сегодня: 19 июля, четверг
карта сайта обратная связь расширенный поиск
 искать

Выпуск № 169 от 24 сентября 2009 г.

 
Регистрация Вход
ПЕРВАЯ ПОЛОСА ВЛАСТЬ ПОЛИТИКА РЕГИОНЫ ЖИЗНЬ РЕКЛАМА ПАРТНЁРЫ КОНТАКТЫ ПОДПИСКА
Подписаться на наше издание через Интернет можно на сайте ГП "Пресса" www.presa.ua с помощью сервиса "Подписаться On-line"
Акценты дня



Архив

  « Июль 2018 »  
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ ВС
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

  Главная / НОВОСТИ ВЛАСТИ / Проект № 5089

24.09.2009 , № 169 от 24 сентября 2009 г.

Проект № 5089

вноситься народним депутатом

України О.В. Голубом

ПОСТАНОВА

Верховної Ради України

Про відзначення 70-ї річниці возз’єднання західноукраїнських земель у складі єдиної України

26–28 жовтня 1939 року у місті Львові відбулися Народні збори, які затвердили декларацію про входження Західної України до складу єдиної української держави. Вибори в народні збори проводилися в Західній Україні вперше на основі загального рівного і прямого виборчого права при таємному голосуванні. В них взяли участь 93% всіх виборців Західної України. 15 листопада 1939 року у місті Києві III позачергова сесія Верховної Ради УРСР ухвалила Закон про входження території Західної України до складу Української РСР.

Здійснилася споконвічна мрія народу України — жити в одній українській державі. Возз’єднання вітали робітники і селяни, національна інтелігенція. Входження Західної України до складу Української РСР позитивно позначилося на житті всього її населення. В Західній Україні розширилася мережа українських шкіл, активно пішов процес українізації вищої освіти, були створені умови для розвитку української науки, культури і мистецтва. Українська мова стала мовою викладання у перейменованому на честь Івана Франка Львівському університеті. За доволі короткий період було збудовано нові заводи, школи, палаци культури, бібліотеки. Розгорнулося масштабне житлове будівництво. Мешканці підвалів переселилися в світлі, добре обладнані квартири. Було введено безоплатне медичне обслуговування.

Вперше, за кілька століть своєї історії, українці опинилися в межах однієї держави.

Враховуючи велике історичне значення возз’єднання Західної України в єдиній українській державі та відзначаючи 70-ту річницю Возз’єднання, Верховна Рада України постановляє:

1. Вважати за необхідне надати підтримку на державному рівні заходам, присвяченим 70-й річниці возз’єднання західноукраїнських земель у складі єдиної України.

2. Рекомендувати Кабінету міністрів України:

у двотижневий термін з дня прийняття цієї Постанови утворити Організаційний комітет з підготовки та проведення заходів щодо відзначення 70-ї річниці возз’єднання Західної України в єдиній українській державі, передбачивши, зокрема:

— розробку та затвердження плану заходів щодо відзначення ювілейної дати;

— проведення урочистих зборів і святкового концерту в місті Києві;

— вшанування на місцях ветеранів визвольного руху 20–30-х років ХХ століття за возз’єднання Західної України у складі УРСР;

— організацію і проведення тематичних науково-практичних конференцій, “круглих столів”, виставок, інших просвітницьких заходів, присвячених до цієї дати;

— організацію спортивних змагань, культурно-масових заходів;

— належне фінансування запланованих заходів.

3. Рекомендувати органам місцевого самоврядування провести необхідні заходи по відзначення ювілею возз’єднання, в тому числі:

— провести урочистості з нагоди 70-ї річниці возз’єднання Західної України в єдиній українській державі;

— надати допомогу громадським організаціям у проведенні відповідних заходів;

— впорядкувати пам’ятні місця в містах та інших населених пунктах, пов’язані з боротьбою українського народу за возз’єднання в єдиній українській державі;

— встановити пам’ятні дошки в місцях проживання і діяльності видатних діячів робітничого і селянського руху Західної України, які боролися за возз’єднання.

4. Запропонувати народним депутатам України, депутатам місцевих рад усіх рівнів взяти активну участь у заходах з підготовки та відзначення 70-ї річниці возз’єднання західноукраїнських земель у складі єдиної України.

5. Рекомендувати Державному комітету телебачення та радіомовлення забезпечити висвітлення в засобах масової інформації заходів з відзначення 70-ї річниці возз’єднання Західної України у складі УРСР, організувати тематичні цикли радіо- та телепередач, видання відповідних інформаційних матеріалів.

6. Рекомендувати Національному Банку України розробити та ввести в обіг ювілейну монету з нагоді 70-ї річниці Возз’єднання.

7. Українському державному підприємству поштового зв’язку «Укр­пошта» забезпечити випуск поштових конвертів та марок, присвячених 70-й річниці возз’єднання західноукраїнських земель у складі єдиної України.

8. Контроль за виконанням цієї Постанови покласти на Комітет Верховної Ради України з питань культури та духовності.

Голова Верховної Ради УкраїниВ.М. ЛИТВИН.

 


КОММЕНТИРОВАТЬ комментариев: 0
 
 
 
   
© Рабочая Газета, 2008-2010.