№ 9 от 19 января 2010 г.

«Я и моя молодая команда...»

ДО РЕДАКЦІЇ завітала киянка, ветеран праці Валентина Павлівна Мироненко. Вона давня передплатниця газети й, за її словами, вважає видання чи не єдиною інстанцією, яка переймається турботами людей і певним чином намагається їм допомогти.

— Ось наші біди, — сказала Валентина Павлівна, поклавши на стіл товсту теку з паперами. — Тут копії листування з різними структурами столичної та центральної влади, з міліцією, прокуратурою, судами. Але результати нульові.

Відвідувачка очолює ініціативну групу мешканців будинку №44, що по вулиці Шота Руставелі, яка бореться проти комунального рейдерства, що його постійно вчиняє “молода команда Леоніда Черновецького”.

— Безсоромно ошукують людей буквально на рівному місці, — продовжила Валентина Павлівна. — І управи на них немає. Мало того що держадміністрація за підтримки депутатів Київради підвищила тарифи на житлово-комунальні послуги, так ще й самі жеки почали запускати руку в кишені мешканців. Перед Новим роком у поштових скриньках з’явилися так звані додаткові угоди за підписом виконуючого обов’язки директора комунального підприємства з експлуатації та ремонту житлового фонду “Житло-сервіс” Володимира Миколайовича Марущака.

“Враховуючи бажання мешканців, — ідеться в них, — утримувати службу чергових самостійно та з метою забезпечення роботи поста чергового...” А першим пунктом записано: “Згідно з додатковою угодою, роботу поста чергового організувати шляхом забезпечення його приміщення електроенергією, холодним водопостачанням і водовідведенням, зв’язком тощо, а власник квартири компенсує зазначені витрати у спосіб щомісячної оплати на рахунок КП своєї частини в загальних витратах у розмірі 6,63 гривні”.

— Відвертий бандитизм, — обурюється Валентина Павлівна. — На підставі чого обчислена така сума? Розмір її нібито невеликий — це щоб не сполохати людей. А ми прикинули: якщо помножити оті 6,63 гривні на кількість столичних власників (наймачів) квартир, узявши приблизно 1,5 мільйона, то вийде понад 10 мільйонів гривень. У чию кишеню вони підуть? Звичайно, в кишеню тієї ж “молодої команди Леоніда Черновецького”. Адже без його відома навряд чи підлегле йому КП спромоглося б на таку оборудку.

До того ж перелік “додаткових послуг” скопійовано з “послуг за утримання будинків та прибудинкових територій”, які визначено в першому рядку квитанції-рахунку на сплату за житлово-комунальні та інші послуги. Тобто людей змушують двічі платити за одне і те саме. Звісно, мешканці додаткових угод не підписали. Але невдовзі одержали платіжки, в яких з’явився додатковий рядок “Консьєрж — 6,63”.

— Вимоги компенсувати надумані витрати можна було б ще зрозуміти, — зауважує відвідувачка редакції, — якби оті послуги надавалися. Будинку лише четвертий рік, але його вже занедбали. Стіни розмальовані сороміцькими словами, облицювальний утеплювач продірявлений. Двір біля третього під’їзду перетворився на “курилку” для хуліганів та учнів сусідніх шкіл. Керівництву жеку до цього байдуже. Чергові через відсутність телефону не мають змоги зателефонувати дільничному міліціонеру. Вони беззахисні. Нещодавно одну консьєржку пограбували — серед білого дня у приміщення забіг хуліган і зірвав з її шиї золотий ланцюжок. 13 січня її змінницю інший нападник довів до сліз і мало не збив з ніг... І ось за таку “турботу” про порядок і чистоту в будинку жек вимагає додаткову плату...

Обурені мешканці далі терпіти не хочуть. Вони збирають підписи під звертанням до прокуратури.