№ 201 от 01 ноября 2008 г.

Виступ у Верховній Раді керівника фракції Компартії Петра Симоненка

Виступ у Верховній Раді керівника фракції Компартії Петра Симоненка

Шановні виборці!

Саме до вас я звертаюся сьогодні, бо коли пани скубуться, у холопів чуби тріщать. І від того, яке рішення сьогодні прийме Верховна Рада, залежить майбутнє України — чи ми вийдемо із кризи з меншими втратами, чи Україна остаточно втратить і економічний, і політичний суверенітет.

Тому, аналізуючи пропозиції, які вносяться на розгляд Верховної Ради, ми, комуністи, пропонуємо, по-перше, зрозуміти, що сьогодні ми з вами є свідками того, як руйнується світовий порядок, який був побудований на фінансовому лібералізмі та військовій силі США. Саме цей порядок, розпочинаючи з 1991 року, насаджували в Україні “чиказькі хлопці” та інші лобісти Міжнародного валютного фонду. Саме вони створювали трастові фінансові піраміди, в яких синім полум’ям згоріли ваші трудові заощадження, а вас із “кравчучками” викинули у світ злиднів, саме вони у складі “помаранчевої” команди сьогодні знову перебувають при владі.

По-друге, стало очевидним, що світова економічна криза спланована США і здійснюється з метою того, аби поставити на коліна увесь світ. Вона спланована заздалегідь для того, щоб перевиробництво доларових купюр через Міжнародний валютний фонд спрямувати на посилення доларизації економік країн, що розвиваються, та збільшення їхньої кредитної залежності. Сьогодні криза набула нової фази — руйнування національних економік і знецінення активів конкурентоспроможних підприємств та цілих країн. У результаті в Україні послідовно й затято “чиказькі хлопці” реалізують курс на демонтаж економічного й політичного суверенітету України.

По-третє, дискусія, що точиться останніми днями у парламенті, свідчить тільки про те, що досі ні президент разом із РНБО, ні уряд так і не спромоглися запропонувати реальних, ще раз наголошую, саме реальних кроків для подолання кризи в Україні. Ющенко, націоналісти та олігархи підштовхують Україну до соціального вибуху, який неминуче станеться, якщо негайно не вжити радикальних заходів.

По-четверте, аналіз пропозицій президента і його “помаранчевої” команди засвідчує, що їхні законопроекти щодо мінімізації впливу кризи спрямовані у першу чергу на захист багатства великого олігархічного та спекулятивного капіталу, тобто на захист не стільки вітчизняного, а передусім закордонного капіталу. Вони своїми діями фактично рятують економіки країн “золотого мільярда”.

При цьому:

✓ люди не можуть повернути банківські депозити;

✓ заморожуються соціальні виплати й заробітні плати;

✓зростають ціни на продукти харчування, ліки й послуги;

✓ зупиняються заводи і гаснуть домни;

✓ робітників десятками тисяч звільняють з роботи чи відправляють у безоплатні відпустки, їхні сім’ї залишаються без жодних засобів до існування;

✓ зернотрейдери за безцінь скупили в селян урожай цього року і, продаючи його за кордон, шалено збагачуються.

Висновок: влада націоналістів та олігархів неспроможна захистити країну від кризи, усі їхні заходи спрямовані на порятунок власних капіталів за рахунок трудящих України.

Я ще раз хочу повідомити й окремо наголосити, що на вимогу МВФ президент Ющенко пропонує:

✓ за рахунок кредитів МВФ фінансувати не виробництво, а обслуговувати зовнішні борги, при цьому державний борг становить 14,5 мільярда доларів, а корпоративний понад 90 мільярдів доларів;

✓ страховий фонд наповнювати за рахунок прискореної приватизації та продажу землі;

✓ скоротити фінансування соціальних програм, у першу чергу йдеться про замороження на два роки мінімальної зарплати й мінімальної пенсії;

✓ через капіталізацію комерційних банків, тобто їх націоналізацію, борги олігархів перед закордонними банками перекласти на державу, таким чином — на гаманці громадян України.

Унаслідок ухвалення таких пропозицій президента Україна втратить цілі галузі виробництва і потужні вітчизняні підприємства. Такі, як судно-, машино- та літакобудування, металургійний комплекс, ВПК й інші. Одно слово, як єдиний рецепт нам пропонують розпродати все: залишки державного майна, землю, людей, суверенітет.

Ви, шановні громадяни України, повинні знати, що прийняття умов МВФ — це новий етап шокової терапії, у першу чергу саме для вас, бо це — закриття підприємств, безробіття, зростання цін і тарифів, це те саме зубожіння.

Виходячи з цього, Компартія України внесла свій проект постанови щодо першочергових заходів подолання кризи в Україні. Заходи, які ми пропонуємо, є радикальними, але саме вони можуть урятувати Україну, не допустити її перетворення на сировинний додаток транснаціональних корпорацій.

У першу чергу ми сьогодні пропонуємо, спираючись на власні сили і відтворюючи виробництво в Україні, шукати шляхи виходу з кризи. Наші заходи спрямовані:

✓ на захист не банків, а реальної економіки. В основу пропозицій покладено інтереси народу й держави;

✓ на вихід з кризи не за рахунок гаманця громадян, а за рахунок перерозподілу прибутку багатих в інтересах усього народу України;

✓ на захист власного промислового і сільськогосподар­ського виробництва та економічного простору від імпортного мотлоху;

✓ на встановлення жорсткого державного контролю за цінами і тарифами.

