№ 257 от 30 января 2009 г.

Хмельниччина сказала Ющенкові «Геть!»

Хмельниччина  сказала  Ющенкові  «Геть!»

 

У ВІВТОРОК, 27 січня, на центральній площі міста Хмельницького відбулась акція протесту “Геть Ющенка й олігархів!” Подоляни вийшли на вулиці міста заявити, що теперішня влада неспроможна контролювати ситуацію, яка склалася в країні, а тим паче вивести Україну з економічної кризи. Адже кожний день перебування Ющенка при владі наближає нас до краху. Життя робітників, селян, інтелігенції, військовослужбовців, студентів, дрібних підприємців, пенсіонерів щодень погіршується. Саме тому громадяни Хмельниччини взяли активну участь у мітингу, щоб захистити свої права, вказати президентові та його оточенню на їхню бездіяльність і цілковиту політичну неспроможність. У виступах простих людей відчувалися тривога й глибоке занепокоєння становищем, що склалося в країні. За останні місяці значно зросло безробіття, відбувається масове скорочення працівників, підприємства стоять або працюють не на повну потужність. Є спроби розкрадання майна непрацюючих підприємств.

Учасники акції вимагають:

— скасування посади президента й усунення від влади В.А.Ющенка;

— переходу до прямого кредитування Нацбанком стратегічних підприємств — атомних електростанцій, підприємств металургійної, нафтохімічної та вугільної промисловості, містоутворюючих підприємств;

— негайно розпочати завершальний етап переговорів про входження України до Єдиного економічного простору з Росією, Білоруссю й Казахстаном, щоб урятувати вітчизняного товаровиробника від кризи.

Подоляни наголосили, що першочерговим завданням держави в період кризи має стати контроль над цінами на основні продовольчі товари, речі першої потреби та ліки. Необхідно, на їхню думку, сформувати єдину тарифну сітку на житлово-комунальні й транспортні послуги. А для запобігання масовому безробіттю на законодавчому рівні слід передбачити передачу тих підприємств, на яких готуються масові звільнення, у власність трудових колективів.

В акції взяли участь комуністи з Деражнянського, Красилівського, Ярмолинецького і Дунаєвецького районів. Пікетування та мітинги в рамках акції “Геть Ющенка й олігархів!” відбуваються у всіх районах області.

Великий інтерес у жителів області викликав анонс акції “Гаранта за океан”. Громадяни самі проявляють ініціативу і закликають партійні комітети до збирання п’яти копійок.

Під час велелюдного мітингу з провокативною метою вийшов з десяток націонал-заклопотаних людей похилого віку, які тримали безглузді антикомуністичні транспаранти. Є вагомі підстави вважати, що цей контингент вивели на майдан за гроші. Учасники мітингу на провокації не піддались. Захід закінчився прийняттям резолюції та побажанням провокаторам міцного здоров’я й розумного витрачання грошей.

Прес-центр Хмельницького обкому Компартії України.