сегодня: 18 июня, понедельник
карта сайта обратная связь расширенный поиск
 искать

Выпуск № 11 от 21 января 2011 г.

 
Регистрация Вход
ПЕРВАЯ ПОЛОСА ВЛАСТЬ ПОЛИТИКА РЕГИОНЫ ЖИЗНЬ РЕКЛАМА ПАРТНЁРЫ КОНТАКТЫ ПОДПИСКА
Подписаться на наше издание через Интернет можно на сайте ГП "Пресса" www.presa.ua с помощью сервиса "Подписаться On-line"
Акценты дняАрхив

  « Июнь 2018 »  
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ ВС
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

  Главная / КОМЕНТАРИИ / Язики — на замки!

Язики — на замки!
21.01.2011 , № 11 от 21 января 2011 г.

Язики — на замки!ВСЕ. Накрасувалися на екранах, набалакалися по радіо, засвітилися на шпальтах друкованих видань. Годі. Віднині язики столичних чиновників міського і районних рівнів — на замки.

А ви, теле-радіо-газетожурналісти, — шикуйтесь у чергу до прес-служби КМДА. З 13 січня тільки через неї зможете пробитися до чиновників, щоб одержати від них певну — наголошуємо: не ту, яку хочете, а певну — інформацію про діяльність владних структур міста.

Для цього на фірмовому бланку свого органу викладаєте запитання. Аркуш має бути підписаний вашим керівником і скріплений мокрою печаткою. Приносите до прес-служби. Його зареєструють і передадуть кому слід на розгляд.

Коли надійде відповідь? Через тиждень, місяць... На той час, чого доброго, вона вам і не знадобиться. Бо новина, як відомо, живе один день. Зате коли одержите матеріал — будете задоволені. Проціджений через “друшляк новин” (так гострослови назвали впроваджуваний метод фільтрування інформації), можете цей матеріал використовувати як завгодно. Не влаштує — викиньте.

“Друшляк новин” — це вам не детектор брехні, яким так хизувався Леонід Михайлович. У Олександра Павловича своя методика. Підписавши розпорядження № 7 “Про порядок опрацювання інформаційних запитів, що надходять від засобів масової інформації”, яке з грифом “для службового користування” доставлено в усі структурні підрозділи КМДА для виконання, глава міськдерж­адміністрації мав на меті одне — як поліпшити якість відомостей, що виходять з надр київських служб. До того ж це значно полегшить роботу журналістів.

І не звертайте уваги на поширену Блоком Віталія Кличка заяву про якусь там недемократичність ново­введення. Прихильники боксера не задоволені тим, що розпорядження № 7 забороняє чиновникам КМДА та райдержадміністрацій, включаючи всі управління, напряму спілкуватися з журналістами, що таке спілкування, у тому числі надання офіційних документів, статистичної інформації, коментарів, згоди для участі в інтерв’ю, провадитиметься виключно через відділ інформаційного забезпечення — прес-службу КМДА, яка монопольно здійснюватиме жорстку реєстрацію всіх інформаційних запитів від ЗМІ.

По-боксерськи сміливий висновок роблять кличківці: “У той час, — кажуть вони, — коли Верховна Рада ухвалює Закон України “Про доступ до публічної інформації”, голова КМДА Попов підписує розпорядження, що фактично позбавляє журналістів можливості оперативно отримувати будь-які відомості про діяльність столичних чиновників. Навряд чи це відповідає світовим демократичним процесам. Швидше свідчить про інше — владі, яка боїться журналістів, є що приховувати”.

На що натякає блок? Можна лише здогадуватись. Але то — інша тема.

Тим часом “друшляк новин” набув чинності. Він діє! Ним треба втішатися. На те і столиця, якій лише своє годиться.

***

По-різному сприйняли кияни розпорядження № 7. Одних воно задовольняє, в інших викликає спротив. Хтось вважає, що його творці перестаралися у виконанні щойно ухваленого Верховною Радою Закону “Про доступ до публічної інформації”, комусь здається навпаки – що недостаралися.

Та які б думки не потрясали повітря, над усім цим спливає одне: чиновники КМДА вирішили монополізувати доступ до інформації у руках вузького кола її розпорядників. Про всяк випадок. Отак узяли і скопіювали незабутнього чеховського унтера Пришибєєва з його вікопомним афоризмом «как бы чего не вышло».

Розпорядженням № 7 “втішався”

 

Автор: Михаил БАЛТЯНСКИЙ.
КОММЕНТИРОВАТЬ комментариев: 0
 
 
 
   
© Рабочая Газета, 2008-2010.