№ 46 от 16 марта 2011 г.

Про підвищення активності комуністів­—депутатів рад

у сучасній політичній і соціально-економічній ситуації в Україні

Резолюцiя Четвертого з’їзду комуністів—депутатів рад України

ВИБОРИ депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад, міських, селищних і сільських голів 31 жовтня 2010 року відбулися в умовах госторої полiтичної боротьби. На їхніх результатах позначилася вкрай складна ситуація в економіці, фінансовій і соціальній сферах, що дісталася у спадок від “помаранчевого” режиму.

Нова влада на чолі з пре­зи­дентом В. Ф. Януковичем на початку своєї діяльності демонструвала наміри виконувати передвиборні обіцянки з наведення порядку в усіх сферах суспільного життя з метою покращення життя народу. Було взято до уваги пропозиції Компартії України стосовно відновлення роботи промислових підприємств і сільськогосподарського виробництва, поліпшення взаємовигідних відносин з Російською Федерацією та іншими країнами СНД, відмови від вступу до злочинного військово-політичного блоку НАТО.

Але з часом правлячий режим почав відходити від цього курсу. Байдужість до скасування указів щодо героїзації фашистських прихвоснів Бандери і Шухевича, загравання з націонал-радикалами, прагнення за будь-яку ціну добитися членства в Європейському союзі, фактична відмова від входження до Митного союзу та Єдиного економічного простору з Російською Федерацією, Республікою Білорусь і Казах­станом, підпорядкування внутрішньої політики держави диктату Міжнародного валютного фонду викликають здивування й обурення серед виборців.

На стан справ у державі вкрай негативно впливають загрозливі розміри дефіциту Державного бюджету і Пенсійного фонду, державного боргу.

Відміна політичної реформи 2004 року та повернення до Конституції в редакції 1996 року надали главі держави надзвичайно широкі повноваження. Верховна Рада фактично почала виконувати функції з обслуговування діяльності президента й уряду. Це створює загрозу узурпації влади.

У такій обстановці відбулися місцеві вибори 2010 року, які на рівні обласних, міських і районних рад проходили за змішаною системою. Їхнім позитивним підсумком стала поразка “помаранчевих”, які прагнули реваншу. Водночас недосконалість виборчого законодавства, системні його порушення, відверте й грубе використання адміністративного ресурсу, масові фальсифікації дали змогу Партії регіонів значно зміцнити позиції в місцевих представницьких органах.

Для Компартії України вибори 2010 року стали черговим надзвичайно складним випробовуванням. Важливим є те, що діючи в умовах антикомуністичної істерії, безцеремонного ставлення партнерів по

парламентській більшості — “регіоналів”, комуністи не тільки зберегли, але в цілому по країні, порівняно з 2006 роком, добилися збільшення підтримки виборців.

Та все ж більшість мандатів в органах місцевого самоврядування здобули депутати від буржуазних партій — представники великого капіталу.

Нова влада значно підвищила ціни на природний газ й електроенергію для населення, тарифи на житлово-комунальні послуги та проїзд в громадському транспорті. Катастрофічно зростають ціни на продукти, ліки та медикаменти.

Уряд, діючи в умовах диктату Міжнародного валютного фонду, прагне втілити в життя антинародну пенсійну реформу, скасувати мораторій на торгівлю землею, змінити на користь буржуазних кланів трудове й житлове законодавство, фактично ліквідувати доступне для всіх безоплатне медичне обслуговування й освіту.

Уже декларовані наміри провести згубну, в першу чергу для сільських жителів, адміністративно-територіальну реформу, перекроїти Конституцію України.

У таких умовах комуністам-депутатам рад України слід максимально активізувати свою діяльність серед населення і спрямовувати зусилля на об’єднання трудящих у боротьбі за свої інтереси, за соціальну справедливість, за соціалізм.

Четвертий з’їзд комуністів-депутатів рад України постановляє:

1. Вважати головним завданням Всеукраїнського об’єднання “За соціальну справедливість і народовладдя” координацію дій регіональних об’єднань, депутатських фракцій та груп у радах усіх рівнів з метою відстоювання конституційних прав і свобод громадян, їхнього соціального захисту в умовах посилення експлуатації трудящих з боку буржуазії.

