№ 108 от 18 июня 2011 г.

Невгамовність творчої наснаги

...притаманна і вчителю, і партійному діячеві, вважає перший секретар Канівського міськрайкому КПУ Микола Петрович Лисенко. Як він говорить, для нього найзнаковішим стало 1 вересня.

ЦЕЙ ДЕНЬ для нього подвійно святковий. По-перше, народився 1 вересня 1951 року в мальовничому селі Сорокотяга, що в Жашківському районі на Черкащині. По-друге, щороку 1 вересня поспішає на першу лекцію до Канівського культурно-освітнього училища, якому присвятив майже все своє творче життя. Микола Петрович вважає роботу викладача найбільш творчою, адже вчитель як ніхто має можливість бачити результати своєї праці, відчувати радість зростання своїх вихованців.

Одразу після школи Микола вступив на хорове відділення культурно-освітнього училища. Згодом навчався режисури в Київському інституті культури імені Корнійчука, потім — відділ менеджменту в Київській академії культури. Тепер Микола Петрович викладає спецдисциплін в рідному училищі, поєднує виховання майбутніх працівників культури з громадською роботою, яка надає величезної душевної наснаги, за його висловлюванням, народній партії комуністів України.

КОМУНІСТОМ він став ще 1976 року. Набув чималого досвіду партійної роботи — від секретаря Канівського райкому комсомолу до завідувача відділу райкому партії. Та потяг до викладацької праці взяв гору. Сповна розкрився ще один дар — режисура масових видовищних заходів та обрядів. Як говорить сам маестро, його покликання — це театр просто неба.

Торік Микола Петрович став лауреатом міського конкурсу “Людина року” в номінації “Культура й освіта”, відзначений грамотою Міністерства культури. Вся військово-патріотична робота в районі тримається на його плечах. Зокрема, це “Естафета пам’яті”, організація святкування 88-ї річниці Канівського району, відновлення тимурівського руху.

Розпочалася п’ята каденція Лисенка як депутата міської ради. Жодна сесія не відбувається без його виступу чи депутатського запиту. На рахунку депутатської групи комуністів, яку він очолює, захист від вандалів пам’ятника Леніну, створення алеї Слави біля пам’ятника визволителям Канева, численні акції на захист інтересів жителів міста, їхніх трудових прав, соціального забезпечення ветеранів та пенсіонерів, реконструкція будинку ветеранів, виховання молоді, матеріальна підтримки найбільш нужденних неповнолітніх. Головним досягненням Микола Петрович вважає свій вагомий вклад у створення нового обличчя міста, гідного його слави.

ПОРІВНЯНО з районними організаціями області, канівчани, в лавах яких понад сто осіб, — серед перших у всіх напрямах партійної діяльності. На пленумі партійної організації розглядалися положення нової редакції Програми партії. Комуністи наголошували, що в умовах, коли доводиться жити в буржуазному суспільстві, потрібно шукати нові прийоми, форми й методи впливу на людей.

— Перечитавши проект Програми і пропустивши через свою пам’ять, своє усвідомлення, — наголошує Микола Петрович, — дійшов висновку: питання, порушені в цьому документі, дуже актуальні й злободенні. Можливо, єдине, що в мене викликає особливу занепокоєність, — це прийняття в партію нових членів. Адже у нас було чимало перевертнів під час розвалу Радянського Союзу, тих, хто не був щирим, а йшов до її лав заради особис­тої вигоди. Сьогодні потрібно боротися не за зростання партії будь-якою ціною, а за якість її складу. Неодмінно треба зберегти положення про диктатуру пролетаріату. Адже сьогодні в буржуазному суспільстві без цього комуністи не зможуть мати належного впливу серед громади. А в багатьох містах, таких, як Канів, прошарок робітничого класу стає дедалі тоншим. Для його збільшення треба повертати в державну власність підприємства, а до загалу державних інтересів — турботу про майбутнє країни.

Київ — Канів — Київ.