сегодня: 18 июня, понедельник
карта сайта обратная связь расширенный поиск
 искать

Выпуск № 130 от 23 июля 2010 г.

 
Регистрация Вход
ПЕРВАЯ ПОЛОСА ВЛАСТЬ ПОЛИТИКА РЕГИОНЫ ЖИЗНЬ РЕКЛАМА ПАРТНЁРЫ КОНТАКТЫ ПОДПИСКА
Подписаться на наше издание через Интернет можно на сайте ГП "Пресса" www.presa.ua с помощью сервиса "Подписаться On-line"
Акценты дняАрхив

  « Июнь 2018 »  
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ ВС
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

  Главная / НОВОСТИ ОБЩЕСТВА / На бистрині життя

На  бистрині  життя
23.07.2010 , № 130 от 23 июля 2010 г.

Як комуністи Жашківського району Черкаської області готуються до виборів у місцеві органи влади, розповідає перший секретар райкому КПУ Олександр Клименко.


Нарощувати партійні м’язи


– ДУЖЕ важливу й актуальну тему порушив червневий Пленум ЦК нашої партії, — каже Олександр Олексійович. — Без активізації ролі первинних організацій важко досягати успіхів у роботі з людьми. Особливо нині, коли великий капітал запустив свої пазурі в усі шпаринки суспільства. На виконання рішень Пленуму ми провели об’єднаний пленум райкому партії та контрольно-ревізійної комісії районної парторганізації. Із виступів його учасників я зрозумів, що до комуністичних ідей зріс душевний потяг народу. І коли, як не зараз, наростити м’язи партійного організму, влити в нього свіжу кров?..


Говорить Клименко чітко, виважено і впевнено. Комуністи району обрали його своїм ватажком більше десяти років тому, коли в їхніх лавах налічувалось 60 чоловік. Протягом минулого часу організація зросла до 160 ідейно загартованих членів партії. Партійні осередки діють у 23 населених пунктах району. Пленум зобов’язав секретарів організацій КПУ сприяти тому, щоб у решті сіл з’явилися партійні осередки. При цьому взято на озброєння вимогу Пленуму ЦК КПУ щодо щорічного поповнення партійних рядів на 10 відсотків. Не менше половини відібраних у партію повинна складати молодь.


У червні, за словами Олександра Олексійовича, запрацював партійний осередок у селі Королівка. Секретарем обрали механізатора Ігоря Куника, людину шановану, принципову. Поки що є лише троє активістів. Але приєднатися до них забажали ще кілька юнаків і дівчат. На черзі — село Олександрівка. Там живе і працює “твердий співчуваючий” Володимир Раєвський. З ним розмовляли, і він погодився співпрацювати з первинною організацією комуністів. Райком партії має намір до кінця року завершити цей відновлювальний процес в усіх населених пунктах району.


— Ця робота якось пов’язана з підготовкою до виборів у місцеві органи влади?


— Найтіснішим чином. Адже завдання первинних організацій і нашої передвиборчої кампанії збігаються, — каже Клименко. — У нас уже є кандидати. До облради намічено пропонувати трьох наших представників. У районну раду, розраховану за нинішнім модулем на 42 депутатські місця, готуємо 36 своїх посланців. Намітили кандидатів і до міської ради. Хтось із кандидатів з якихось мотивів, можливо, не буде балотуватися, тому ми передбачаємо певний запас. Водночас працюємо над добором своїх висуванців до сільських рад та їхніх голів.


— І що — всі, кого будете пропонувати, комуністи?


— Ні, звичайно. Сьогодні важливо, за старою доброю традицією, створювати блок комуністів і безпартійних. У цьому полягає сила впливу на свідомість людей. Тому серед наших кандидатів багато співчуваючих і тих, хто симпатизує комуністичним ідеям.


— Але ж є ще інститут виборчих комісій. Ви туди готуєте своїх представників?


— Звичайно. Навіть по мінімуму в районі потрібно залучити до цієї справи 60 чоловік і стільки ж спостерігачів. Ці вибори для нас не перші. Досвід є, але кожного разу виникають нові труднощі. Але нам не звикати.


Не дарунок на тарелі із золоченою оправою


– ОЛЕКСАНДРЕ Олексійовичу, відомо, що авторитет комуністів визначається тим, які практичні справи вони роблять для захисту простих людей. Що робить ваша парт­організація?