2. Висловити рішучий протест у зв’язку з намірами уряду запровадити за вказівками Міжнародного валютного фонду антинародну пенсійну реформу, реформу охорони здоров’я, провести адміністративно-територіальну реформу, скасувати мораторій на вільний продаж і купівлю землі, змінити на користь великого капіталу трудове й житлове законодавство. Комуністам-депутатам ініціювати прийняття радами всіх рівнів рішень з вимогами до центральних органів влади не допустити реалізації цих намірів.

3. Координаційному комітету Всеукраїнського об’єднання депутатів рад, депутатським об’єднанням на місцях, фракціям та групам комуністів у радах усіх рівнів активно сприяти зміцненню позицій Компартії України в суспільстві, підвищенню її авторитету серед населення, домагатися результативної роботи своїх депутатів, міських, селищних і сільських голів щодо реалізації передвиборних програм.

Приділяти першочергову увагу вирішенню таких нагальних питань життєдіяльності суспільства:

— створення надійної системи соціального захисту населення;

— запровадження мораторію на підвищення тарифів з оплати вартості житлово-комунальних послуг і проїзду в громадському транспорті;

— здійснення ефективного контролю з боку місцевих рад за рівнем цін на продукти харчування і товари першочергової необхідності;

— погашення підприємствами, установами й організаціями всіх форм власності заборгованості працівникам з виплати заробітної плати;

— створення нових робочих місць і скорочення рівня фактичного безробіття;

— припинення практики розбазарювання земельних ресурсів, водних об’єктів, лісових та мисливських угідь;

— захист прав та інтересів орендодавців — власників земельних і майнових паїв від свавілля орендарів;

— суттєвого поліпшення фінансування установ медицини, освіти, культури та спорту;

— впорядкування роботи громадського транспорту;

— боротьба за збереження й відродження сіл;

— благоустрій населених пунктів;

— будівництво і ремонт сільських автомобільних доріг;

— будівництво, ремонт і надійна експлуатація об’єктів соціальної інфраструктури;

— подолання корупції в місцевих органах влади.

З метою інформування населення про стан вирішення цих питань значно поліпшити інформаційну активність комуністів-депутатів у місцевих засобах масової інформації — газетах, радіо, на телебаченні.

4. Координаційному комітету Всеукраїнського об’єднання “За соціальну справедливість і народовладдя”:

— тримати на постійному контролі й координувати дії регіональних об’єднань, депутатських фракцій і груп комуністів у радах з розв’язання найгостріших соціально-економічних проблем суспільства;

— систематично аналізувати ситуацію в Україні, готувати й оперативно направляти на місця відповідні орієнтування для застосування єдиних дій у практичній діяльності комуністів-депутатів місцевих рад;

— надавати обласним і районним депутатським об’єднанням, фракціям та групам комуністів у радах допомогу в роз’ясненні положень чинного законодавства й нормативних актів місцевого самоврядування;

— практикувати проведення “круглих столів” з актуальних питань життєдіяльності суспільства;

— оперативно реагувати на спроби політичних переслідувань комуністів-депутатів з боку буржуазної влади, домагатися захисту їхніх прав;

— широко висвітлювати через газету “Комуніст”, інші засоби масової інформації лівої орієнтації, сайт “Комінформ” діяльність комуністів-депутатів рад усіх рівнів щодо захисту соціально-економічних інтересів та конституційних прав трудящих, вирішення актуальних проблем країни, регіонів і територіальних громад;

— узагальнити пропозиції, висловлені делегатами з’їзду, розробити і здійснити заходи щодо їхньої реалізації;

— організувати навчання керівників регіональних депутатських об’єднань, фракцій і груп комуністів у радах у Партійній школі при ЦК Компартії України.

5. Рекомендувати фракції комуністів у Верховній Раді України оперативно реагувати на прохання щодо надання допомоги в роботі, пропозиції і законодавчі ініціативи депутатів місцевих рад.

6. Прийняти Звернення з’їзду до всіх депутатів рад України. Текст Звернення схвалити (додається).

7. Відкритий лист щодо реформування землі “Україна має торгувати хлібом, а не землею” надіслати Президентові України, Голові Верховної Ради України та Прем’єр-міністру України (додається).