№ 110 от 19 июня 2008 г.

Виступ Петра Симоненка у Верховні Раді 17 червня 2008 року

Виступ  Петра  Симоненка  у  Верховні  Раді  17  червня  2008  року

Шановні народні депутати! Шановні виборці!

Щоденні проблеми: і зубожіння, й безробіття, і зростання цін — наслідок політики, яку проводить “помаранчева” команда на чолі з її провідником Ющенком. Це вже ні в кого не викликає ніякого сумніву.

Але треба дуже серйозно проаналізувати, що все ж таки відбувається в державі? Аналіз останніх подій в Україні та сучасного стану політико-соціально-економічних процесів дає можливість дійти висновку, що на зміну одній диктатурі прийшла інша, на зміну кучмізму прийшла ющенківщина — це факт.

На зміну авторитаризму прийшов неонацизм — це також факт. Деструктивні процеси охопили всі ланки державного управління — парламент, виконавчу та судову владу, силові структури. І треба, на мій погляд, відправляти у відставку всю “помаранчеву” команду. Це головне сьогодні, щоб усім було зрозуміло, звідки йде біда для народу України.

“Помаранчеві” політичні сили на чолі з Ющенком, удруге прийшовши до влади, несуть народу України тільки біду, і про це ми всі добре знаємо. Вони не здатні до будівництва нової України для народу. Переколотивши достроковими виборами державу, витративши купу державних коштів, Ющенко та його “лісові братки” замість коаліції політичних сил у Верховній Раді створюють коаліцію олігархів. Це відбувається якраз під проводом Ющенка.

Продовжуючи переговори з окремими представниками потужного бізнесу Партії регіонів, і це, на жаль, також є процесом, який сьогодні треба зупинити, саме Ющенко — провідник “помаранчевої” команди — створив з олігархами новий союз і примусив їх після того, як вони дали “зелене світло” для вступу України до НАТО та СОТ, взяти на себе зобов’язання гарантувати його обрання президентом на другий термін. Ось про це кажіть, шановні “помаранчеві” демократи!

Цинічно користуючись соціальною демагогією та популізмом, нахабно нав’язуючи засади державної ідеології, яка базується на ідеології націоналістичного реваншизму, президент та “помаранчева” команда проводять політику, спрямовану на фашизацію та поглиблення розколу в суспільстві.

Народ України дуже непокоїть маніакальна позиція президента щодо втягування України в НАТО. Влаштовується прийом на державному рівні, прапори повивішували, літаки поставили у Борисполі, щоб за державні кошти відправляти в наші міста тих, хто вчора прилетів контролювати, як тут Ющенко виконує вказівки щодо втягування України в НАТО.

Він розділив людей на два сорти: одних пускає, щоб вони ви­словлювали позицію за НАТО, а тих громадян, які під керівниц­твом Комуністичної партії прийшли протестувати проти НАТО, б’ють омонівці. Ось про що треба говорити!

Далі, питання, яке має безпосереднє відношення до зради національних інтересів. Почали продавати землю і проявити політичну волю не бажають сьогодні. А треба, бо необхідно здійснити ревізію всіх оборудок із землею, припинити незаконний перерозподіл і продовжити мораторій на продаж землі.

Держава повинна гарантувати селянам справедливу оренду паю. Ми пропонуємо 20% від обсягу того врожаю, який збирається сьогодні, віддати селянам за орендну плату.

Держава втрачає контроль над землею, земельними ресурсами у першу чергу тому, що дає право продавати землю держадміністраціям. Земля передається не тільки у приватну власність, а й насамперед під контроль транснаціональних корпорацій. Таким чином, Україна буде й надалі втрачати свій державний суверенітет.

Втрата власної переробної промисловості через вступ до СОТ та продаж землі призведуть до форсованого знищення своєї сировинної бази, втрати здатності самостійно забезпечувати продовольчу безпеку. Україна внаслідок цієї зрадницької політики перетворюється на імпортера сурогатних продуктів харчування.

І останнє. Ми бачимо, як політика “помаранчевих” продовжує загострювати стосунки з нашим стратегічним партнером, нашим сусідом і братнім народом Російської Федерації. З часу свого обрання президентом Ющенко свідомо й цілеспрямовано проводить курс на загострення україно-російських відносин, посилення конфронтації. Це необхідна умова для втягування України в НАТО. Своїми провокаційними діями він постійно намагається викликати зворотну реакцію, а його безглузда заява, що народ готовий до підвищення ціни на газ у два рази, є цілковитою маячнею.

Так от, виходячи з того, що відбувається сьогодні в державі, ми, комуністи, пропонуємо терміново почати переговори з Російською Федерацією щодо ціни на газ, врятувати власного виробника, забезпечити стабільні ціни й тарифи і таким чином проводити політику державних інтересів.