№ 219 от 14 декабря 2010 г.

Пожежі легше запобігти

ОДНИМ із найбільш цікавих сезонів року є зима. Це й білі пухнасті “ковдри” на вулицях, і дитячі забавки, і новорічні свята. Водночас саме взимку більшає роботи у пожежно-рятувальної служби міста Києва, яка нагадує, що пожежам легше запобігти, ніж їх загасити. Наші рятувальники постійно на цілодобовому чергуванні і, незважаючи на погодні умови та різні перешкоди, за лічені хвилини прийдуть на допомогу для відвернення чи ліквідації надзвичайних ситуацій. Постійно оновлюється пожежно-технічне оснащення, пожежні автомобілі, депо. Працівники пожежно-рятувальної служби постійно проводять навчання, відпрацьовують завдання з ліквідації можливих надзвичайних ситуацій, що дає можливість на високому професійному рівні виконувати поставлені життям завдання. Але поряд із тим засоби масової інформації часто повідомляють про випадки пожеж, причини їх виникнення, людські жертви та матеріальні збитки.

Річ у тому, що, незважаючи на постійні застереження щодо поводження з вогнем, порушення правил пожежної безпеки при користуванні побутовими нагрівальними електроприладами, печами під час опалювального сезону все-таки залишаються однією з основних причин виникнення пожеж.

За умов прохолодної погоди значно підвищується загроза виникнення пожеж та надзвичайних ситуацій у квартирах, приватних житлових будинках, побутових приміщеннях та інших місцях. Це пояснюється порушенням правил експлуатації побутових електронагрівальних приладів, використанням приладів саморобного виготовлення, несвоєчасним обслуговуванням та ремонтом печей, накопиченням сміття на територіях житлових будинків, залишенням без нагляду електроприладів та необережним поводженням з вогнем, недбалим ставленням до правил безпеки.

Ми маємо зрозуміти, що пожежа — це стихійне лихо. У переважній більшості випадків причиною виникнення пожежі є людський чинник, нехтування елементарними правилами пожежної безпеки, недбалість щодо вогню та дотримання правил пожежної безпеки під час використання побутових приладів. Гірко усвідомлювати, що кожного дня у місті трапляються пожежі, які знищують матеріальні цінності, нажиті протягом усього життя, гинуть ні в чому не винні люди, нерідко діти.

На жаль, не кожний громадянин замислюється, що нехтування елементарними правилами пожежної безпеки в побуті може призвести до непоправних наслідків.

Державний пожежний нагляд нагадує, що забороняється:

— застосування в електроприладах саморобних некаліброваних плавких вставок (жучків);

— користування пошкодженими електророзетками, саморобними подовжувачами;

— опалення приміщень нестандартними (саморобними електронагрівальними приладами або лампами розжарювання);

— залишення без нагляду в приміщеннях квартир увімкненими в електромережу нагрівальних приладів, телевізорів, радіоприймачів тощо;

— використання роликів, вимикачів штепсельних розеток для підвішування одягу та інших предметів, застосування для електромереж дротів радіо й телефонів;

— паління та користування відкритим вогнем у невстановлених місцях.

Шановні добродії! Запобігання пожежам у наших квартирах — справа всіх і кожного. Будьте обережні з вогнем. Дотримуйтесь елементарних правил пожежної та особистої безпеки. У разі виникнення пожежі негайно повідомте пожежну охорону за телефоном “101”, спокійно вкажіть адресу, кількість поверхів, місце виникнення пожежі, наявність людей, своє прізвище та організуйте зустріч пожежних автомобілів.

Петро ДРИВИНСЬКИЙ, начальник Шевченківського РУГУ МНС України м. Києва.