сегодня: 22 ноября, среда
карта сайта обратная связь расширенный поиск
 искать

Выпуск № 19 от 02 февраля 2011 г.

 
Регистрация Вход
ПЕРВАЯ ПОЛОСА ВЛАСТЬ ПОЛИТИКА РЕГИОНЫ ЖИЗНЬ РЕКЛАМА ПАРТНЁРЫ КОНТАКТЫ ПОДПИСКА
Подписаться на наше издание через Интернет можно на сайте ГП "Пресса" www.presa.ua с помощью сервиса "Подписаться On-line"
Акценты дня



Архив

  « Ноябрь 2017 »  
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ ВС
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

  Главная / КОМЕНТАРИИ / При втраті годувальника

02.02.2011 , № 19 от 02 февраля 2011 г.

Це вас цікавить

“Мені 72 роки, я інвалід II групи з дитинства. Інвалідність була встановлена 2010 року. Мій батько загинув 1943 року. Чи маю право на призначення пенсії у зв’язку з втратою годувальника за батька?”

Володимир ПАВЛЮЧЕНКО. Суми.

ШАНОВНИЙ Володимире Леонтійовичу! Відповідно до статті 29 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, пенсії у зв’язку з втратою годувальника сім’ям військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим законом, призначаються, якщо годувальник помер у період проходження служби або не пізніше трьох місяців після звільнення зі служби чи пізніше цього строку, але внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних у період проходження служби, сім’ям пенсіонерів із числа цих військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим законом, — якщо годувальник помер у період одержання пенсії або не пізніше 5 років після припинення її виплати. При цьому сім’ї військовослужбовців, які зникли безвісти в період бойових дій, прирівнюються до сімей загиблих на фронті.

Право на пенсію у зв’язку з втратою годувальника мають непрацездатні члени сімей загиблих, померлих або зниклих безвісти військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим законом, які перебували на їхньому утриманні (стаття 31). Непрацездатними членами сім’ї вважаються: діти, брати, сестри та онуки, які не досягли 18 років або старші за цей вік, якщо вони стали інвалідами до досягнення 18 років. При цьому братам, сестрам та онукам право на пенсію надається у тих випадках, якщо у них немає працездатних батьків.

Члени сім’ї померлого вважаються такими, що перебували на його утриманні, якщо вони були на його повному утриманні або одержували від нього допомогу, яка була для них постійним й основним джерелом засобів до існування.

За документ, що засвідчує факт перебування на утриманні непрацездатних членів сім’ї, приймаються довідки житлово-експлуатаційних або інших організацій за місцем проживання (реєстрації) або довідки органів місцевого самоврядування про перебування на повному утриманні померлого годувальника чи одержання від померлого годувальника допомоги, яка була постійним й основним джерелом засобів до існування, або про спільне проживання з годувальником на момент його смерті.

При цьому інвалідам з дитинства, інвалідність яким була встановлена після досягнення 18-річного віку, надається висновок медико-соціальної експертної комісії, що особа могла бути визнана інвалідом до 18-річного віку. Крім того, інвалід з дитинства, якому призначена пенсія у зв’язку з втратою годувальника в органах Пенсійного фонду, має право на отримання державної соціальної допомоги в органах соціального захисту населення.

“Я медичний працівник, отримую пенсію за вислугу років і працюю. Хочу зробити перерахунок пенсії за стажем, оскільки відпрацювала після призначення пенсії два роки. Скільки відсотків мені додадуть за стаж?”

Лідія ВИШНЕВСЬКА. Запоріжжя.

ШАНОВНА Лідіє Миколаївно! Відповідно до статті 42 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, провадиться перерахунок пенсії з урахуванням не менш як 24 місяців страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі. Перерахунок пенсії здійснюється із заробітної плати (доходу), з якої було обчислено пенсію. За бажанням пенсіонера перерахунок пенсії провадиться із заробітної плати за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 цього закону.

Якщо застрахована особа після призначення (перерахунку) пенсії має менш як 24 місяці страхового стажу, перерахунок пенсії провадиться не раніш як через два роки після призначення (попереднього перерахунку) з урахуванням страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) з урахуванням заробітної плати, з якої призначено (попередньо перераховано) пенсію.

Відповідно до статті 25, коефіцієнт страхового стажу, що застосовується для обчислення розміру пенсії, визначається із заокругленням до п’яти знаків після коми за формулою: Кс = См : 1200, де Кс — коефіцієнт страхового стажу; См — сума місяців страхового стажу. При цьому коефіцієнт страхового стажу додатково збільшується на коефіцієнт 1,35 за кожний відпрацьований рік після призначення пенсії.

У заяві Ви зазначили, що працюєте, але не зазначили, за якою спеціальністю. Звертаємо Вашу увагу, що пенсії за вислугу років призначаються при звільненні з роботи, яка дає право на цю пенсію.

“Мій брат перебуває на лікуванні у психіатричній лікарні. Який порядок отримання пенсії в такому випадку?”

Ніна БЕРЕЗКІНА. Козіївка, Харківська область.

ШАНОВНА Ніно Андріївно! Згідно зі статтею 48 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, під час перебування пенсіонера на повному державному утриманні у відповідній установі (закладі) йому виплачується 25 відсотків призначеної пенсії. У випадках, коли розмір його пенсії перевищує вартість утримання, виплачується різниця між пенсією і вартістю утримання, але не менш як 25 відсотків призначеної пенсії.

Частина пенсії, що залишилася після виплати суми пенсії пенсіонеру та членам його сім’ї відповідно до частин першої і другої цієї статті, перераховується до установи (закладу), де пенсіонер перебуває на повному державному утриманні, за його особистою заявою. Зазначені кошти зараховуються на банківські рахунки цих установ понад бюджетні асигнування і спрямовуються виключно на поліпшення умов проживання в них пенсіонерів у порядку, що визначається Кабінетом міністрів України.

Виплата пенсії з урахуванням положень цієї статті здійснюється з першого числа місяця, що настає за місяцем, в якому пенсіонер зарахований на повне державне утримання.

Відповідно до постанови Кабінету міністрів України від 4 березня 2004 року № 269, адміністрація установи у триденний строк після зарахування до неї особи на повне державне утримання надсилає органам Пенсійного фонду або органам праці та соціального захисту населення за місцем перебування особи на обліку та за місцезнаходженням установи відповідне повідомлення. Крім того, за місцезнаходженням установи надсилаються:

— до органу Пенсійного фонду — письмова заява особи про перерахування установі (закладу) різниці між сумою призначеної особі пенсії та сумою пенсії, яка виплачується такій особі й непрацездатним членам її сім’ї відповідно до частин першої та другої статті 48 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, і довідка про вартість утримання особи в установі (закладі);

— до органу праці та соціального захисту населення — письмова заява особи про перерахування установі (закладу) різниці між розміром призначеної державної соціальної допомоги інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам і розміром державної соціальної допомоги, яка виплачується таким особам відповідно до частин першої і четвертої статті 13 Закону України “Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам”.

начальник Головного управління Пенсійного фонду України у місті Києві.

 

Автор: Надежда ВЕРНИГОРА.
КОММЕНТИРОВАТЬ комментариев: 0
 
 
 
   
© Рабочая Газета, 2008-2010.
Кухни из шпона
Кухни, вытяжки, варочные панели, духовка, столы, стулья, кухонные столы
russia-zov.ru
Второе высшее психология
Книги по психоанализу и психологии
eeip.ru
Автобус заказ
Возможен он-лайн заказ
tkestra.ru