сегодня: 18 июня, понедельник
карта сайта обратная связь расширенный поиск
 искать

Выпуск № 131 от 30 июля 2009 г.

 
Регистрация Вход
ПЕРВАЯ ПОЛОСА ВЛАСТЬ ПОЛИТИКА РЕГИОНЫ ЖИЗНЬ РЕКЛАМА ПАРТНЁРЫ КОНТАКТЫ ПОДПИСКА
Подписаться на наше издание через Интернет можно на сайте ГП "Пресса" www.presa.ua с помощью сервиса "Подписаться On-line"
Акценты дняАрхив

  « Июнь 2018 »  
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ ВС
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

  Главная / НОВОСТИ КУЛЬТУРЫ / Танцюють усі!

30.07.2009 , № 131 от 30 июля 2009 г.

Танцюють усі!

Фестивалі

У нинішній час масового захоплення різними ультрамодними ритмами молодь не втратила інтересу до своїх національних коренів. Це яскраво засвідчив танцювальний етнофестиваль, що відбувся у Харківському міському саду імені Шевченка.

ВІН ЗІБРАВ величезну кількість хлопців і дівчат. Юнь уже з перших танцювальних рухів переконувалася, що етнічна музика й танці — це культура, яка закладена в них генетично.

Урок слобожанських танців давав харківський гурт «Муравський шлях». Цей колектив досліджує пісенний фольклор Східної України і виконує його.

Навчання проводилось так. Майстри показували фрагмент танцю, а «учні» повторювали його. Пари утворювали коло й рухались у ритмі вздовж нього. Після кожного музичного такту хлопці залишалися на місцях, а дівчата переходили до наступного партнера. Тож кожен учасник майстер-класу рано чи пізно «потрапляв у руки» танцюриста-профі з «Муравського шляху».

Далі виступали столичні гості — гурт «Гуляйгород». Вони вчили вже танців Центральної України. Це була найенергійніша частина фесту. Якщо з самого початку бажаючих потанцювати було небагато, то під запальні акорди скрипки й ритми бубна «Гуляйгороду» танцювали десятки пар. Найкращі виконавці отримали призи (фірмові фестивальні футболки).

Наступна частина танцювального свята була музичною. На сцені домінував уже етноджаз. У цьому стилі грали харківські гурти «Ойра» та Acoustic Quartet. Під час виступу останнього на майданчику вже майже не було вільного місця.

Завершив дійство полтавський гурт «Контрабас». Його музики використовують козобас (народний аналог бас-гітари), зроблений власноруч солістом колективу. А ще полтавцям музичними інструментами слугують навіть сокира й дерев’яний гребінець.

Харків.

 

Автор: Павел ГУК
КОММЕНТИРОВАТЬ комментариев: 0
 
 
 
   
© Рабочая Газета, 2008-2010.