№ 220 от 15 декабря 2010 г.

Новини для платників соціального внеску

Це вас цікавить

“Чула, що ухвалено якийсь закон про облік єдиного внеску. Це так?”

Віра КИРІЄВА.

Фастів, Київська область.

ШАНОВНА Віро Іванівно! Це справді так. З 1 січня 2011 року набуває чинності Закон України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування”. Відтепер усі платники, які сплачували внески на пенсійне страхування, страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, що спричинили втрату працездатності, страхування на випадок безробіття, вважаються платниками єдиного соціального внеску. Тобто замість звітування в чотири різних фонди платник сплачує і звітує лише до Пенсійного фонду, адже саме він адмініструватиме цей внесок.

При цьому перереєстрація платників не здійснюватиметься. Вираховуватиметься єдиний соціальний внесок за тією ж системою, за якою сплачують на даний момент внески до Пенсійного фонду, і терміни їхньої сплати теж залишаються без змін (до 20 числа наступного за звітним місяця).

Щодо розмірів єдиного соціального внеску, який утримуватиметься із заробітної плати найманих працівників, то, відповідно до закону, він збережеться у тих межах, що й зараз — 3,6 відсотка (2 відсотки до Пенсійного фонду, 0,6 відсотка до Фонду соціального страхування на випадок безробіття, 1 відсоток до Фонду соціального страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності). Для роботодавців розмір внеску нараховуватиметься залежно від виду економічної діяльності й визначатиметься за класами професійного виробництва (всього їх 67).

Відповідно до кожного класу буде визначено відсоток нарахувань на фонд оплати праці, який має сплатити роботодавець. Перший, найменший клас ризику, має відрахування в сумі 36,76 відсотка, останній, найбільший, — 49,7 відсотка. У випадку, якщо роботодавець провадить діяльність за кількома напрямами, то клас профризику визначатиметься за основним видом економічної діяльності. Для бюджетних установ цей розмір становитиме 36,3 відсотка. Для платників, які уклали з працівниками договори цивільно-правового характеру, — 34,7 відсотка.

“Що нового в порядку сплати страхових внесків суб’єктами підприємницької діяльності?”

Григорій БІЛИК.
Київ.

ШАНОВНИЙ Григорію Дмитровичу! 17 липня 2010 року набув чинності Закон України “Про внесення змін до законів України “Про Державний бюджет України на 2010 рік” та “Про загально­обов’язкове державне пенсійне страхування”, відповідно до якого фізичні особи — суб’єкти підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок), та члени сімей зазначених осіб, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності й не перебувають з ними у трудових відносинах, з липня 2010 року зобов’язані сплачувати страхові внески у розмірі не менше мінімального страхового внеску за кожну особу й не більше максимального розміру страхових внесків.

До платників, які не сплатять суми страхових внесків у розмірі не менше мінімального страхового внеску в терміни до 20 жовтня 2010 року, застосовуються фінансові санкції, передбачені пунктом 2 частини 9 статті 106 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, а саме фінансова санкція у розмірі 10 відсотків від суми несплати та пеня 0,1 відсотка за кожний день прострочення.

Сплата здійснюється щокварталу протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного кварталу, а саме:

— ­­за липень-вересень 2010 року — до 20 жовтня 2010 року в сумі
632,46 гривні;

— за жовтень-грудень 2010 року — до 20 січня 2011 року в сумі
656,34 гривні.

Щомісячна сплата страхових внесків допускається.

Одержувач платежу: управління Пенсійного фонду України за місцем реєстрації фізичної особи-підприємця. У призначенні платежу вказати: *;101; інд. код, ПІБ, доплата до мінімального страхового внеску. Додаткову інформацію для платників міста Києва можна одержати за телефонами: 486-33-22, 486-13-68.

“Чи застосовуватимуться стягнення до тих підприємств, установ та організацій, які з певних причин не змогли перерахувати кошти до Пенсійного фонду?”

Оксана ТЕЛИЧЕНКО, економіст.
Київ.

БЕЗУМОВНО, шановна Оксано Анатоліївно! Будь-який закон позбавлений емоцій. Відповідно до статті 24 Закону України від 09.07.2003 року № 1058-IV “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, до страхового стажу для обчислення розміру пенсії зараховується період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачено страхові внески в сумі не меншій за мінімальний страховий внесок.

Підприємства, установи та організації, які не перераховують кошти до Пенсійного фонду, ­— порушники норм і вимог статті 20 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”. Зауважу, що керівники організацій, які мають недоїмку зі страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, ставлять під загрозу майбутнє пенсійне забезпечення працівників, їхнє право на гідну пенсію.

Станом на 01.11.2010 року найбільшими підприємствами-боржниками до Пенсійного фонду м. Києва є: ВАТ “Завод “Ленінська кузня” — сума недоїмки 1557,2 тисячі гривень (чисельність працюючих — 491 чоловік), ТОВ “Біоленд Вінниця” — сума недоїмки 1468,2 тисячі гривень (чисельність працюючих — 121 чоловік), ВАТ “Київський річковий порт” — сума недоїмки 1361,1 тисячі гривень (чисельність працюючих — 445 чоловік), ЗАТ “Атек” — сума недоїмки 960,3 тисячі гривень (чисельність працюючих — 183 чоловіка), ВАТ “Гідромеханізація” — сума недоїмки 825,8 тисячі гривень (чисельність працюючих — 135 чоловік).

Таким чином, вищезазначені роботодавці не дають можливості 1375 працівникам реалізувати свої права на пенсійне забезпечення та зарахувати повні періоди роботи до страхового стажу. За несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) роботодавці, згідно зі статтею 106 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, несуть відповідальність у вигляді фінансових санкцій та пені.

начальник Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві.

ВИЧ
Публикации по проблемам распространения и профилактики ВИЧ
mhp.su