сегодня: 22 июня, пятница
карта сайта обратная связь расширенный поиск
 искать

Выпуск № 4 от 12 января 2011 г.

 
Регистрация Вход
ПЕРВАЯ ПОЛОСА ВЛАСТЬ ПОЛИТИКА РЕГИОНЫ ЖИЗНЬ РЕКЛАМА ПАРТНЁРЫ КОНТАКТЫ ПОДПИСКА
Подписаться на наше издание через Интернет можно на сайте ГП "Пресса" www.presa.ua с помощью сервиса "Подписаться On-line"
Акценты дняАрхив

  « Июнь 2018 »  
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ ВС
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

  Главная / КОМЕНТАРИИ / Пільгове обчислення страхового стажу

12.01.2011 , № 4 от 12 января 2011 г.

Це вас цікавить

«Прошу перевірити, чи можливо на підставі наданої довідки обчислити стаж у пільговому обчисленні за період роботи на Крайній Півночі».

Петро КОРОЛЬОВ.

Марганець, Дніпропетровська область.

ШАНОВНИЙ Петре Андрійовичу! Відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», період роботи до 1 січня 1991 року в районах Крайньої Півночі та в місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі колишнього Союзу РСР, а також на острові Шпіцберген зараховується до страхового стажу в порядку і на умовах, передбачених законодавством, що діяло до 1 січня 1991 року. Пільгове обчислення страхового стажу застосовується для осіб, які працювали в районах Крайньої Півночі та місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі, й на яких поширювалися пільги, передбачені для тих, хто працював у районах Крайньої Півночі та місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі, відповідно до Указу Президії Верховної Ради Союзу РСР від 10 лютого 1960 року «Про впорядкування пільг для осіб, які працюють у районах Крайньої Півночі та в місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі», постанови Ради Міністрів Союзу РСР від 10 лютого 1960 року № 148 «Про порядок застосування Указу Президії Верховної Ради Союзу РСР від 10 лютого 1960 року «Про впорядкування пільг для осіб, які працюють у районах Крайньої Півночі та в місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі», Указу Президії Верховної Ради Союзу РСР від 26 вересня 1967 року «Про розширення пільг для осіб, які працюють у районах Крайньої Півночі та в місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі».

Пільгове обчислення страхового стажу провадиться на підставі трудової книжки або письмового трудового договору, або довідки, в яких зазначено період роботи в районах Крайньої Півночі та місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі, а також користування пільгами, передбаченими вищезазначеними нормативно-правовими актами.

У довідці від 18.09.2009 р. № 805, яка додається до листа, підтверджено, що Ви в період з 20.12.1982 р. по 01.12.1988 р. користувалися пільгами з обчислення стажу в кратному обчисленні.

Враховуючи вищевикладене, для розгляду можливості обчислення даного періоду в кратному обчисленні рекомендуємо звернутися з оригіналом даної довідки до управління Пенсійного фонду за місцем проживання.

«Я учасник Великої Вітчизняної війни, ветеран праці, інвалід II групи. Пенсію одержую з 1988 року. Маю 49 років 6 місяців стажу, не працюю. Який у мене коефіцієнт страхового стажу та звідки береться коефіцієнт заробітної плати, якщо я тепер не працюю?»

Андрій ШЕШКО.

Яструбинове, Миколаївська область.

ШАНОВНИЙ Андрію Андрійовичу! Відповідно до статті 25 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», коефіцієнт страхового стажу, що застосовується для обчислення розміру пенсії, визначається із заокругленням до п’яти знаків після коми за формулою: Кс = См : 1200, де Кс – коефіцієнт страхового стажу; См – сума місяців страхового стажу. При цьому коефіцієнт страхового стажу додатково підвищується на 1,35.

Таким чином, коефіцієнт страхового стажу у Вас становить: 49 х 12 + 6 = 594 : 1200 х 1,35 = 0,66825.

