сегодня: 22 июня, пятница
карта сайта обратная связь расширенный поиск
 искать

Выпуск № 142 от 11 августа 2010 г.

 
Регистрация Вход
ПЕРВАЯ ПОЛОСА ВЛАСТЬ ПОЛИТИКА РЕГИОНЫ ЖИЗНЬ РЕКЛАМА ПАРТНЁРЫ КОНТАКТЫ ПОДПИСКА
Подписаться на наше издание через Интернет можно на сайте ГП "Пресса" www.presa.ua с помощью сервиса "Подписаться On-line"
Акценты дняАрхив

  « Июнь 2018 »  
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ ВС
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

  Главная / ВЕСТИ ИЗ РЕГИОНОВ / Буковина освоює кластери

11.08.2010 , № 142 от 11 августа 2010 г.

Буковина увійшла до трійки регіонів, де здійснюватиметься проект “Сприяння економічному розвитку та зайнятості” за співфінансування Німецького товариства технічного співробітництва.

У РАМКАХ цього проекту Чернівецька область узялася впроваджувати кластерну модель розвитку сільського “зеленого туризму” в чотирьох районах: Путильському, Вижницькому, Сторожинецькому й Глибоцькому. Саме там були сформовані кластери — групи розташованих на території поселення або поблизу нього взаємозалежних підприємств та організацій, які взаємодоповнюють і посилюють конкурентні переваги одне одного. Тобто якщо в поселенні є приватні садиби, що запрошують до себе туристів, то треба, щоб була й колиба з гуцульськими стравами, і люди, які проводили б екскурсії, і сучасні транспортні підприємства тощо.


Актуальність проекту для області полягає перш за все у винайденні механізмів сприяння розв’язанню проблем самозайнятості населення, розвитку бізнесу, зокрема в туристичній галузі.


У рамках проекту вже відбулася ціла низка навчальних семінарів-тренінгів та експрес-консультацій “Організація сільського туризму на Буковині” щодо надання практичної допомоги з питань розвитку сільського туризму для власників садиб, голів селищних рад, представників малого бізнесу, фермерів та лідерів громад.


Займатися сімейним бізнесом у галузі зеленого туризму проявили бажання майже 1,5 тисячі людей, які пройшли відповідне навчання й отримали сертифікати.


Найближчим часом вони мають розробити власні бізнес-плани, найкращі з яких профінансує Німецьке товариство технічного співробітництва (GTZ).
Реалізовуватимуть ці проекти на основі співфінансування — 50 відсотків трудовими ресурсами, обладнанням, приміщеннями, ініціативами, адмінперсоналом вносять організатори садиби, а 50 відсотків фінансує проект GTZ. Проект діє під патронатом Чернівецької облдержадміністрації.
Нині на Буковині офіційно екологічним туризмом займаються 75 сільських приватних садиб.

 

Автор: Григорій ЗАСЛАВЕЦЬ.
КОММЕНТИРОВАТЬ комментариев: 0
 
 
 
   
© Рабочая Газета, 2008-2010.