№ 180 от 01 октября 2008 г.

«Колгосп — це стабільність!»

«Колгосп — це стабільність!»

Так вважає Іван Сімороз, голова відродженого на Київщині колективного сільського господарства “Андріївський”. Районна влада не дає селянам працювати: замість того, щоб орати поле та сіяти пшеницю, сільські трударі змушені ходити по судах, відстоюючи своє право на землю та працю. 20 судів селяни витримали, але попереду ще один. Напередодні вирішального суду мешканці Андріївки відвідали редакцію “Робітничої газети”.

Говорить Іван Сімороз, голова колгоспу “Андріївський”:

— Я належу до тих людей, які живуть власною працею, а не крадіжками, шахрайством та спекуляціями. Працюю теслею, роблю для селян вікна та двері. Оформився як приватний підприємець, створюю робочі місця для односельців. Тобто я робоча людина, і тому, коли селяни вирішили відродити колгосп, вони довірили мені його очолити.

— Чому селяни відродили колективне господарство?

— Тому що колгосп давав людям стабільність і впевненість у майбутньому. Колективні господарства — це інструмент захисту селянських інтересів.

— Тобто українська влада вчинила великий злочин, знищивши радянські сільські господарства?

— Так, їх не треба було руйнувати. Колгоспи як форма господарювання мають право на життя, і час покаже, яка форма господарства краще. Але примусово знищувати колективні господарства на селі — велика помилка. Політична, економічна помилка і моральний злочин проти народу.

— Бажаючих відродити колгоспи багато, але вдалось це тільки вам в селі Андріївка на Київщині. Чому?

— По-перше, наші селяни дуже згуртовані. По-друге, маємо досвідченого юриста Валерія Демиденка. По-третє, нас активно підтримує Київський обком Компартії України, “Робітнича газета” та інші видання.

— Скільки селян у вашому колгоспі?

— Більше 600 чоловік.

— Ви щось вже встигли посіяти?

— Та не дають працювати! Районна адміністрація хоче знищити наше господарство.

— Чому?

— Тому що, якщо колгосп запрацює на повну потужність, спливуть на поверхню приховані неправомірні дії районної влади. А їх, не виключаю, так багато, що вистачить на довгі роки тюрми. За  підрахунками правоохоронців, з колгоспного майна незаконно привласнено 40 автомобілів, які переоформлені на приватну структуру. 281,5 гектара  землі шахраї забрали в селян. Не думаю, що  без сприяння районних чиновників все це можна було скоїти і приховати.

— Іване, ви були активним прихильником Майдану, є членом націоналістичної партії. Але серед ваших друзів є комуністи, ви неодноразово зверталися по допомогу до Київського обкому КПУ. Тут нема протиріччя?

— Ніякого! Всі патріотичні сили повинні згуртуватись в боротьбі проти ненаситного, корумпованого чиновництва, в боротьбі за інтереси людини праці. Адже районна влада, я вважаю, знищує селян, не дає їм працювати і по суті веде боротьбу проти власного народу. І це при тому, що голову районної держадміністрації особисто призначав пан Ющенко. Я вважаю, що районні держадміністрації — це дармоїди, які сидять на шиї в народу, заважаючи йому жити і працювати.

— За даними соцопитування Інституту імені Горшеніна, лише 3 відсотки незаможних українців вірять в чесність судів. Якщо суд стане на бік районної влади і колгосп буде знищено, селяни Андріївки змиряться з цим?

— Ні! Ми зберемо прес-конференцію в УНІАН, ми підемо у Верховну Раду, в Кабмін, в адміністрацію пана Ющенка, ми перекриємо трасу, організуємо мітинги протесту, демонстрації, врешті-решт ми звернемося до Міжнародного суду, але не здамося! Бо ми хочемо бути вільними на своїй землі, хочемо працювати на ній, вирощувати хліб, годувати ним країну. Хочемо бути заможними колгоспниками, а не бідними наймитами та жебраками. І ми переможемо!