Щодо коефіцієнта заробітної плати, то, відповідно до статті 43 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», передбачено, що перерахунок пенсій за віком, у зв’язку з інвалідністю, в разі втрати годувальника, за вислугу років, призначених до набуття чинності цим законом, здійснюється за нормами цього закону на підставі документів про вік, страховий стаж, заробітну плату (дохід) та інших документів, що містяться у пенсійній справі на час перерахунку й відповідають вимогам законодавства, яке діяло раніше, а також додаткових документів, одержаних органами Пенсійного фонду. Для перерахунку пенсій, призначених до набуття чинності цим законом, враховується заробітна плата (дохід), з якої було раніше обчислено пенсію, за документами, наявними в пенсійній справі, або за вибором пенсіонера – заробітна плата (дохід) за період, передбачений абзацом першим частини першої статті 40 цього закону. При цьому заробітна плата (дохід) для обчислення пенсії визначається відповідно до частини другої статті 40 цього закону із застосуванням середньої заробітної плати працівників, зайнятих у галузях економіки України, за 2002 рік.

Відповідно до статті 40 цього закону, заробітна плата (дохід) для обчислення пенсії визначається за формулою: Зп = Зс х (Ск : К), де: Зп – заробітна плата (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії у гривнях; Зс – середня заробітна плата (дохід) у середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні; Ск – сума коефіцієнтів заробітної плати (доходу) за кожний місяць (Кз + Кз + Кз + … + Кз); 1 2 3 n К – кількість місяців страхового стажу, за які розраховано коефіцієнти заробітної плати (доходу) застрахованої особи.

Коефіцієнт заробітної плати (доходу) застрахованої особи за кожний місяць страхового стажу, який враховується при обчисленні пенсії, визначається за формулою: Кз = Зв : Зс, де: Кз – коефіцієнт заробітної плати (доходу) застрахованої особи; Зв – сума заробітної плати (доходу) застрахованої особи, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до цього закону враховується для обчислення пенсії за місяць, за який розраховується коефіцієнт заробітної плати (доходу); Зс – заробітна плата (дохід) у середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до цього закону враховується для обчислення пенсії, за місяць, за який розраховується коефіцієнт заробітної плати (доходу).

Саме таким чином було визначено Ваш коефіцієнт заробітної плати.

«За яких умов призначається пенсія відповідно до Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці»?

Микола БОЛОШОВ.

Шахтарськ, Донецька область.

ШАНОВНИЙ Миколо Олександровичу! На підставі статті 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» мінімальний розмір пенсії шахтарям, які відпрацювали на підземних роботах не менш як 15 років для чоловіків та 7,5 року для жінок за Списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом міністрів України, визначається незалежно від місця останньої роботи у розмірі 80 відсотків середньої заробітної плати шахтаря, але не менш як три розміри прожиткового мінімуму, визначеного для осіб, які втратили працездатність. Для обчислення розміру пенсій за віком за кожний повний рік стажу роботи на підземних роботах до страхового стажу додатково зараховується по одному року.

При цьому, відповідно до статті 1 цього закону, чинність закону поширюється на працівників, які видобувають вугілля, залізну руду, руди кольорових і рідкісних металів, марганцеві та уранові руди, працівників шахтобудівних підприємств, які зайняті на підземних роботах повний робочий день, та працівників державних воєнізованих аварійно-рятувальних служб (формувань) у вугільній промисловості – за Списком
№ 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими й особливо тяжкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженим Кабінетом міністрів України (далі – шахтарі), та членів їхніх сімей.

Тому робота за Списком № 1 в інших виробництвах не дає права на призначення пенсій відповідно до цього закону.

начальник Головного управління Пенсійного фонду України у місті Києві.

 

Автор: Надежда ВЕРНИГОРА.
КОММЕНТИРОВАТЬ комментариев: 0
 
 
 
   
© Рабочая Газета, 2008-2010.
Окна рехау
Калькулятор стоимости окон. Пластиковые окна
okno-rehau.com