сегодня: 24 марта, суббота
карта сайта обратная связь расширенный поиск
 искать

Выпуск № 67 от 14 апреля 2010 г.

 
Регистрация Вход
ПЕРВАЯ ПОЛОСА ВЛАСТЬ ПОЛИТИКА РЕГИОНЫ ЖИЗНЬ РЕКЛАМА ПАРТНЁРЫ КОНТАКТЫ ПОДПИСКА
Подписаться на наше издание через Интернет можно на сайте ГП "Пресса" www.presa.ua с помощью сервиса "Подписаться On-line"
Акценты дняАрхив

  « Март 2018 »  
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ ВС
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

  Главная / НОВОСТИ ВЛАСТИ / «Загрозі фашизму в Україні — ні!»

14.04.2010 , № 67 от 14 апреля 2010 г.

Президентові України В.Ф.Януковичу Голові Верховної Ради України В.М.Литвину

Звернення учасників обласних форумів


МИ, учасники форумів, вважаємо укази В.Ющенка № 965/2007 про присвоєння звання Героя України Р.Шухевичу та № 46/2010 про присвоєння звання Героя України С.Бандері такими, що не відповідають історичній справедливості, спрямовані на деконсолідацію українського народу і знущаються над ветеранами Великої Вітчизняної війни. Вони мають бути скасовані.

Учасники форумів закликають президента України В.Януковича прислухатися до ветеранів Великої Вітчизняної війни, громадян України, до Європейського парламенту, наших сусідів Польщі та Росії, які засудили ганебні укази Ющенка, і скасувати ці укази.

С.Бандера у квітні 1941 року, за два місяці до нападу фашистів на СРСР, надіслав своїм бойовикам у Західну Україну інструкції, де наказував з початку війни Німеччини з СРСР розгорнути диверсії та підривати тили Червоної Армії. Бандерівці брали безпосередню участь в агресії Німеччини 22 червня 1941 року проти Радянського Союзу, а значить — проти народу України, а 30 червня навіть присягли на вірність Німеччині й Адольфу Гітлеру. Як провідник ОУН, Бандера безпосередньо причетний до злочинів зловісно відомих українських батальйонів поліцаїв, які здійснювали каральні акції німецьких окупантів в Україні, Білорусії, інших місцевостях, та до злочинів так званої УПА, якою керував ще один “Герой України” Шухевич. УПА в 1943-1944 роках на Волині й Галичині вчинила геноцид проти польського населення, що офіційно визнано тепер і польським Сеймом. Десятки тисяч безневинних українських людей, які приїхали допомагати знедоленому населенню на визволеній від німецьких окупантів території Західної України, налагоджувати мирне життя, були вбиті бандитами УПА, замордовані, втоплені в криницях, спалені живцем. Така “діяльність” бандерівських бандитів за нормами міжнародного права кваліфікується як військовий злочин проти миру та людяності, що не має строку давності. Всі ці злочини здійснювалися за безпосередніми вказівками Степана Бандери. Отакого “борця за національне визволення України” визнано тепер Героєм.

28 січня 2010 року президент України В.Ющенко підписав Указ “Про вшанування учасників боротьби за незалежність України у ХХ столітті”, де членам Організації українських націоналістів (ОУН), Української повстанської армії (УПА), СС “Галичина” та інших військових формувань, які визнані Нюрнберзьким судом злочинними, на державному рівні надається статус учасників боротьби за незалежність України.

В архіві СБУ вказано: “Внаслідок співробітництва керівництва ОУН бандерівського напряму з німецькими спецслужбами незадовго до початку війни було створено озброєне формування “Легіон українських націоналістів”. Воно складалося з двох батальйонів — “Нахтігаль” і “Роланд”, що призначалися для проведення диверсійних операцій. (Фонд 1, опис 4 за 1954 рік, пор. №3, 55 — 133).

Окрім того, ОУН у “Звіті з Національних Зборів українців Західної України”, що відбулися 30 червня 1941 року, вітали Адольфа Гітлера та “Славну Німецьку Непереможну Армію”, присягали Німеччині на вірність. Німеччині, проти якої воював Радянський Союз, Велика Британія, згодом — США та інші країни, які зробили свій вклад у перемогу над фашизмом.

Видання цих указів є цинічною наругою над пам’яттю загиблих у боротьбі проти фашизму та його поплічників, наругою над ветеранами Великої Вітчизняної війни.

Ці укази розв’язали руки неонацистам, які безкарно глумляться над пам’ятниками різних епох та культур, меморіалами Великої Вітчизняної війни.

Видаючи ці укази, Ющенко порушив усі норми міжнародного права, рішення Нюрнберзького трибуналу, всі конвенції і відомі резолюції ООН з приводу недопущення будь-яких проявів фашизму. Він порушив Конституцію України, Закон України “Про увічнення перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років”, який прямо забороняє фальсифікацію історії та реабілітацію фашизму.

Ми, учасники форумів, засуджуємо дії колишнього президента України Ющенка, який виданням вищезазначених указів скоїв злочин проти народу України.

У рік 65-річчя Великої Перемоги ми звертаємося до чинного президента України з вимогою вжити заходів щодо скасування указів про присвоєння звання Героя України Степану Бандері, Роману Шухевичу та “Про вшанування учасників боротьби за незалежність України у ХХ столітті”. Верховній Раді Україні ухвалити закон, яким заборонити реабілітацію фашистських колабораціоністів і діяльність пронацистських політичних угруповань, запровадити кримінальну відповідальність за заперечення заслуг народів СРСР у перемозі над фашистською Німеччиною та за наругу над історичними пам’ятниками радянського періоду.

 


КОММЕНТИРОВАТЬ комментариев: 0
 
 
 
   
© Рабочая Газета, 2008-2010.