сегодня: 24 июня, воскресенье
карта сайта обратная связь расширенный поиск
 искать

Выпуск № 66 от 13 апреля 2010 г.

 
Регистрация Вход
ПЕРВАЯ ПОЛОСА ВЛАСТЬ ПОЛИТИКА РЕГИОНЫ ЖИЗНЬ РЕКЛАМА ПАРТНЁРЫ КОНТАКТЫ ПОДПИСКА
Подписаться на наше издание через Интернет можно на сайте ГП "Пресса" www.presa.ua с помощью сервиса "Подписаться On-line"
Акценты дняАрхив

  « Июнь 2018 »  
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ ВС
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

  Главная / НОВОСТИ КУЛЬТУРЫ / І потрібні знання, і дозвілля до душі

І потрібні знання, і дозвілля до душі
13.04.2010 , № 66 от 13 апреля 2010 г.

Осередки культури

Бібліотека селища Зідьки ніби магнітом притягує до себе людей різного віку й уподобань. І це не дивно, адже вона виконує функцію не тільки книгозбірні. Господарка книжкового дому поєднує свою офіційну посаду бібліотекаря ще й з роботою культорганізатора, обов’язками юриста на громадських засадах, слугує порадницею кулінарних справ.

Книжковий дім

– А ЯК же може бути інакше, особливо на селі? — дивується бібліотекар Валентина Тимченко. — Не можу сидіти без діла, літаю, кручусь-верчусь, радію, якщо моя робота чи порада допомогли комусь.

Майже два десятиліття Валентина Миколаївна трудиться сільським бібліотекарем у селищі Зідьки, що неподалік райцентру — міста Зміїв. Закінчивши технікум зеленого будівництва, а згодом інженерно-будівельний інститут, працювала у райцентрі в органах управління. Займалася там в основному оформленням різних паперів. Було нецікаво, адже її тягло до людей, спілкування з ними. Вирішила змінити професію. Вивчилася на бібліотекаря. І стала господинею книгозбірні в рідному селищі.

Понад 18 тисяч примірників книг, брошур, газет та журналів різноманітної тематики налічує бібліотечний фонд. Тут зібрана найбільша в районі періодика. На частоті відвідувань бібліотеки позначилася комп’ютеризація населення, але не значно, бо Інтернет є не у всіх. Кожен з майже тисячі абонентів упродовж року буває в бібліотеці у середньому раз на місяць.

— Попит читачів задовольняємо повністю, — пояснює Валентина Тимченко. — Коли немає потрібної книжки, замовляємо її через міжбібліотечний абонемент.

Культурно-просвітницький ухил

У БІБЛІОТЕЦІ завжди людно. Найчастіше навідуються діти. Приходять за літературними творами, котрі вивчають у школі, за матеріалом для письмових творів і рефератів. Бібліотекар — незамінний порадник і консультант у таких питаннях.

Часті гості в бібліотеці й дорослі.

— Буваю тут кілька разів на тиждень, — розповідає домогосподарка Ольга Іванівна Бєлєвцева, яка завітала до бібліотеки з онукою. — Якщо не беру книжки собі чи членам сім’ї, то допомагаю Валентині Миколаївни у проведенні різних бібліотечних заходів. Разом оформлюємо книжкові виставки, влаштовуємо усні журнали, конкурси малюнків, уроки народознавства. Малеча охоча до такого.

Оскільки книгозбірня міститься у невеликому пристосованому приміщенні, то велелюдні заходи проводяться у школі або актовій залі селищної ради, поряд з якими вона розташована.

Ідуть до бібліотеки не тільки за літературою. Місцеві та й люди з навколишніх сіл питають у Валентини Миколаївни різних порад, адже знають її як колишню голову постійної комісії селищної ради. Хай бібліотекар нині й не депутат, а все ж краще від пересічного громадянина розуміється на оформленні різних заяв, подань на призначення пенсій, соціальної допомоги. У книжковому домі є правовий куточок, де зібрані різно законодавчі акти і юридична періодика.

Літописець рідного краю
БАГАТИЙ у Зідьківській бібліотеці й крає­знавчий куточок. Збирання публікацій та відомостей про селище і його людей — пристрасть Валентини Миколаївни. Накопичено цілі стоси повідомлень про земляків, які прославилися своїми бойовими подвигами, участю в колгоспному будівництві, розвитку сучасної України.

Одна із сторінок розповідає про учасника військового десанту з визволення Миколаєва, Героя Радянського Союзу Григорія Ковтуна, чиє ім’я присвоєно Зідьківській середній школі. Інша добірка матеріалів присвячена трудівникам колишнього місцевого радгоспу “Третій вирішальний”, котрі нагороджені орденами й медалями. Сучасна історія подається на прикладі сім’ї Йосипа Коваленка, діти якого — Віра та Микола — стали науковцями.

Свої краєзнавчі розвідки бібліотекар мріє видати окремою брошурою, щоб нинішнє покоління знало земляків і пишалося рідним краєм. А поки що їхні тексти набрала на комп’ютері й видає читачам. Теки з розповідями про земляків стоять на полиці “Краєзнавство”, де чільне місце займає книжка “Зміївщина — слобожанська перлина”. Це праця директора Зміївського краєзнавчого музею Михайла Саяного. Кільканадцять примірників цього ошатного видання придбано коштом Зідьківської селищної ради.

Сільська мрія

ЗІДЬКІВСЬКА масова бібліотека перебуває на балансі місцевої селищної ради, як і сільський клуб та бібліотека сусіднього села Черемушна. Хоча з минулого року книжковий фонд закладів культури поповнюється централізованою системою бібліотек, селищна рада продовжує підтримувати культуру, передплативши періодичні видання. І планує подальший розвиток культурно-дозвільної діяльності на селі.

— Є намір створити єдиний соціально-культурний комплекс, — ділиться планами селищний голова, керівник фракції КПУ у районній раді Володимир Надточий. — Під одним дахом варто зібрати бібліотеку, клуб, спортивний зал, музей. Книгозбірню слід оснастити комп’ютером, щоб відвідувачі могли через Інтернет переглядати фонди великих бібліотек.

Харків.

 

Автор: Николай ГУК.
КОММЕНТИРОВАТЬ комментариев: 0
 
 
 
   
© Рабочая Газета, 2008-2010.
Продажа бу авто
Продажа электротехники
chernomor-auto.ru