З цією метою фракція Компартії пропонує Верховній Раді України терміново розглянути і в першочерговому порядку прийняти такі закони:

— “Про повернення майна базових галузей народного господарства, що перебувають у власності громадян і юридичних осіб, у власність держави” (тобто ухвалити закон про націоналізацію);

— “Про засади внутрішньої і зовнішньої політики України”;

— “Про проголошення Україною постійного нейтрального позаблокового статусу”, проголосити мораторій на зростання цін на продукти харчування, ліки, газ, електроенергію, тарифи на житлово-комунальні послуги.

Тобто прийняти такі закони, які б виключили можливість збагачення окремих осіб і компаній на біді нашого народу.

Ми пропонуємо, щоб Верховна Рада прийняла рішення про:

— проголошення мораторію на продаж землі сільськогосподар­ського призначення;

— проголошення мораторію на звільнення робітників масових професій. У разі порушення цих норм ми пропонуємо націоналізувати підприємства та передати їх у власність трудових колективів.

Ми, комуністи, звертаємося до робітників і службовців: негайно створюйте робітничі комітети із захисту власних підприємств. І якщо сьогодні відбуваються масові звільнення, знищення наших підприємств, то й беріть в управління ці підприємства.

Необхідно негайно припинити чинність закону України, яким ратифіковано протокол про вступ України до Світової організації торгівлі, підписаний у Женеві 5 лютого цього року, й терміново розглянути питання щодо приєднання України до Єдиного економічного простору.

Кабінету міністрів України ми пропонуємо протягом листопада цього року розробити і внести на розгляд Верховної Ради проекти законодавчих актів, у яких передбачити:

— встановлення ставки кредиту для нашого власного виробника від трьох до п’яти відсотків річних;

— запровадження прямого кредитування стратегічних підприємств. Це дасть можливість підтримати базові галузі промисловості, містоутворюючі та бюджетонаповнюючі підприємства;

— запровадження державного замовлення на 50% валової продукції сільськогосподарських виробників, і таким чином підтримати сільгоспвиробника й забезпечити вітчизняною сировиною переробні галузі;

— встановлення єдиного тарифу на електроенергію;

— введення державної монополії на вивезення і продаж за кордон. Це буде запобіжним заходом боротьби проти голоду і джерелом наповнення стабілізаційного фонду. Скупити все зерно у зернотрейдерів за такою ціною, за якою вони скупили його у селян, і держава вже матиме практично необхідні продовольчі резерви.

Ми також пропонуємо:

— ввести монополію на видобуток і реалізацію корисних копалин, насамперед нафти і газу, а також прибрати всіх посередників на шляху від шахти до електростанції, від шахти до коксохімзаводу, від шахти до конкретного споживача;

— ввести монополію на виробництво спирту, лікеро-горілчаних і тютюнових виробів і через це, а не за рахунок скорочення соціальних програм, як сьогодні пропонується, будемо наповнювати стабілізаційний фонд;

— запровадити державний контроль за вивезенням валюти за кордон та вжити заходів щодо повернення коштів, які перебувають за межами України. Адже багато грошей, які вивезені з України, працюють на економіку інших держав. І саме звідти Міжнародний валютний фонд даватиме ці так звані кредити, і знову, накидаючи зашморг на наші шиї, забиратимуть у нас останні ресурси. Тому ми пропонуємо всім власникам: будь ласка, 80 відсотків цього капіталу поверніть в економіку України, хай він працює.

Ми не пропонуємо вам експропріацію цього капіталу, ми пропонуємо вам справді заявити, що ви — патріоти україн­ського народу, і тоді будемо мати менше проблем.

Необхідно припинити вільний обіг іноземної валюти, треба сьогодні відокремити українську гривню від долара, бо ця залежність вже є загрозою для нас із вами.

Слід також запровадити прогресивний податок на прибутки, податки на багатство і розкіш.

Ми переконані, що саме з таких джерел має наповнюватися стабілізаційний фонд:

— за рахунок, ще раз наголошую, повернення грошей із-за кордону;

— реалізації зерна державою і припинення фінансування інституту президентства, державних адміністрацій, а також продажу його офіційних резиденцій.

Ми вимагаємо від Кабінету міністрів терміново провести переговори з Російською Федерацією щодо визначення ціни та обсягів поставок газу, виключивши з цієї сфери посередників — як з українського, так і з російського боку.

Ми закликаємо відмовитися від угоди з Міжнародним валютним фондом, яка передбачає фінансову кабалу та суттєве скорочення всіх соціальних програм.

І останнє. В умовах фінансової кризи не можна провадити приватизації державного майна, бо це — державний злочин. Адже за безцінь продадуть залишки стратегічно важливих підприємств.

Тільки жорстка державна система управління може врятувати Україну. Але держава, якою керують націоналісти та олігархи, самоусунулася від регулювання і контролю за соціально-економічними процесами, які відбуваються в Україні.

Сьогодні слово за вами, народе України, наші виборці. І ми, комуністи, закликаємо вас не бути байдужими. Ми закликаємо створювати робітничі комітету захисту промислових підприємств від продажу за безцінь.

Якщо й надалі розгортатимуться такі процеси, як сьогодні, коли Україну віддають на розграбування Міжнародному валютному фонду, ми з вами маємо право повстати й захистити і державу, й себе особисто.