сегодня: 20 апреля, пятница
карта сайта обратная связь расширенный поиск
 искать

Выпуск № 24 от 09 февраля 2011 г.

 
Регистрация Вход
ПЕРВАЯ ПОЛОСА ВЛАСТЬ ПОЛИТИКА РЕГИОНЫ ЖИЗНЬ РЕКЛАМА ПАРТНЁРЫ КОНТАКТЫ ПОДПИСКА
Подписаться на наше издание через Интернет можно на сайте ГП "Пресса" www.presa.ua с помощью сервиса "Подписаться On-line"
Акценты дняАрхив

  « Апрель 2018 »  
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ ВС
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

  Главная / ПЕНСИИ / Розмір пенсії у межах коефіцієнта

09.02.2011 , № 24 от 09 февраля 2011 г.

Це вас цікавить

“Прошу перевірити правильність розрахунку пенсії. Маю 18 років 3 місяці 15 днів страхового стажу, індивідуальний коефіцієнт заробітної плати становить 2,67025, вийшла на пенсію 1986 року”.

Марія МАЛЯРЕНКО. Київ.

ШАНОВНА Маріє Андріївно! Згідно зі статтею 27 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, розмір пенсії за віком визначається за формулою: П = Зп х Кс, де: П — розмір пенсії у гривнях; Зп — заробітна плата (дохід) застрахованої особи, визначена відповідно до статті 40 цього закону, з якої обчислюється пенсія у гривнях; Кс — коефіцієнт страхового стажу застрахованої особи, визначений відповідно до статті 25 цього закону.

Згідно зі статтею 28 цього закону, мінімальний розмір пенсії за віком за наявності у чоловіків 25, а у жінок — 20 років страхового стажу встановлюється в розмірі визначеного законом прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. За кожний повний рік страхового стажу понад 25 років чоловікам і 20 років жінкам пенсія за віком збільшується на 1 відсоток розміру пенсії, обчисленої відповідно до статті 27 цього закону, але не більш як на 1 відсоток мінімального розміру пенсії за віком, зазначеного в абзаці першому цієї частини.

За наявності страхового стажу меншої тривалості, ніж передбачено частиною першою цієї статті, пенсія за віком встановлюється в розмірі, пропорційному наявному страховому стажу, виходячи з мінімального розміру пенсії за віком.

Відповідно до постанови Кабінету міністрів України від 26 березня 2008 року № 265, якщо щомісячний розмір пенсійних виплат, державної соціальної допомоги інвалідам з дитинства і дітям-інвалідам, особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації та інших доплат, передбачених законодавством, крім пенсій за особливі заслуги перед Україною) не досягає прожиткового мінімуму, передбаченого законом для осіб, які втратили працездатність, таким особам надається щомісячна державна адресна допомога в сумі, якої не вистачає до зазначеного прожиткового мінімуму.

Таким чином, розмір пенсії кожної особи є індивідуальним і залежить від страхового стажу та заробітної плати.

Наводимо розрахунок розміру Вашої пенсії: 2,67025 (індивідуальний коефіцієнт заробітної плати) х 928,81 грн. (середня заробітна плата за 2006 рік) х 0,24638 (коефіцієнт страхового стажу, збільшений на 1,35) = 611,06 грн. + 58,72 грн. (доплата до мінімального розміру, пропорційного наявному страховому стажу) + 49,80 грн. (підвищення до пенсії як дитині війни) + 14,42 грн. (дотація) =
734,00 гривні.

“Я інвалід II групи з 29.12.2008 року, не працюю. Чи зараховується до страхового стажу період до досягнення 60 років (06.10.2010 р.)?

Юрій ПАРАМОНЕНКО. Артемівськ, Донецька область.

ШАНОВНИЙ Юрію Івановичу! Відповідно до статті 24 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, страховий стаж — це період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачено страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

До страхового стажу для визначення розміру пенсії за віком, з якого обчислюється розмір пенсії у зв’язку з інваліднiстю або втратою годувальника, крім наявного страхового стажу, зараховується також на загальних підставах, відповідно, період з дня встановлення інвалідності до досягнення застрахованою особою віку, передбаченого статтею 26 цього закону, та період з дня смерті годувальника до дати, коли годувальник досяг би віку, передбаченого статтею 27 цього закону.

“Я інвалід I групи захворювання, яке сталося під час Великої Вітчизняної війни. Отримую наукову пенсію. Чи маю право отримувати надбавку на догляд?”

Андрій САЛЬНИК. Макіївка, Донецька область.

ШАНОВНИЙ Андрію Трохимовичу! Відповідно до статті 7 Закону України “Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам”, державна соціальна допомога на догляд органами Пенсійного фонду України призначається:

1) інвалідам війни з числа військовослужбовців та інших осіб, яким призначено пенсії у зв’язку з інваліднiстю відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”:

а) інвалідам I групи;

б) інвалідам II і III груп, які є самотнiми i за висновком лікарсько-консультативної комісії потребують постійного стороннього догляду;

2) особам, які належать до інвалідів війни відповідно до статті 7 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” й одержують пенсії за віком, у зв’язку з інваліднiстю або за вислугу років, крім зазначених у пункті 1 цієї частини:

а) інвалідам I групи;

б) інвалідам II і III груп, які є самотнiми і за висновком лікарсько-консультативної комісії потребують постійного стороннього догляду.

Державна соціальна допомога на догляд встановлюється в таких розмірах:

1) особам, зазначеним у підпункті “а” пункту 1 частини першої статті 7 цього закону (із числа інвалідів I групи), — у розмірі 50 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;

2) особам, зазначеним у підпункті “б” пункту 1 частини першої статті 7 цього закону, — у розмірі 25 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;

3) особам, зазначеним у підпункті “в” пунктів 1, 2 (із числа самотнiх пенсіонерів) частини першої статті 7 цього закону, — у розмірі 15 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

При цьому державна соціальна допомога на догляд встановлюється на підставі заяви особи.

Оскільки Ви одержуєте пенсію відповідно до Закону України “Про наукову і науково-технічну діяльність”, то Вам правомірно встановлено державну соціальну допомогу на догляд у розмірі 15 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

начальник Головного управління Пенсійного фонду України у місті Києві.

 

Автор: Надежда ВЕРНИГОРА.
КОММЕНТИРОВАТЬ комментариев: 0
 
 
 
   
© Рабочая Газета, 2008-2010.