сегодня: 18 июля, среда
карта сайта обратная связь расширенный поиск
 искать

Выпуск № 53 от 24 марта 2009 г.

 
Регистрация Вход
ПЕРВАЯ ПОЛОСА ВЛАСТЬ ПОЛИТИКА РЕГИОНЫ ЖИЗНЬ РЕКЛАМА ПАРТНЁРЫ КОНТАКТЫ ПОДПИСКА
Подписаться на наше издание через Интернет можно на сайте ГП "Пресса" www.presa.ua с помощью сервиса "Подписаться On-line"
Акценты дня
Архив

  « Июль 2018 »  
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ ВС
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

  Главная / ПОТРЕБИТЕЛЬ / Материк споживчої кооперації

Материк  споживчої  кооперації
24.03.2009 , № 53 от 24 марта 2009 г.

Материк  споживчої  кооперації

Таке визначення однієї з найбільших громадсько-господарських організацій України прозвучало на XX з’їзді Укоопспілки, що відбувся в Українському домі. Доповідач — голова правління спілки Станіслав Бабенко й промовці наголошували: кооперативний рух країни протягом майже 150-літньої своєї історії зазнав серйозних випробувань. Він не зачах від розгулу царських сатрапів і вихорів двох революцій, його не спалило полум’я воєн — Першої світової, громадянської та Великої Вітчизняної. Вижив у голодні роки й підіймався в часи відбудови республіки. Живучість кооперативного руху збереглася досі. Сьогодні він об’єднує майже 700 тисяч пайовиків. В організаціях і на підприємствах споживчої кооперації зайнято 70 тисяч працівників. Торік, незважаючи на кризу, кооператори не тільки не зменшили кількості працюючих, а й додатково створили 2127 робочих місць. Звичайно, і тут є чимало проблем. У прийнятих на форумі документах накреслено шляхи їхнього розв’язання. З’їзд знову обрав головою Укоопспілки Станіслава Григоровича Бабенка. Слово делегатам.

А  криза  у  вікно  лізе

– ТЕ, ЩО ми маємо сьогодні, — зазначив голова правління Красногвардійського районного споживчого товариства Автономної Республіки Крим Роман Гошовський, — досягнуто завдяки реформуванню, організаційному вдосконаленню роботи й поліпшенню матеріально-технічної бази. Наше товариство шостий рік поспіль виплачує пайовикам дивіденди, у сільських магазинах запровадило п’ятивідсоткову, а в маркетах — тривідсоткову знижку на товари.

Але криза і нам псує настрій. Ми її, як кажуть, не впускаємо у двері, а вона лізе через вікно. І прикро, що відбувається це з потурання владних структур. Держава не сприяє нашій співпраці з банківською системою. Хіба за відсутності позикових коштів можна продовжувати модернізацію виробничої бази? І це при тому, що ми справно платимо податки. Якщо 2007 року до бюджету перерахували 2 мільйони 700 тисяч гривень, то торік — 3 мільйони 400 тисяч.

Таке становище спонукає нас шукати ефективних методів оптимізації податкових платежів. Ідемо на співпрацю з приватними підприємцями, застосовуючи асоційовану форму їхнього членства в товаристві. Ми змушені створювати невеликі товариства, які працюють за системою спрощеного оподаткування.

Потрібні  власні  кредитні  спілки

– А Я НІЧОГО поганого не вбачаю в тому, що кооператори знаходять спільну мову з приватними підприємцями, — продовжила розмову заступник голови Чернігівської облдержадміністрації Наталія Білоус. — Така співпраця, зокрема, в нашій області вберегла переважну частину підприємств торгівлі на селі від банкрутства. Більше того, торговельна мережа поступово розширюється за рахунок сучасних підприємств типу маркет, сьогодні їх у районах 60, а до кінця року відкриється ще 20.

Облдержадміністрація підтримує пропозицію про запровадження диференційованого підходу при визначенні вартості ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами для міст і сільських населених пунктів залежно від чисельності жителів. З цього приводу ми зверталися до уряду, але наших звертань навіть не розглянули.

Звичайно, усе впирається у фінанси. Кооператори вважають за доцільне (ми їх і в цьому підтримуємо) організувати власні кредитні спілки. У світі таких прикладів безліч. Чому б і нам їх не наслідувати?

Прогнозує  вчений

– Я ВПЕВНЕНИЙ, — заявив директор Інституту прогнозування економіки України Валерій Геєць, — що система споживчої кооперації, набувши протягом 150 років солідного досвіду обслуговування людей, має майбутнє. Однак легким воно не буде. Криза не омине й кооператорів.

Слід мати на увазі, що протягом останніх 15 років населення накопичило і зберігає, тільки не в банківській системі, 40 мільярдів доларів. Крім того, з банківських рахунків торік знято понад 70 мільярдів гривень. Разом ці суми могли б сприяти розв’язанню всіх проблем, навіть тих, що пов’язані з боргами держави. І от ці гроші тиснуть. Чим далі, тим дужче. Паралельно будуть дешевшати активи. Кооператорам не зайве їх придбати.

Згодом ці гроші з’являться на ринку. Запас цільової конкурентоспроможності буде спрямований на внутрішній ринок. Люди почнуть звертатися за товарами з низькою ціною. І той, хто здатний вироб­ляти таку продукцію та організувати торгівлю, безперечно, матиме успіх. У споживчої коо­перації відкривається широке поле діяль­ності.

Кредит  довіри  пайовиків

 

– ВИКОНУЮЧИ соціальну місію якісного обслуговування населення, — сказала голова правління Левківського споживчого товариства Житомирської області Ганна Мироненко, —  ми постійно оновлюємо торговельну мережу, наповнюємо крамниці широким асортиментом товарів, запроваджуємо доступні ціни, відкриваємо магазини самообслуговування. Це приваблює пайовиків.

Кредит довіри пайовиків зобов’язує нас захищати їхні інтереси з усіх питань. Насамперед необхідно впорядкувати, а подекуди і ліквідувати стихійну торгівлю. Такі базари перетворюються на антисанітарні місця, а несвіжі продукти загрожують здоров’ю споживачів. Уже кілька місяців Кабмін вивчає проект своєї постанови “Про затвердження Програми розвитку внутрішньої торгівлі України на період до 2012 року”, однак зволікає з його ухваленням.

Не маємо ми захисту держави і від свавілля податківців. Працівники цієї служби знахабніли — під час здачі декларацій ультимативно запроваджують невідоме досі податкове навантаження в розмірі одного відсотка валового доходу. Спробуєш заперечити — декларацію не приймають. Рейдерство, та й годі.

Наслідком такого правового нігілізму для нас є штучне зменшення обсягів і вимивання обігових коштів, не кажучи вже про моральний бік справи. Ми змушені звертатися до суду. Завдяки оскарженню неправомірних рішень податкових органів про застосування фінансових санкцій лише торік і в перші місяці нинішнього року в системі облспоживспілки вдалось уникнути штрафів майже на сім мільйонів гривень.

 

Автор: Михаил БАЛТЯНСКИЙ.
КОММЕНТИРОВАТЬ комментариев: 0
 
 
 
   
© Рабочая Газета, 2008-2010.