— Ми самі собі сказали: авторитет партії — не дарунок на тарелі із золоченою оправою. Тому дотримуємося правила: ні за яких обставин не відмовляти людині у вирішенні будь-якої проблеми. Дрібних питань повсякденного життя для нас не існує. Найпекучіша проблема, породжена буржуазним ладом, — це проблема зайнятості. Часом доводиться займатися не властивими функціями влаштування людей на роботі. Особливу увагу приділяємо молоді, яка іноді через відсутність зайнятості може потрапити в кримінальне середовище...


У райкому партії є домовленість із біржею праці. Коли Клименко, як лідер комуністів і депутат райради, направляє когось для праце­влаштування, там ставляться до людини уважніше, намагаються знайти те, що потрібно. Якось вчителька із села Хижня Валентина Питель звернулася до райкому з проханням допомогти зайняти педагогічну посаду в місцевій школі, де вона підробляла під час навчання у вузі і де з нового навчального року має з’явитися вакансія. Клименко одразу написав на депутатському аркуші відповідного листа новому голові райдерж­адміністрації Катерині Радзівіл. Зараз це питання перебуває у стадії розв’язання.


Крім Олександра Олексійовича, допомагають людям знайти роботу ще два комуністи, обрані до місцевих органів влади, — депутат райради Сергій Петрович Євич і депутат міськради Олег Петрович Соловей. Їм утрьох доводиться займатися і земельними питаннями. В одному будинку з райкомом партії працює приватний юрист, який на прохання депутатів-комуністів за пільговими тарифами надає кваліфіковану допомогу в оформленні заяв та звернень до різних структур влади.


Прислухаються до Клименка, Євича і Соловея і в районному управлінні праці та соціального захисту населення. Правда, щоб одержати термінову матеріальну допомогу, прохачу доводиться витратити чимало нервів і часу внаслідок численних узгоджень, перевірок комісій і складання актів обстеження матеріального стану. Але люди, які опинились у скрутному становищі, знають, що про них дбають члени КПУ.


— Між іншим, — зауважив секретар райкому, — приємно спостерігати, з якою прихильністю та розумінням ставляться трудівники району до наших масових заходів. Треба прийти на збори, щоб висловити свій спротив щодо погіршення комунального обслуговування — виходять. Треба попрацювати на суботнику щодо впорядкування скверів, вулиць і площ — працюють. Показовим був суботник з нагоди 65-ї річниці Великої Перемоги. Він відбувся в усіх населених пунктах. І скрізь попереду були комуністи.


За словами Клименка, партійці Жашківщини із задоволенням сприйняли, що ЦК Компартії України оголосив 2011 рік роком огляду бойовитості первинних партійних організацій. З цією метою створено штаб з керівництва соціалістичним змаганням первинних осередків з основних питань партійно-політичної роботи.


Ленін завжди з нами


ДО РЕДАКЦІЇ надійшло повідомлення про те, що в Жашкові хотіли знести пам’ятник Іллічу, але комуністи не дозволили. Коли і як це було?


— Було це наприкінці минулого року. Попередній мер дав команду своїм прихильникам у депутатському корпусі міськради, і ті почали наполегливо проштовхувати рішення про зруйнування пам’ятника Леніну та перейменування центральної вулиці міста, яка носить ім’я вождя. Але піднявся комуніст Михайло Оксюта, якого в районі поважали й обирали депутатом протягом усіх років незалежності. “Не ви його ставили, — сказав він, — не вам його й знімати”. Аргументована промова нашого депутата справила враження, і більшість обранців підтримала його.


Але на цьому історія не скінчилась. Проющенківськи налаштовану частину депутатів не влаштувала позиція мера і вони через Верховну Раду зініціювали дострокові вибори міського голови. Один із кандидатів на цю посаду Едуард Ружицький звернувся до мене за підтримкою. “Якщо ти по Леніну і вулиці його імені займеш правильну позицію, — сказав я йому, — тоді підтримаємо”. Він пообіцяв. На пленумі райкому я надав йому слово. Програма Ружицького в основному комуністів влаштовувала. В результаті нашої роботи серед виборців він набрав найбільше голосів. Сьогодні міські опоряджувальні служби з його подачі впорядковують площу біля пам’ятника, а також вулицю Леніна.


Люди переконуються, що комуністи слів на вітер не кидають. За що взялися — обов’язково доводять до кінця. Бо Ленін завжди з нами...

 

Автор: Михаил БАЛТЯНСКИЙ.
КОММЕНТИРОВАТЬ комментариев: 0
 
 
 
   
© Рабочая Газета, 2008-2010.