сегодня: 23 апреля, понедельник
карта сайта обратная связь расширенный поиск
 искать

Выпуск № 14 от 26 января 2010 г.

 
Регистрация Вход
ПЕРВАЯ ПОЛОСА ВЛАСТЬ ПОЛИТИКА РЕГИОНЫ ЖИЗНЬ РЕКЛАМА ПАРТНЁРЫ КОНТАКТЫ ПОДПИСКА
Подписаться на наше издание через Интернет можно на сайте ГП "Пресса" www.presa.ua с помощью сервиса "Подписаться On-line"
Акценты дняАрхив

  « Апрель 2018 »  
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ ВС
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

  Главная / НОВОСТИ ВЛАСТИ / ПОСТАНОВА

26.01.2010 , № 14 от 26 января 2010 г.

голова ЦКК Компартії України. Про політичні підсумки першого туру виборів Президента України і завдання партії на найближчу перспективу

ПОСТАНОВА

об’єднаного Пленуму Центрального Комітету і Центральної Контрольної Комісії Компартії України

1. Вибори Президента України, що відбулися 17 січня 2010 року і проходили в обстановці гострого політичного протистояння, безпрецедентного використання адміністративного ресурсу, демагогії і популізму, засвідчили повне банкрутство режиму ставленика найреакційніших націонал-шовіністичних сил в Україні і заокеанських хазяїв, несприйняття переважною більшістю громадян нашої країни політичного курсу, який провадився “помаранчевою” владою після перевороту 2004 року.

Народ України відкинув курс на втягування її в НАТО, загострення відносин з Російською Федерацією, перегляд вітчизняної історії, приниження всесвітньо-історичного подвигу радянського народу у Великій Вітчизняній війні, героїзацію пособників фашистів.

На перебігу виборчої кампанії і результатах її першого туру позначився стан українського суспільства, яке є ідеологічно дезорієнтованим, політично розколотим, з глибоким, постійно зростаючим майновим розшаруванням. Світова фінансово-економічна криза найболючіше вдарила саме по нашій країні. Як наслідок, фінансова система збанкрутіла, економіка України доведена до реальної загрози дефолту, найгостріша проблема суспільства — бідність набула загрозливих масштабів. За її межу відкинуто нові мільйони наших співвітчизників.

Олігархічним кланам, яким належать панівні позиції в економіці, владних структурах, засобах масової інформації і які ведуть між собою, з одного боку, гостру, непримиренну боротьбу, а з іншого — підкилимні переговори, вдалося і цього разу нав`язати суспільству уявлення, що вибір має бути зроблений лише з представників двох кланів, що позначилося на результатах першого туру виборів.

Ліві й лівоцентристські сили, які вперше на виборах виступили єдиним блоком і запропонували суспільству реалістичну альтернативну програму виведення країни з кризи та її розвитку, проводили виборчу кампанію в несприятливих умовах, в обстановці шаленого антикомуністичного психозу, обмежених можливостей доступу до засобів масової інформації. До того ж багатьма партійними організаціями виборча кампанія проводилася без належної активності й цілеспрямованості.

2. Визначаючи позицію у зв`язку з повторним голосуванням на президентських виборах, Пленум виходить із того, що на даному етапі найважливішим, справді доленосним завданням є не допустити на найвищий пост у державі діяча, який, критикуючи на словах свого попередника-банкрута, фактично втілюватиме його прозахідну, русофобську, по суті антинаціональну руйнівну політику, дискримінаційну стосовно десятків мільйонів наших співвітчизників, насамперед у східних і південних регіонах України.

Альтернативну політику декларує, хоча і не завжди послідовно, кандидат у президенти В.Янукович. Ряд положень його перед­виборної програми співзвучний із позицією нашої партії, Блоку лівих і лівоцентристських сил.

При цьому ми не ігноруємо той факт, що обидва кандидати є виразниками і захисниками інтересів насамперед великого капіталу.

Проте сьогодні, коли над Україною нависла реальна загроза втрати державного суверенітету, остаточне перетворення її якщо не на колонію, то на протекторат західних монополістичних сил, маріонетку НАТО, подальше нав`язування суспільству націонал-шовіністичної ідеології, героїзації ОУН-УПА, встановлення диктаторського, по суті фашистського режиму, позиція Партії регіонів і її лідера — кандидата в президенти України дає певні підстави сподіватися, що цю загрозу вдасться відвернути. Це є нашим найважливішим завданням і покликанням усіх справді демократичних, патріотичних сил.

Разом із тим Пленум ЦК вважає за необхідне звернути увагу кандидата в президенти В.Януковича на те, що Партія регіонів під час попередніх виборчих кампаній декларувала відому позицію щодо зовнішньополітичної орієнтації України, радикального поліпшення відносин з Росією, недопущення втягування нашої країни в НАТО, стосовно статусу російської мови, міжконфесійних проблем та деяких інших питань, що реально відповідає інтересам трудящих. Але після виборів, перебуваючи у складі антикризової коаліції і в сформованому нею уряді, представники цієї партії не доклали належних зусиль для втілення в життя положень їхніх програмних засад.

3. Пленум Центрального Комітету Компартії України схвалює підготовлені на основі Програми Блоку лівих і лівоцентристських сил пропозиції кандидата в президенти України і доручає Президії Центрального Комітету, першому секретареві ЦК П.М. Симоненку провести відповідні переговори з кандидатом і розробити на їхній основі необхідні кроки для реалізації позиції нашої партії.

Про хід і результати переговорів оперативно інформувати партію і громадськість.

4. Пленум Центрального Комітету Компартії України зобов`язує Президію і Секретаріат ЦК, Кримський реском, обкоми, Київський і Севастопольський міськкоми, райкоми і міськкоми Компартії України, усі первинні партійні організації протягом січня — лютого цього року всебічно й критично проаналізувати роботу під час виборчої кампанії, зробити належні висновки.

Вважати за необхідне обговорити на одному з найближчих Пленумів Центрального Комітету проблеми, пов`язані з необхідністю кардинального організаційного-політичного зміцнення партії, поліпшення роботи з кадрами, посилення впливу в суспільстві.

Пленум Центрального Комітету Компартії України висловлює глибоку вдячність співвітчизникам, які під час голосування 17 січня 2010 року підтримали кандидата від Блоку лівих і лівоцентристських сил, усім активістам, які працювали на виборах, і висловлює впевненість, що комуністи, всі прихильники Компартії підтримають нашу позицію під час повторного голосування 7 лютого 2010 року.

П.М. СИМОНЕНКО,

Перший секретар ЦК Компартії України,

Г.Г. ПОНОМАРЕНКО,

голова ЦКК Компартії України.

 


КОММЕНТИРОВАТЬ комментариев: 0
 
 
 
   
© Рабочая Газета, 2008-2010.