сегодня: 21 июня, четверг
карта сайта обратная связь расширенный поиск
 искать

Выпуск № 136 от 05 августа 2009 г.

 
Регистрация Вход
ПЕРВАЯ ПОЛОСА ВЛАСТЬ ПОЛИТИКА РЕГИОНЫ ЖИЗНЬ РЕКЛАМА ПАРТНЁРЫ КОНТАКТЫ ПОДПИСКА
Подписаться на наше издание через Интернет можно на сайте ГП "Пресса" www.presa.ua с помощью сервиса "Подписаться On-line"
Акценты дняАрхив

  « Июнь 2018 »  
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ ВС
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

  Главная / НОВОСТИ ОБЩЕСТВА / Військові сідають на трудову копійку

Військові  сідають   на  трудову  копійку
05.08.2009 , № 136 от 05 августа 2009 г.

Військові сідають на трудову копійку

Уперше цього року група колишніх військовослужбовців здобула в Харкові цивільні професії. Їм вручено свідоцтва про набуття фаху менеджера, маркетолога, системного адміністратора.

Нова стежка-доріжка

НЕ ДО військової частини, а на АЗС поспішає тепер щоранку капітан запасу Віталій Топчій. Офіцер, звільнений з лав Збройних Сил України внаслідок скорочення їхньої чисельності, став менеджером з продажу нафтопродуктів. До цього він закінчив курси перепідготовки звільнених у запас або у відставку військовослужбовців.

Діють вони в Міжгалузевому інституті післядипломної освіти при Національному технічному університеті “Харківський політехнічний інститут”. Тут колишні офіцери опановують ази менеджменту підприємницької діяльності, маркетингу на ринку товарів та послуг, комп’ютерні системи й мережі.

На Слобожанщині за три роки пройшли перепідготовку майже три сотні осіб. Щойно здійснено черговий випуск і розпочато набір на наступний потік. Заняття почнуться у вересні.

Офіцерів озброюють. Цивільною справою

ПОДІБНІ курси діють у багатьох містах України. Сюди йдуть ті, хто підпадає під масштабне реформування Збройних Сил. За п’ятиріччя планується звільнити майже 60 тисяч офіцерів, прапорщиків та інших військовослужбовців. Усі вони потребують допомоги у визначенні свого місця на ринку праці, особливо нині, коли Україну, як і весь світ, охопила фінансова криза.

— У державі діє програма соціальної та професійної адаптації військовослужбовців, звільнених у запас або відставку, — змальовує ситуацію директор Департаменту соціальної адаптації Міністерства оборони України Ігор Холоша. — Один з її напрямів — освоєння цивільних професій. Упродовж 2008 року Міністерство оборони України здійснило перепідготовку більш як двох тисяч військовослужбовців, котрі звільняються у запас або відставку, та осіб, звільнених з військової служби.

На курсах перепідготовки колишніх військовослужбовців слухачі самостійно обирають дисципліни, вивчення яких допоможе їм бути конкурентоспроможними на ринку праці.

Кар’єра офіцера пов’язана в основному з роботою із людьми. Більш того, військовослужбовець є керівником того чи іншого рівня. Тому він найчастіше хоче стати менеджером середньої та вищої ланки. І дуже рідко були побажання навчитися робітничих спеціальностей. Це здебільшого від тих, хто мешкає в маленьких містечках.

Ярмарок вакансій

ЗАЗВИЧАЙ після вручення колишнім військовим свідоцтв про здобуття цивільних професій влаштовуються ярмарки вакансій. Так було й у Харкові. Роботу пропонували півтора десятка підприємств та організацій регіону.

— Маємо багато вільних технічних вакансій, — пояснює вимоги свого заводу кадровик ВАТ “Харківський підшипник”. — Це робота в цехах. Деякі залишили свої координати, хоча й були невдоволені запропонованим. Хочуть місця в управлінській ланці.

— У нас трудиться чимало людей, котрі носили погони, — розповідає представниця страхової компанії “Провідна”. — Сподіваємося, що прийдуть і військові. Пропонуємо спробувати себе в ролі страхового агента. Коли людина себе гарно зарекомендує, то зараховуємо її до штату. Багато хто вже зацікавився нашою пропозицією.

Нині в центрах зайнятості регіону зареєстровано майже 40 тисяч безробітних. На кожну вакансію претендують 13 осіб, торік — лише три незайняті особи. В деяких районах області навантаження на вільне робоче місце набагато більше.

Серед тих, хто перебуває на обліку в службі зайнятості Харківської області, колишніх військовослужбовців зовсім мало. Усього 13 осіб. Та 12 звільнених членів сімей колишніх військовослужбовців. Працевлаштовано лише трьох.

— Знайти роботу колишнім офіцерам буде непросто, — прогнозує ситуацію заступник директора Харківського обласного центру зайнятості Юрій Самійленко. — Роботодавці краю чекають переважно на лікарів, кухарів, водіїв, малярів, офіціантів, продавців, двірників, вантажників тощо. Управлінців майже немає серед трьох тисяч вакантних місць, заявлених роботодавцями до служби зайнятості.

На Слобожанщині цього року очікується вивільнення внаслідок ліквідації чи реорганізації військових формувань, скорочення їхнього штату майже тисячі осіб. І майже всі — без права на пенсію. Тобто їм треба ще працювати.

Замість личка — Зірка Героя

А ТЕ, ЩО військові, змінивши кітель на цивільний одяг, досягають у новій професії висот, прикладів безліч. Чимало колишніх офіцерів стали підприємцями, банкірами, керівниками різних державних установ.

У дитинстві Олександр Жданов мріяв стати льотчиком. Вступив до військового училища. Та в 60-х роках минулого століття змінилася стратегія Збройних Сил тодішнього Союзу: створювані ракетні війська перебрали на себе частину функцій авіації. Багато ескадрилій було розформовано.

Потрапив під скорочення і Жданов. Юнак пішов працювати слюсарем на Харківський машинобудівний завод “ФЕД”, що виготовляв гідроагрегати для літаків. Закінчив цивільний вуз. На підприємстві пройшов шлях від робітника до генерального директора. Під керівництвом Олександра Андрійовича “ФЕД” став провідним підприємством авіаційної промисловості не тільки України, а й усього СНД. Його працю відзначено Зіркою Героя України.

Харків.

 

Автор: Николай ГУК.
КОММЕНТИРОВАТЬ комментариев: 0
 
 
 
   
© Рабочая Газета, 2008-2010.