№ 82 от 13 мая 2009 г.

«Я ж Отчизну защищал»

«Я  ж  Отчизну  защищал»

В “Рабочей газете” много писем от ветеранов Великой Отечественной войны и военных пенсионеров. Они возмущены тем, что Отчизна, защите которой они отдали свои лучшие годы, унизила и оскорбила их. В основе этой публикации — история, рассказанная нашим читателем из Черкасс подполковником в отставке Леонидом Авксентьевичем Пивоваром. В подобной ситуации оказались многие бывшие фронтовики и участники военных действий: Виссарион Ананьевич Гудиря из Голой Пристани Херсонской области, Надежда Георгиевна Повиник из Сак, Владлен Семенович Окаемов из Червонограда Львовской области, супруги Венеевы — Анастасия Павловна и Остап Евменович из Хуста Черновецкой области, Степан Гаврилович Одарченко из Шостки, Иван Трофимович Годик из Рожища Волынской области.

«Як  фол  останньої  надії»

“Я 26 РОКІВ відслужив у Ракетних військах стратегічного призначення, — пишет читатель, — і змушений звернутися до вас, висловлюючись спортивним терміном, “як фол останньої надії”, з приводу перерахунку пенсії з 1 січня 2008 року, зокрема невиплати відсоткової надбавки, передбаченої за доступ до державної таємниці. На підставі довідки, виданої Черкаським облвійськ­коматом, мені встановили 10-відсоткову надбавку від посадового окладу.

Прочитавши у газеті коментар заступника директора департаменту — начальника відділу пенсійного забезпечення військовослужбовців та деяких інших категорій громадян Департаменту пенсійного забезпечення Пенсійного фонду України Бориса Ремізова,  що звільненим зі Збройних Сил України належать 15 відсотків посадового окладу, то обурився: чому у мене менше?”.

Первая  атака  захлебнулась

КАК БЫВШИЙ секретчик, Леонид Авксентьевич обратился к главному секретчику страны — президенту с просьбой о помощи. Из президентской канцелярии письмо направили в Департамент финансов Минобороны Украины. Оттуда в Черкасский облвоенкомат летит предписание, согласно которому “Пивовару Леоніду Авксентійовичу слід встановити надбавку за роботу з таємними документами в розмірі 15 відсотків (підстава: допуск за формою від 15 жовтня 1987 року).”

В облвоенкомате действуют оперативно. “Начальнику головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області. Надсилаю довідки про розмір грошового забезпечення з уточненим розміром надбавки за службу в умовах режимних обмежень у розмірі 15 відсотків посадового окладу для перерахунку пенсії з 01.08.2007 року на пенсіонера Пивовара Л.А. Черкаський обласний військовий комісар Є.О. Курбет”.

“Черкаському обласному військовому комісаріату, копія Пивовару Л.А. Ваш лист щодо перерахунку пенсії розглянуто. Перевіркою наявних у пенсійній справі документів встановлено, що на момент звільнення з військової служби надбавка за роботу, що передбачає доступ до державної таємниці, Пивовару Л.А. не виплачувалася. До розміру грошового забезпечення, з якого йому здійснюється нарахування пенсії, вона включена лише з 01.01.2006 року в розмірі 10 відсотків посадового окладу.

Згідно з пунктом 5 Порядку проведення перерахунку пенсій, затвердженого постановою Кабміну України від 13.02.2008 року, підстав для проведення Пивовару Л.А. перерахунку раніше призначеної пенсії з урахуванням надбавки за службу в умовах режимних обмежень у розмірі 15 відсотків розміру посадового окладу немає. Заступник начальника головного управління А.М. Вовкогон”.

Несмотря на то, что первая атака военного ведомства на гражданское учреждение захлебнулась, наступательный пыл Леонида Авксентьевича не остыл.

І  знову  —  підстав  немає

БЫВШИЙ секретчик снова обращается к главному секретчику. Оттуда — депеша  в Минобороны, которое пересылает свои выводы в Пенсионный фонд. С ответом Леониду Авксентьевичу не задержались: “...Відповідно до пункту 5 Порядку проведення перерахунку пенсій (далі Порядку), затвердженого постановою Кабміну України від 13.02.2008 року “Про затвердження порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” і внесення змін до постанови Кабінету міністрів України від 17.07.1992 року № 393”, для перерахунку пенсій враховується надбавка за службу в умовах режимних обмежень — у розмірах, встановлених Кабміном України на момент виникнення права на перерахунок, якщо вона була фактично встановлена особі.

Враховуючи викладене, при перерахунку пенсії з 01.01.2008 року з грошового забезпечення, встановленого постановою Кабінету міністрів України від 07.11.2007 року № 1294 “Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу”, зазначена надбавка повинна враховуватись тільки тим особам, які фактично отримували її на день звільнення.

Військовослужбовцям, звільненим з військової служби до запровадження зазначеної надбавки, вона залишається у розмірі, який був встановлений пенсійними органами міністерств і відомств при перерахунку з 01.01.2005 року.

Виходячи з викладеного, підстав для зміни розміру надбавки або додаткового її врахування у грошове забезпечення для обчислення пенсії (якщо вона не була врахована раніше) військовослужбовцям, які не отримували її на день звільнення, немає. Заступник голови правління В.С. Никитенко”.

Подменили  термины

ИМЕЯ опыт работы с секретными документами, которым присуща  точность формулировки, Пивовар заметил, по его словам, “шахрайську дію, а саме — підміну термінів: “надбавка за роботу, що передбачає доступ до державної таємниці” замінена терміном “надбавка за службу в умовах режимних обмежень”.

Обнаружил Леонид Авксентьевич еще один, на его взгляд, существенный подвох. Перерасчет пенсий производился с 01.01.2008 года, а постановление “Про затвердження порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб” введено в действие лишь 13.02.2008 года.  То есть государственная структура, творящая законы, сама эти законы и нарушает.

“Отже, — заключает Пивовар, — багато військових пенсіонерів Збройних Сил СРСР залишилися ні з чим. “Найбільш успішний уряд” знов ошукав пенсіонерів. Я сказав черкаським пенсійникам, що звертатимуся до суду.” Таке право у вас є, — відповіли мені. — Але навіть якщо суд і виграєте, то все одно нічого не отримаєте, бо ми подамо апеляцію. Виграєте апеляцію — ми подамо нову апеляцію. І так нескінченно”. Отака у нас держава і така “демократія” по-ющенковськи...”

***

Эту публикацию “Рабочая газета” адресует Пенсионному фонду Украины. Кто подменил термины, что ухудшило пенсионное обеспечение бывших защитников Отчизны? Ведь в данном случае, судя по эпистолярной волоките, это служебный подлог на государственном уровне! Допустимо ли?

Михаил БАЛТЯНСКИЙ.