’ять гривень, капуста вже по червінцю. Діти просять фрукти. Та хіба мислимо: яблука по 15-18 гривень. Свій товар дорожчий, ніж заморські апельсини...

Не дешевше скуповуватися й на базарі. Продавці на центральному ринку Полтави теж гнуть ціни.

— Купила куряче м’ясо, бо воно найдешевше, — пояснила пенсіонерка Любов Олексіївна. — Але минулого тижня брала його по 17 гривень, а сьогодні вже на три гривні дорожче. Якщо так усе підскочило в ціні, то не знаю, чи вистачить грошей, щоб повністю отоваритися.

Приїхала жінка скуповуватися до обласного центру з передмістя. У селі має будиночок, невеликий земельний наділ. Город з чоловіком ще обробляють. А от худобу чи птицю тримати вже несила. Кормів своїх немає, а купувати — дорого. Тож старенькі сподіваються на базар, а він стає задорогим не те що пенсіонерам, а й працюючим полтавцям.

Ціни рвуться до небес
С ТАТКИ у трудівників краю невеликі. Торік середня платня становила на Полтавщині трішки більше двох тисяч гривень. Але ж дві третини трудівників отримували заробітну плату нижчу за цей рівень. І ще один штрих. У Лубенському і Чорнухинському районах заробіток не перевищував двох третин середнього рівня зарплати в регіоні.

Порівнюючи свої статки з ціновою ситуацією, полтавці говорять, що не живуть, а животіють. Вони обурені неспроможністю центральної i місцевої влади приборкати зростання вартості продуктів харчування, медичних та освітніх послуг, транспортних i житлово-комунальних тарифів. Нещодавно група молодих полтавців провела під стінами облдержадміністрації акцію протесту під назвою “Ціни злітають до небес!” Юнаки й дівчата влаштували символічний парад кульок, до яких прикріпили написи продуктів, послуг, що подорожчали. Оскільки за останній рік зросла вартість усього, то кулькова хмара виявилася такою великою, що на мить затьмарила все небо.

Хліб підійшов

ТА ПОЛТАВСЬКІ чиновники вважають ціни в області не захмарними. Мовляв, вартість деяких основних продуктів харчування в регіоні менша вiд середнього показника по Україні. Так, яловичина дешевша на піввідсотка, макаронні вироби — майже на шість відсотків. Але ж хліб з борошна першого гатунку на Полтавщині, яка є житницею держави, дорожчий, ніж у сусідів. Днями ціна на продукт першої потреби підскочила в Кременчуці й Кобеляках. Вартість хліба та хлібобулочних виробів "накрутили" виробники. У магазинах, залежно від торговельної надбавки, чорна паляниця коштує
3,25 -3,4 гривні, білий буханець — 2,75-3,1 гривні, батон — 3,1-3,5 гривні.

Влада обіцяє стабілізувати цінову ситуацію в регіоні за рахунок місцевих ресурсів зерна, ярмарків вихідного дня в містах і селах, мереж соціальних магазинів. Так, господарства Диканського району постачають пекарні дешеве зерно, що дає можливість тримати незмінну ціну хліба до нового врожаю. У кількох магазинах Кременчука облаштовано полиці соціальних товарів для ветеранів Великої Вітчизняної війни, а в Полтаві відкрито магазин “Рідне село” агрофірми “Маяк” Котелевського району, де ціни нижчі вiд ринкових. Але ж поодинокі заходи докорінно цінової ситуації в регіоні аж ніяк не пом’якшать.

Полтава

 

Автор: Николай ГУК.
КОММЕНТИРОВАТЬ комментариев: 0
 
 
 
   
© Рабочая Газета, 2008-2010.