сегодня: 21 ноября, вторник
карта сайта обратная связь расширенный поиск
 искать

Выпуск № 46 от 16 марта 2011 г.

 
Регистрация Вход
ПЕРВАЯ ПОЛОСА ВЛАСТЬ ПОЛИТИКА РЕГИОНЫ ЖИЗНЬ РЕКЛАМА ПАРТНЁРЫ КОНТАКТЫ ПОДПИСКА
Подписаться на наше издание через Интернет можно на сайте ГП "Пресса" www.presa.ua с помощью сервиса "Подписаться On-line"
Акценты дня



Архив

  « Ноябрь 2017 »  
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ ВС
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

  Главная / КОМЕНТАРИИ / При втраті годувальника

16.03.2011 , № 46 от 16 марта 2011 г.

“Я пенсіонерка, 1951 року народження. Мій батько отримував надбавку за особливі заслуги перед Україною, але він помер 2002 року. Чи маю право на надбавку за особливі заслуги перед Україною у зв’язку з втратою годувальника?”

Антоніна МАТУШЕНКО. Київ.

ШАНОВНА Антоніно Антонівно! Відповідно до статті 6 Закону України “Про пенсії за особливі заслуги перед Україною”, у разі смерті особи, яка мала право на пенсію за особливі заслуги відповідно до статті 1 закону, непрацездатні члени сім’ї померлого, зазначені в статті 36 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, мають право на встановлення надбавки до пенсії у таких розмірах: за наявності одного непрацездатного члена сім’ї — 70 відсотків, двох і більше — 90 відсотків надбавки до пенсії померлого годувальника або надбавки до пенсії, що могла бути йому встановлена.

Відповідно до статті 36 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, непрацездатними членами сім’ї вважаються:

чоловік (дружина), батько, мати, якщо вони є інвалідами або досягли пенсійного віку, передбаченого статтею 26 цього закону;

діти (у тому числі діти, які народилися до закінчення 10 місяців з дня смерті годувальника) померлого годувальника, які не досягли 18 років або старші за цей вік, якщо вони стали інвалідами до досягнення 18 років. Діти, які навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх навчальних закладах системи загальної середньої освіти, а також професійно-технічних, вищих навчальних закладах, — до закінчення такими дітьми навчальних закладів, але не довше, ніж до досягнення ними 23 років, та діти-сироти — до досягнення ними 23 років, незалежно від того, навчаються вони чи ні;

чоловік (дружина), а в разі їхньої відсутності — один із батьків або брат чи сестра, дідусь чи бабуся померлого годувальника, незалежно від віку і працездатності, якщо він (вона) не працюють і зайняті доглядом за дитиною (дітьми) померлого годувальника до досягнення нею (ними) восьми років.

Оскільки Ви не належите до непрацездатних осіб, права на надбавку за особливі заслуги перед Україною у зв’язку з втратою годувальника у Вас немає.

“Отримую наукову пенсію з 2009 року. До обчислення розміру пенсії не враховано доплати за виконання госпрозрахункових та бюджетних робіт. Прошу надати роз’яснення, чи правильно обчислено мені пенсію”.

Володимир КАЛЮЖНИЙ. Алчевськ, Луганська область.

ШАНОВНИЙ Володимире Сергійовичу! Відповідно до статті 24 Закону України “Про наукову і науково-технічну діяльність”, пенсії науковим (науково-педагогічним) працівникам призначаються в розмірі 80 відсотків від сум заробітної плати наукового (науково-педагогічного) працівника, яка визначається відповідно до статті 23 цього закону та частини другої статті 40 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” і на яку відповідно до законодавства нараховується збір на обов’язкове державне пенсійне страхування (внески).

Для обчислення пенсії враховується заробітна плата наукового працівника за основним місцем роботи за будь-які 60 календарних місяців наукового стажу підряд до 1 липня 2000 року, незалежно від перерв, та за весь період наукового стажу, починаючи з 1 липня 2000 року.

У своєму зверненні Ви не зазначили, як працювали (за основним місцем роботи, за сумісництвом чи за цивільно-правовою угодою), виконуючи ці роботи, тому для перевірки правильності обчислення пенсії рекомендуємо звернутися до Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області.

“Чи маю право на пенсію із зниженням віку на пільгових умовах за Списком № 1 за спеціальністю паяльник по свинцю (свинцепаяльник)?”

Володимир ТОЦЬКИЙ. Харків.

ШАНОВНИЙ Володимире Олександровичу! Право пільгового пенсійного забезпечення мають “паяльники по свинцю (свинцепаяльники)”, Список № 1, розділ “Загальні професії”, затверджений постановою Ради Міністрів СРСР від 22.08.1956 р. № 1173, та “паяльники по свинцю (свинцепаяльники)”, Список № 1, розділ XXIII “Загальні професії”, поз. 12100000-16462, затверджений постановою Кабінету Міністрів СРСР № 10 від 26.01.1991 р. та постановою Кабінету міністрів України № 162 від 11.03.1994 року.

Відповідно до зазначеного розділу, право пільгового пенсійного забезпечення мають паяльники, які зайняті паянням свинцю по свинцю або нанесенням захисних свинцевих покриттів на металеві вироби.

Враховуючи зазначене, визначити Ваше право на пільгове пенсійне забезпечення можливо за умови надання Вами довідки, яка підтверджує пільговий характер Вашої роботи і буде видана відповідно до вимог постанови Кабінету міністрів України № 920 від 05.07.2006 року. В тому числі після 21.08.1992 р. необхідно надати накази “Про результати атестації робочих місць”.

Додатково повідомляємо, що постановою правління Пенсійного фонду України від 10.11.2006 р. № 18-1 затверджено Порядок підтвердження періодів роботи, що зараховуються до трудового стажу для призначення пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, установленої для окремої категорії працівників у разі ліквідації підприємства, установи та організації без визначення правонаступника.

Підтвердження періодів роботи, що дає право на призначення пенсії на пільгових умовах або за вислугу років (далі — підтвердження стажу роботи), здійснюється комісіями з питань підтвердження стажу роботи на посадах, які дають право на призначення пенсії на пільгових умовах або за вислугу років.

Для підтвердження стажу роботи заявник подає до управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах за місцем проживання (реєстрації) такі документи: 1) заяву про підтвердження стажу роботи; 2) довідку з Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб — підприємців (далі — Єдиний державний реєстр), а для підприємств, установ, організацій, ліквідованих до 01.07.2004 р. та/або щодо яких відсутні дані про проведення реєстраційних дій в Єдиному державному реєстрі, — інші документи, які мають підтверджувати факт припинення діяльності підприємства, установи, організації в результаті їхньої ліквідації (у тому числі архівні); 3) трудову книжку; 4) документи, видані архівними установами, зокрема: а) довідку про заробітну плату; б) копії документів про атестацію робочих місць; в) копії документів про переведення на іншу роботу, на роботу з неповним робочим днем, надання відпусток без збереження заробітної плати (у разі відсутності — довідка про їхню відсутність).

начальник Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві.

 

Автор: Надежда ВЕРНИГОРА.
КОММЕНТИРОВАТЬ комментариев: 0
 
 
 
   
© Рабочая Газета, 2008-2010.